2019-11-21   09:59:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50 m) 2019, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
1 4X100m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 260 Täby Sim Lag 1 Täby Sim 1990 25m 3:28.73
2 188 Södertälje Simsällskap Södertälje Simsällskap 1998 50m 3:35.03
3 108 Simklubben Neptun Simklubben Neptun 1999 50m 3:35.63
4 376 Stockholmspolisens IF
Simförening lag 2
Stockholmspolisens IF SF 1993 50m 3:37.34
5 307 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 1992 50m 3:37.42
6 343 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 2001 25m 3:42.32
7 308 Väsby Simsällskap lag 2 Väsby Simsällskap 1999 50m 3:43.82
8 261 Täby Sim lag 2 Täby Sim 1999 25m 3:44.61
9 145 Spårvägen Simförening Spårvägen Simförening 2000 50m 3:45.09
10 32 Järfälla S Herrar Lag 1 Järfälla Simsällskap 2001 50m 3:46.74
11 5 Danderyds Simförening Danderyds Simförening 1998 25m 3:50.30
12 344 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 Solna Sundbyberg SS 04 2001 25m 3:50.94
13 194 Södertälje Simsällskap lag 2 Södertälje Simsällskap 2002 50m 3:52.04
14 146 Spårvägen Simförening lag 2 Spårvägen Simförening 2002 50m 3:53.49
15 309 Väsby Simsällskap lag 3 Väsby Simsällskap 2000 50m 3:53.62
16 33 Järfälla S Herrar Lag 2 Järfälla Simsällskap 2001 50m 3:55.26
17 380 Stockholmspolisens IF
Simförening lag 2
Stockholmspolisens IF SF 2001 50m 3:57.12
2019-05-21 11:08:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
2 4X100m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 141 Spårvägen Simförening Spårvägen Simförening 1993 50m 3:56.13
2 315 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 1993 50m 3:56.33
3 263 Täby Sim Lag 1 Täby Sim 2000 25m 3:57.47
4 111 Simklubben Neptun Simklubben Neptun 1995 50m 3:59.91
5 190 Södertälje Simsällskap Södertälje Simsällskap 1997 50m 4:00.32
6 264 Täby Sim lag 2 Täby Sim 2001 25m 4:03.57
7 316 Väsby Simsällskap lag 2 Väsby Simsällskap 1999 50m 4:05.32
8 37 Järfälla S Damer Lag 1 Järfälla Simsällskap 1998 50m 4:07.88
9 162 Stockholms
Kappsimningsklubb
Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 50m 4:09.78
10 346 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 2001 25m 4:12.07
11 317 Väsby Simsällskap lag 3 Väsby Simsällskap 2001 50m 4:13.41
12 379 Stockholmspolisens IF
Simförening
Stockholmspolisens IF SF 2002 50m 4:13.97
13 163 Stockholms
Kappsimningsklubb lag 2
Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 50m 4:14.00
14 218 Tyresö Simsällskap Tyresö Simsällskap 50m 4:15.21
1999
15 107 Simklubben Neptun ung 1 Simklubben Neptun 50m 4:15.61
2002
16 31 Järfälla S Damer Lag 2 Järfälla Simsällskap 50m 4:16.96
2002
17 142 Spårvägen Simförening lag 2 Spårvägen Simförening 50m 4:17.35
1998
18 195 Södertälje Simsällskap lag 2 Södertälje Simsällskap 50m 4:18.16
2003
2019-05-21 11:08:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
3 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 222 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 2:15.76
2 58 Tor Leander Simklubben Neptun 1999 AA5999 50m 2:17.00
3 52 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 2:17.64
4 277 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 2:18.18
5 53 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 2:20.21
6 224 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 2:26.80
7 50 Johan Dahlgren Simklubben Neptun 1986 AB4986 50m 2:27.58
8 226 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 2:27.79
9 204 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 2:28.62
10 275 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 2:28.77
11 132 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 2:29.50
12 209 Christoffer Andersson Tyresö Simsällskap 1994 AM3594 25m 2:30.75
13 128 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 2:33.27
14 290 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 2:33.62
15 335 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 2:33.88
16 286 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 2:34.07
17 336 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 2:35.02
18 127 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 2:35.03
19 20 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:37.79
20 240 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 50m 2:39.47
21 175 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 2:39.69
22 213 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 2:40.38
2019-05-21 11:08:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
4 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Emma Sundstedt Spårvägen Simförening 1998 BE7498 50m 2:04.89
2 59 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 2:06.38
3 278 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 2:06.92
4 276 Louise Halldén Väsby Simsällskap 1998 AW2498 50m 2:06.99
5 7 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 2:07.59
6 238 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:08.39
7 282 Ebba Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 2:08.88
8 338 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 50m 2:10.17
9 69 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 50m 2:10.84
10 198 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb 2001 AD1201 50m 2:11.72
11 237 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 2:11.95
12 324 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 50m 2:12.21
