Startliste for Dansk Open Masters
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 16:05 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
5411AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:20.00 |
94 |
2 |
Bo Hyllested |
1949 |
4921AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.00 |
112 |
3 |
Jesper Lange |
1967 |
6739AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:03.02 |
198 |
4 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
6479AA |
SILKEBORG |
|
25m |
3:03.56 |
242 |
5 |
Rasmus Grøn |
1999 |
9993AS |
AABYBRO |
|
25m |
3:15.08 |
96 |
6 |
Jan Johansen |
1940 |
4001AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:04.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Jess Brink |
1966 |
6651AA |
GSK |
|
25m |
2:58.00 |
217 |
2 |
Andrea Bondi |
1989 |
|
TRITON B |
|
25m |
2:50.00 |
158 |
3 |
Christian Echardt |
1974 |
7443AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:41.00 |
171 |
4 |
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:42.36 |
195 |
5 |
Per Nørgaard Nielsen |
1968 |
|
SILKEBORG |
|
25m |
2:50.32 |
85 |
6 |
Morten Pedersen |
1964 |
6495AA |
H2Odense |
|
25m |
3:00.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.00 |
45 |
2 |
Tommy Odgaard |
1986 |
|
HILLERØD |
|
25m |
2:38.00 |
150 |
3 |
Christian Petersen |
1971 |
7125AA |
NÆSTVED |
|
25m |
2:35.21 |
17 |
4 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
7203AB |
ESBJERG |
|
25m |
2:36.00 |
157 |
5 |
Simon Hagbarth |
1974 |
7477AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:40.00 |
168 |
6 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
7055AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
9501AC |
DELTA |
|
25m |
2:28.08 |
18 |
2 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:23.35 |
223 |
3 |
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
TRITON B |
|
25m |
2:19.62 |
110 |
4 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
8371AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.22 |
180 |
5 |
Henrik Pedersen |
1965 |
6561AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:26.31 |
238 |
6 |
Bjørn Andersen |
1972 |
|
VEJLE |
|
25m |
2:35.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Anders Bo Pedersen |
1981 |
8191AA |
H2Odense |
|
25m |
2:15.91 |
172 |
2 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:14.17 |
33 |
3 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:06.47 |
220 |
4 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
25m |
2:09.76 |
25 |
5 |
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:15.00 |
190 |
6 |
David Adelskov |
1987 |
8709AB |
SILKEBORG |
|
25m |
2:18.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:40 |
|