Program för NUSS 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28/6 Klockan 16.00.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NUSS Rek |
1:08.49 |
|
Tilda Öman |
2000 |
SK Elfsborg |
SWE |
Norrköping |
|
2015-07-06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
1 |
|
Aasa Lie-Ersdal |
2004 |
Sandnes |
1:17.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
LASS |
1:16.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
3 |
|
Ebba Jukic |
2005 |
SKÖVDE SS |
1:15.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
4 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:14.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
5 |
|
Emma Werner |
2005 |
NKK |
1:15.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Nora Rogö |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:15.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
7 |
|
Kaja Krawiec |
2005 |
Karmøy SK |
1:18.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
8 |
|
Frida Holmqvist |
2005 |
LASS |
1:17.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
1 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
LASS |
1:13.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Alba Arberg |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:13.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:11.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
4 |
|
Alina Umbaeva |
2005 |
ÖSA |
1:11.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
5 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
ÖSA |
1:11.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
6 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
1:12.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
7 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:13.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
8 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
HK SIM |
1:14.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:08.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
|
Märta Högfeldt |
2005 |
LASS |
1:08.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
3 |
|
Marte Pleym Grønhaug |
2004 |
BS-LK |
1:14.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Signe Wahlberg |
2005 |
ELFSBORG |
1:13.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
5 |
|
Tonje Merethe Lid Rasmuss |
2004 |
BS-LK |
1:14.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Viola Wesslund Möll |
2005 |
ELFSBORG |
1:16.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
NKK |
1:08.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
8 |
|
Wilma Svensson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:09.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 15:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|