13 64 Linnea Gyllberg Simklubben Neptun 2000 AL4800 50m 2:12.51
14 292 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:12.78
15 199 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 2:14.41
16 89 Filippa Hammarén Simklubben Neptun 2002 BY2602 50m 2:14.69
17 295 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 50m 2:14.97
18 208 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 2:15.28
19 18 Amanda Lindqvist Järfälla Simsällskap 2002 AU6202 50m 2:15.31
20 235 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 2:16.07
21 160 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 2:16.27
22 158 Elvira Lönnberg Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AD9606 25m 2:16.89
23 119 Anna Viinapuu Spårvägen Simförening 2000 AH8400 50m 2:16.96
24 124 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 2:17.07
25 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 2:17.16
26 116 Isabelle Hanson Spårvägen Simförening 1998 AB4298 50m 2:17.34
27 87 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 2:17.46
28 23 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 2003 AT1603 50m 2:17.51
29 79 Madicken Eriksson Simklubben Neptun 2003 AX8203 50m 2:18.41
30 298 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 50m 2:18.50
31 205 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 50m 2:18.55
32 172 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 2:18.56
33 227 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 50m 2:18.88
34 75 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 2:19.24
35 83 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 50m 2:19.43
36 247 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 50m 2:19.47
37 248 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 50m 2:19.70
38 154 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m 2:20.04
39 176 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 50m 2:20.29
40 201 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 2003 AI3403 50m 2:20.55
41 234 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 2:20.74
42 15 Emma Hansson Järfälla Simsällskap 2002 AQ9602 50m 2:20.75
43 12 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 50m 2:20.75
44 122 Julia Augustsson Spårvägen Simförening 2000 BC9200 50m 2:20.99
45 196 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 2:21.04
46 285 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 AC0603 50m 2:21.09
47 212 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 2:21.80
48 78 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 50m 2:21.98
49 19 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 2:22.06
50 253 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 50m 2:22.25
51 202 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 2:22.46
52 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 2:22.70
53 300 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 2:22.96
54 381 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 50m 2:37.40 S10
2019-05-21 11:08:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
5 400m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 383 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 3:51.33 EFT
2 80 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 4:03.66
3 287 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 4:05.44
4 66 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 4:05.66
5 281 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 4:10.47
6 288 Carl Göransson Väsby Simsällskap 2000 AQ8300 50m 4:10.90
7 153 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 4:13.72
8 2 Joel Hambraeus Danderyds Simförening 1998 AL8198 50m 4:14.15
9 121 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 4:14.71
10 284 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 4:14.88
11 356 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 50m 4:16.17
12 13 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 4:20.88
13 203 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 4:22.42
14 61 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 50m 4:25.17
15 228 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 50m 4:26.26
16 333 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 4:28.41
17 26 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 4:28.69
18 293 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 4:29.15
19 279 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 AJ4700 50m 4:30.08
20 296 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 4:31.31
21 81 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 4:31.39
22 134 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 4:32.51
23 72 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 50m 4:34.29
24 25 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 4:34.37
25 21 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 50m 4:34.37
26 200 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 50m 4:34.38
27 229 Andres Pöllänen Täby Sim 2001 AM5901 50m 4:34.52
28 367 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 50m 4:35.15
29 246 Erik Åstrand Täby Sim 2003 AO2903 50m 4:35.74
30 204 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 4:36.28
31 368 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 4:36.57
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
6 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 57 Marlene Pavlu Lewin Simklubben Neptun 1997 AH9497 50m 30.58
2 251 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 31.12
3 273 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 31.16
4 167 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 31.43
5 340 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 31.62
6 8 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 50m 31.72
7 170 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 31.85
8 272 Elin Ristl Väsby Simsällskap 1999 AD1499 50m 31.94
9 199 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 31.94
10 298 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 31.97
11 223 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 32.01
12 171 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 32.08
13 168 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 32.13
14 358 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 50m 32.35
15 198 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb 2001 AD1201 50m 32.71
16 177 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 50m 32.72
17 334 Isabel Nordström Solna Sundbyberg SS 04 2001 BH1801 50m 32.72
18 231 Kristina Isacson Täby Sim 2001 BH5601 50m 32.73
19 369 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 32.75
20 45 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 32.82
21 43 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb 2003 AS4803 50m 32.87
22 211 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 50m 32.94
23 283 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 AL3601 50m 33.10
24 75 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 33.11
25 250 Emilia Forsberg Täby Sim 2003 BN9203 50m 33.28
26 77 Sophie Bladin Simklubben Neptun 2002 BF5202 50m 33.36
27 67 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun 2003 AB5203 50m 33.44
28 165 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 33.52
29 202 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 33.66
30 274 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 50m 33.92
31 297 Alice Lindgren Väsby Simsällskap 2005 AK3405 50m 33.96
32 339 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 50m 34.27
33 22 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 34.30
34 124 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 50m 34.64
35 381 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 25m 37.33 S10
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
7 200m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Samuel Törnqvist Täby Sim 1997 AI6197 50m 2:04.20
2 58 Tor Leander Simklubben Neptun 1999 AA5999 50m 2:10.36
3 10 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 50m 2:11.98
4 166 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 2:13.61
5 197 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 1999 AB8599 50m 2:14.02
6 9 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 50m 2:14.67
7 239 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 50m 2:16.57
8 290 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 2:16.92
9 123 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 2:17.59
10 169 Guillermo Illanes Södertälje Simsällskap 2000 AE8100 50m 2:17.76
11 329 Philip Bentzer Solna Sundbyberg SS 04 2001 AH6701 50m 2:18.76
12 203 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 2:18.80
13 113 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 2:18.82
14 174 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 2:20.21
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
8 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 270 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 1993 AK4493 50m 27.55
2 168 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 28.04
3 171 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 28.48
4 54 Rebecca Mattsson Simklubben Neptun 1995 AQ0295 50m 28.60
5 167 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 29.26
6 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 29.35
7 71 Alexandra Jensen Simklubben Neptun 2001 BG6801 50m 29.38
8 170 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 29.38
9 273 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 29.40
10 118 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 29.43
11 150 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 29.46
12 7 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 25m 29.47
13 172 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 29.52
14 165 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 29.57
15 199 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 25m 29.60
16 179 Sofia Tossavainen Södertälje Simsällskap 2005 AJ2805 50m 29.69
17 278 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 29.75
18 114 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 50m 29.84
19 151 Elsa Nordström Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AV9401 50m 30.05
20 300 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 30.22
21 280 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 30.27
22 235 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 30.33
23 149 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 50m 30.38
24 16 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 50m 30.43
2003 AI2403
25 328 Filippa Berndtson Solna Sundbyberg SS 04 50m 30.46
1997 BD4297
26 14 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 50m 30.51
2003 AF5403
27 338 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 50m 30.53
2003 BF0803
28 159 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 30.64
29 133 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 30.65
30 365 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF 2003 AM5303 50m 30.72
31 254 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 30.74
32 358 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 50m 30.78
33 369 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 30.83
34 208 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 30.92
35 223 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 31.08
36 210 Sara Olsson Tyresö Simsällskap 1999 AR6899 50m 31.15
37 340 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 32.11
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
9 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 220 Sebastian Holmberg Täby Sim 1991 AG9391 50m 24.01
2 383 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 24.17 EFT
3 219 Linus Magnusson Täby Sim 1990 AB4790 25m 24.38
4 352 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 25.10
5 182 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 50m 25.49
6 166 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 25.68
7 65 Oskar Iwarsson Simklubben Neptun 2000 AI0300 50m 25.74
8 271 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap 1997 AA5197 50m 25.89
9 53 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 25.93
10 121 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 26.07
11 384 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 26.08 EFT
12 277 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 26.12
13 222 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 26.27
14 268 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 50m 26.36
15 152 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 26.38
16 224 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 26.42
17 125 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 26.46
18 52 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 26.60
19 331 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2001 AK8901 50m 26.75
20 323 Oscar Gullberg Åkersberga Simsällskap 1999 AF8799 50m 26.97
21 325 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 25m 27.27
22 88 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 50m 27.27
23 332 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 27.28
24 47 Noah Stenström Lidingö Simklubb 2000 AX4300 50m 27.39
25 286 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 27.41
26 294 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 27.42
27 175 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 27.48
28 153 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 27.65
29 371 David MacLeod Stockholmspolisens IF SF 2001 BA1701 50m 27.84
30 226 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 27.85
31 333 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 27.92
32 275 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 28.03
33 360 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 50m 28.05
34 169 Guillermo Illanes Södertälje Simsällskap 2000 AE8100 50m 28.05
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
10 1500m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 51 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 25m 16:30.95
2 324 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 25m 17:45.65
3 8 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 17:48.49
4 237 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 17:50.18
5 303 Katherina Gkioni Väsby Simsällskap 2000 BT0200 25m 17:55.72
6 177 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 25m 18:05.14
7 18 Amanda Lindqvist Järfälla Simsällskap 2002 AU6202 50m 18:16.12
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
11 4X100m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 260 Täby Sim Lag 1 Täby Sim 1990 25m 3:45.49
2 109 Simklubben Neptun lag 1 Simklubben Neptun 1994 50m 3:50.48
3 110 Simklubben Neptun lag 2 Simklubben Neptun 1999 50m 3:53.27
4 188 Södertälje Simsällskap Södertälje Simsällskap 1998 50m 3:55.83
5 310 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 1997 50m 3:59.42
6 261 Täby Sim lag 2 Täby Sim 1999 25m 3:59.55
7 378 Stockholmspolisens IF
Simförening
Stockholmspolisens IF SF 1993 50m 4:01.05
8 343 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 2001 25m 4:01.83
9 34 Järfälla S Herrar Lag 1 Järfälla Simsällskap 1998 50m 4:04.21
10 311 Väsby Simsällskap lag 2 Väsby Simsällskap 1990 50m 4:04.75
11 145 Spårvägen Simförening Spårvägen Simförening 2000 50m 4:07.52
12 345 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 Solna Sundbyberg SS 04 2002 25m 4:09.78
13 309 Väsby Simsällskap lag 3 Väsby Simsällskap 2000 50m 4:10.95
14 33 Järfälla S Herrar Lag 2 Järfälla Simsällskap 2001 50m 4:16.89
15 194 Södertälje Simsällskap lag 2 Södertälje Simsällskap 2002 50m 4:17.98
16 146 Spårvägen Simförening lag 2 Spårvägen Simförening 2002 50m 4:18.82
2019-05-21 11:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
12 4X100m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 141 Spårvägen Simförening Spårvägen Simförening 1993 50m 4:20.76
2 315 Väsby Simsällskap Väsby Simsällskap 1993 50m 4:20.88
3 111 Simklubben Neptun Simklubben Neptun 1995 50m 4:21.26
4 263 Täby Sim Lag 1 Täby Sim 2000 25m 4:23.80
5 190 Södertälje Simsällskap Södertälje Simsällskap 1997 50m 4:24.96
6 264 Täby Sim lag 2 Täby Sim 2001 25m 4:28.74
7 316 Väsby Simsällskap lag 2 Väsby Simsällskap 1999 50m 4:29.22
8 37 Järfälla S Damer Lag 1 Järfälla Simsällskap 1998 50m 4:29.23
9 162 Stockholms
Kappsimningsklubb
Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 50m 4:33.14
10 347 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 1998 25m 4:33.65
11 318 Väsby Simsällskap lag 3 Väsby Simsällskap 1998 50m 4:35.07
12 142 Spårvägen Simförening lag 2 Spårvägen Simförening 1998 50m 4:40.97
13 348 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 Solna Sundbyberg SS 04 1997 25m 4:41.41
14 195 Södertälje Simsällskap lag 2 Södertälje Simsällskap 2003 50m 4:41.55
15 218 Tyresö Simsällskap Tyresö Simsällskap 1999 50m 4:44.97
16 163 Stockholms
Kappsimningsklubb lag 2
Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 50m 4:45.22
17 106 Simklubben Neptun Ung 1 Simklubben Neptun 2002 50m 4:46.13
18 49 Lidingö Simklubb Lidingö Simklubb 2003 50m 4:47.22
19 39 Järfälla S Damer Lag 2 Järfälla Simsällskap 2003 50m 4:48.11
20 103 Simklubben Neptun Ung 2 Simklubben Neptun 2004 50m 4:50.91
2019-05-21 11:08:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
13 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 383 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 1:48.14 EFT
2 80 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 1:53.53
3 384 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 1:54.86 EFT
4 66 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 1:55.12
5 287 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 1:55.24
6 121 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 1:57.82
7 153 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 1:59.22
8 281 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 1:59.69
9 356 Niclas Eriksson Stockholmspolisens IF SF 1998 AL2398 50m 2:00.11
10 355 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 50m 2:01.31
11 284 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 2:01.84
12 84 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 2:02.83
13 294 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:03.05
14 13 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 2:03.06
15 134 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 2:05.13
16 203 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 2:05.79
17 61 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 50m 2:06.56
18 228 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 50m 2:06.82
19 81 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 2:07.28
20 129 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 50m 2:07.47
21 293 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 2:07.79
22 296 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 2:07.88
23 25 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 2:07.97
24 200 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 50m 2:08.25
25 72 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 50m 2:09.22
26 113 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 2:11.41
27 363 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 50m 2:11.52
28 178 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap 2002 AQ6902 50m 2:12.32
2019-05-21 11:08:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
14 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 270 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 1993 AK4493 50m 1:02.91
2 167 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 1:03.60
3 171 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 1:03.71
4 54 Rebecca Mattsson Simklubben Neptun 1995 AQ0295 50m 1:04.19
5 301 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 1:05.35
6 150 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 1:05.93
7 151 Elsa Nordström Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AV9401 50m 1:06.58
8 118 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 1:06.94
9 172 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 1:06.95
10 71 Alexandra Jensen Simklubben Neptun 2001 BG6801 50m 1:07.28
11 235 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 1:07.33
12 300 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 50m 1:07.63
13 149 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 50m 1:08.63
14 16 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 50m 1:09.02
2003 AI2403
15 366 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 50m 1:09.14
2003 BE8803
16 249 Elina Hellgren Täby Sim 50m 1:09.16
2004 BA2404
17 160 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 1:09.22
2004 BR5804
18 133 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 1:09.57
19 358 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 50m 1:09.70
20 159 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 1:09.73
21 73 Amanda Bekkewold Simklubben Neptun 2001 BM3401 50m 1:09.74
22 207 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 50m 1:09.81
23 291 Elin Bergman Väsby Simsällskap 2003 AI8203 50m 1:09.89
24 173 Nadia Welin-Berger Södertälje Simsällskap 2002 AU4402 50m 1:10.65
25 234 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 1:11.98
26 369 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 1:12.07 EFT
27 154 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 50m EFT
28 114 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 50m EFT
2019-05-21 11:08:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
DM 2019 Långbana
Arrangör:
Plats: Stockholm Sim & Järfälla
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
15 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb