2021-01-25   22:00:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
 
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
138  Senni Jalonen  2006  06B131  ÅSK    25m   
167  Aava Sulanterä  2007  07A155  UiKaa    25m  1:53.03 
132  Heta Allén  2007  07A950  ÅSK    25m  1:53.70 
139  Liia Kivi  2007  07A970  ÅSK    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Lila Reiman  2007  07A295  TaTU    25m  1:44.81 
173  Mandi Hämäläinen  2006  06A875  UiKaa    25m  1:37.80 
17  Stella Seppälä  2007  07A042  PUS    25m  1:34.93 
Jade Niemelä  2007  07A137  KU    25m  1:33.30 
78  Nelli Hietala  2007  07A990  TaTU    50m  1:34.45 
116  Venla Rauta  2007  07A789  ÅSK    50m  1:35.19 
166  Aino Norrdal  2006  06A065  UiKaa    25m  1:42.26 
110  Selma Mäenpää  2007  07A661  ÅSK    50m  1:48.15 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Nora Eriksson  2006  06A383  ÅSF    25m  1:25.96 
47  Elsa Joseph  2007  07A046  TaTU    50m  1:23.97 
196  Nova Larsson  2007  07A446  ÅSF    25m  1:22.24 
194  Fia Metsola  2007  07A399  ÅSF    25m  1:21.45 
195  Theresia Lindholm  2006  06A732  ÅSF    25m  1:21.86 
178  Amanda Ahinko  2007  07A230  Plaani    25m  1:22.47 
197  Mathilda Wahlstedt  2006  06A800  ÅSF    25m  1:24.01 
170  Alina Vanhatalo  2006  06A558  UiKaa    25m  1:29.99 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Inari Sonkkila  2006  06B121  UiKaa    25m  1:20.83 
43  Piitu Perkola  2006  06A035  TaTU    25m  1:19.86 
174  Nanna Kotkatvuori  2006  06A920  UiKaa    25m  1:19.26 
Elli Isometsä  2007  07A024  KU    50m  1:16.75 
77  Sofia Mustonen  2006  06A913  TaTU    25m  1:17.14 
35  Pia Hellmann  2006  06B009  RaUS    50m  1:19.84 
169  Maikki Hämäläinen  2006  06A457  UiKaa    25m  1:20.25 
105  Maija Salokorpi  2007  07A627  ÅSK    50m  1:21.13 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Lyyli Järvi  2007  07A623  PUS    50m  1:15.47 
16  Hilla-maaria Juhola  2007  07A039  PUS    25m  1:15.03 
Peppi Lehtinen  2007  07A139  KU    25m  1:13.26 
95  Naomi Leo  2007  07A306  ÅSK    25m  1:13.03 
92  Amanda Vuori  2007  07A289  ÅSK    50m  1:13.15 
93  Agnes Ruusumo  2007  07A278  ÅSK    50m  1:14.10 
Olivia Levula  2006  06A361  KU    25m  1:15.16 
Pinja Pakkanen  2006  06A377  KU    50m  1:16.09 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Petra Soini  2007  07A191  Pyry    25m  1:12.25 
31  Jenna Juhola  2006  06A573  RaUS    25m  1:11.32 
29  Erin Heinikangas  2007  07A193  RaUS    50m  1:10.27 
156  Anni Frusti  2007  07A190  Pyry    50m  1:08.39 
18  Emilia Rahola  2006  06A253  PUS    50m  1:09.90 
20  Hanna Törmä  2007  07A117  PUS    25m  1:10.55 
32  Saara Lehto  2007  07A352  RaUS    25m  1:11.78 
157  Veera Malmelin  2007  07A196  Pyry    25m  1:12.49 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner