2021-01-25   20:20:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
25  Venla Kämäräinen  2009  09A517  PUS    25m   
19  Heidi Huppunen  2008  08A034  PUS    25m   
190  Ilona Nordman  2008  08A819  STR    25m   
205  Siiri Koukkari  2008    RaUS    25m   
184  Siiri Simula  2008  08A664  STR    25m   
38  Enna Hautero  2008  08A787  RaUS    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Laura Räikkälä  2009  09A059  KU    25m  1:06.80 
111  Annika Andersen  2008  08A401  ÅSK    25m  1:01.03 
117  Nea Veiro  2008  08A522  ÅSK    50m  57.90 
183  Edla Heino  2009  09A298  STR    25m  56.10 
64  Sanni Korhonen  2009  09A034  TaTU    50m  56.34 
12  Emilia Repo  2009  09A380  KU    25m  1:00.20 
126  Ida Sulonen  2009  09A395  ÅSK    25m  1:02.62 
41  Hilkka Salo  2009  09A541  RaUS    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Sanni Mäkinen  2009  09A210  RaUS    25m  55.38 
185  Elsa Ailanen  2009  09A282  STR    25m  54.49 
58  Ida Hamilton  2008  08A122  TaTU    25m  53.26 
59  Emmi Oksanen  2009  09A036  TaTU    25m  52.37 
135  Emma Nygård  2008  08A773  ÅSK    25m  52.54 
115  Emma Karimäki  2009  09A219  ÅSK    25m  53.53 
124  Kia Kuusela  2009  09A337  ÅSK    25m  55.26 
40  Emilia Valtonen  2009  09A530  RaUS    50m  55.74 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Lotta Malmelin  2009  09A212  Pyry    50m  51.42 
181  Josefiina Björklöf  2008  08A550  STR    25m  51.05 
49  Viiu Levola  2008  08A023  TaTU    25m  50.31 
55  Minea Moisio  2009  09A008  TaTU    25m  49.27 
75  Olivia Saukko  2009  09A162  TaTU    25m  49.60 
119  Lisette Schaper  2009  09A390  ÅSK    50m  50.69 
186  Iisa Vanne  2008  08A674  STR    25m  51.34 
76  Miisa Yltävä  2008  08A385  TaTU    25m  52.03 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Vilma Keski-Korsu  2009  09A415  ÅSK    25m  48.45 
45  Iida Pennanen  2008  08A002  TaTU    25m  47.44 
Krista Pajula  2008  08A220  KU    25m  47.28 
204          25m  45.83 
73  Minttu Mäkihannu  2008  08A388  TaTU    25m  46.08 
15  Helka Känkänen  2008  08A009  PUS    25m  47.36 
109  Vilja Suominen  2009  09A159  ÅSK    25m  47.95 
102  Saara Pakomäki  2008  08A225  ÅSK    25m  49.02 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Sofia Maude  2008  08A146  ÅSK    50m  45.15 
180  Viivi Elonen  2008  08A257  STR    25m  44.86 
112  Lotta Luotola  2008  08A400  ÅSK    25m  44.51 
61  Oona Valtonen  2008  08A125  TaTU    25m  41.40 
159  Emma Tieaho  2008  08A368  Pyry    25m  42.12 
168  Amanda Ruusuvaara  2008  08A071  UiKaa    25m  44.61 
100  Selma Syrjänen  2009  09A058  ÅSK    50m  45.09 
54  Iiris Myllymäki  2008  08A041  TaTU    25m  45.83 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner