2021-01-25   22:21:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
 
Gren 5, 100m Frisim/VU P13  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Miska Moisio  2007  07A123  TaTU    25m  1:49.45 
113  Akseli Niskala  2007  07A696  ÅSK    25m  1:47.00 
70  Alex Hamilton  2006  06A910  TaTU    25m  1:44.76 
11  Juho Räikkälä  2007  07A740  KU    25m  1:37.21 
67  Leo Lehtonen  2006  06A567  TaTU    25m  1:38.40 
201  Filip Måtar  2006  06B105  ÅSF    25m  1:45.24 
57  Joa Siltakoski  2007  07A187  TaTU    50m  1:47.79 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Sisu Korpinen  2006  06A993  ÅSK    25m  1:34.83 
48  Veikko Saarinen  2006  06A215  TaTU    50m  1:33.91 
133  Ismail Fedulin  2006  06B125  ÅSK    50m  1:32.01 
199  Hugo Mirén  2006  06A813  ÅSF    25m  1:30.28 
91  Ilari Linderborg  2006  06A532  ÅSK    50m  1:31.17 
69  Niklas Kallio  2007  07A377  TaTU    25m  1:33.40 
52  Eino Anttila  2007  07A111  TaTU    25m  1:34.81 
188  Kaapo Jokinen  2007  07A835  STR    25m  1:35.36 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Vili Niemi  2006  06A329  TaTU    25m  1:27.88 
42  Ferdinand Backman  2006  06A021  TaTU    50m  1:26.08 
179  Eino Jussinoja  2006  06A481  STR    25m  1:25.17 
44  Niklas Tikkanen  2007  07A004  TaTU    50m  1:23.79 
90  Joel Sulonen  2007  07A203  ÅSK    25m  1:24.10 
125  Dilen Jalonen  2006  06B040  ÅSK    50m  1:25.98 
198  Emil Andersson  2007  07A514  ÅSF    25m  1:27.79 
99  Christian Edelman  2007  07A367  ÅSK    25m  1:29.08 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Frans Sandblom  2006  06A101  ÅSK    25m  1:21.51 
101  Eelis Lummaa  2007  07A384  ÅSK    25m  1:20.31 
152  Leevi Saarinen  2006  06A231  Ui-Va    50m  1:16.03 
192  Milo Bergman  2006  06A425  ÅSF    25m  1:15.70 
98  Linus Korin  2006  06A619  ÅSK    25m  1:15.85 
33  Vilho Okkonen  2006  06A838  RaUS    50m  1:16.29 
10  Osmo Räikkälä  2006  06A961  KU    25m  1:21.39 
65  Miki Vierre  2006  06A572  TaTU    25m  1:22.47 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Julius Linde  2007  07A322  ÅSK    25m  1:14.54 
193  Måns Manelius  2006  06A533  ÅSF    25m  1:13.94 
50  Sebastian Sojolin  2006  06A292  TaTU    50m  1:12.89 
88  Lauri-pekka Pakomäki  2006  06A235  ÅSK    25m  1:08.59 
103  Onni Lehtimäki  2006  06A760  ÅSK    25m  1:11.58 
89  Matias Seppä  2006  06A462  ÅSK    50m  1:13.77 
30  Onni Yrjälä  2006  06A480  RaUS    50m  1:14.16 
46  Kalle Heinonen  2006  06A105  TaTU    25m  1:15.17 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner