Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Arrangör: |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
SKK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Anton Olsen |
2010 |
SK ENA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
3 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
SK ENA |
1:07.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Abbe Neidenmark |
2010 |
AVESTA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
5 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
SKK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
SANDVIKEN |
1:03.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
SALA SS |
59.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
|
Dennis Johdet |
2007 |
SK ENA |
57.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
4 |
|
Elias Eriksson |
2008 |
SANDVIKEN |
58.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
5 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
HK SIM |
1:00.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Filip Nygren |
2008 |
VÄSTERÅS |
1:06.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
1 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
SKK |
53.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
2 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
VÄSTERÅS |
49.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
BORLÄNGE |
49.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
4 |
|
Melker Darvå |
2009 |
VÄSTERÅS |
49.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Max Reuterwall |
2009 |
SALA SS |
52.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
6 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
SK ENA |
55.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
1 |
|
Axel Eriksson |
2006 |
SALA SS |
49.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Neil Daimay |
2007 |
SKK |
49.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Emil Överstam |
2008 |
VÄSTERÅS |
48.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
SKK |
48.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
5 |
|
Leo Fjellborg |
2006 |
SS MORA |
49.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
6 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
SKK |
49.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
SANDVIKEN |
48.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
2 |
|
Emil Cosini |
2006 |
VÄSTERÅS |
46.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
3 |
|
Folke Eriksson |
2006 |
ÖSA |
46.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Benny Scott |
2005 |
UPPLANDS-B |
46.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
BORLÄNGE |
47.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
6 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
VÄSTERÅS |
48.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
HARNÄS SKU |
45.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Oscar Glad |
2007 |
SS MORA |
44.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Noel Larsson |
2006 |
SALA SS |
43.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Axel Svensson |
2006 |
UPPLANDS-B |
44.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Nils Edberg |
2008 |
HARNÄS SKU |
45.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Peter Flamborg |
2007 |
GÄVLE SS |
45.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Isak Samuelsson |
2006 |
SALA SS |
43.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
SKK |
42.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
42.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
HARNÄS SKU |
42.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
William Struwe |
2006 |
SALA SS |
42.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
43.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
1 |
|
Thure Essén |
2005 |
STRÄNGNÄS |
41.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
41.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
SKK |
40.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
SKK |
40.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
GÄVLE SS |
41.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
6 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
SKK |
42.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
1 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
HK SIM |
39.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
2 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
SKK |
39.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
38.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
SALA SS |
38.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
5 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
ÖSA |
39.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
6 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
STRÄNGNÄS |
40.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
1 |
|
Filip Bjällås |
2007 |
UPPLANDS-B |
37.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
37.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Viam Assadi |
2005 |
VÄSTERÅS |
37.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Aston Horn |
2007 |
HARNÄS SKU |
37.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
SKK |
37.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
6 |
|
Jonas Harju |
2005 |
SKK |
38.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
SKK |
35.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
SALA SS |
34.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
HEDEMORA |
33.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
4 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
SALA SS |
33.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
5 |
|
Artur Romin |
2003 |
STRÄNGNÄS |
35.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
35.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
Nicklas Evaldsson |
2001 |
HEDEMORA |
32.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
32.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
3 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
29.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
32.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
32.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
6 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
HK SIM |
33.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-30 08:20:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|