Startliste for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag d.17/03-2019
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Syddanmark L |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark og H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 11:50 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
DELTA |
|
50m |
|
109 |
2 |
Mads Møller Rieck |
2006 |
0651AO |
DELTA |
|
50m |
1:54.25 |
24 |
3 |
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
NYBORG |
|
50m |
1:49.38 |
32 |
4 |
Tobias Hansen |
2005 |
0531AK |
NYBORG |
|
50m |
1:46.04 |
237 |
5 |
Peter Kristensen |
2007 |
0745AD |
RINGE |
|
50m |
1:46.55 |
53 |
6 |
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
0799AB |
NYBORG |
|
50m |
1:53.74 |
240 |
7 |
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
RINGE |
|
50m |
2:00.95 |
84 |
8 |
Jonas Bergmann |
2006 |
0627AN |
ODENSE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Rasmus Warming Hansen |
2005 |
|
KOLDING |
|
50m |
1:45.20 |
251 |
2 |
Ebbe Als Olsen |
2007 |
|
VAMDRUP |
|
50m |
1:43.75 |
137 |
3 |
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:41.56 |
52 |
4 |
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
NYBORG |
|
50m |
1:40.59 |
9 |
5 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
50m |
1:41.04 |
138 |
6 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:43.31 |
132 |
7 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.17 |
91 |
8 |
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
ODENSE |
|
50m |
1:45.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.03 |
33 |
2 |
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
NYBORG |
|
50m |
1:38.61 |
136 |
3 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:36.45 |
186 |
4 |
Anders Munksgaard-Ottosen |
2004 |
0459AM |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:34.73 |
83 |
5 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
ODENSE |
|
50m |
1:35.94 |
131 |
6 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:36.89 |
133 |
7 |
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:38.88 |
67 |
8 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
FREM |
|
50m |
1:39.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.12 |
249 |
2 |
Julius Schier |
2006 |
0657AD |
RINGE |
|
50m |
1:33.82 |
206 |
3 |
Rasmus Kabel |
2004 |
0455AO |
KOLDING |
|
50m |
1:33.72 |
183 |
4 |
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
0655AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:31.97 |
244 |
5 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
RINGE |
|
50m |
1:32.36 |
111 |
6 |
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
DELTA |
|
50m |
1:33.73 |
65 |
7 |
Mathias Westergaard |
2004 |
0427AP |
SVENDBORG |
|
50m |
1:33.91 |
146 |
8 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
0553AH |
DELTA |
|
50m |
1:29.92 |
85 |
2 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
ODENSE |
|
50m |
1:28.22 |
96 |
3 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
50m |
1:27.63 |
90 |
4 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
ODENSE |
|
50m |
1:25.78 |
69 |
5 |
Christoffer Mejdal |
2005 |
0589AK |
FREM |
|
50m |
1:27.43 |
70 |
6 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
ODENSE |
|
50m |
1:28.19 |
129 |
7 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:29.05 |
130 |
8 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:31.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
NYBORG |
|
50m |
1:25.33 |
235 |
2 |
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
RINGE |
|
50m |
1:24.97 |
169 |
3 |
Ettore Pesci |
2004 |
0483AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:22.54 |
121 |
4 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.11 |
159 |
5 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.49 |
212 |
6 |
Christopher V. Nielsen |
2004 |
0469AP |
KOLDING |
|
50m |
1:23.55 |
167 |
7 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.00 |
68 |
8 |
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
FREM |
|
50m |
1:25.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
KOLDING |
|
50m |
1:20.39 |
17 |
2 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
0503AK |
VEJLE |
|
50m |
1:20.36 |
158 |
3 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.70 |
73 |
4 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
ODENSE |
|
50m |
1:15.09 |
218 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
1:18.61 |
238 |
6 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
1:19.44 |
151 |
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.37 |
19 |
8 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
50m |
1:20.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|