2021-01-25   20:46:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
198  Emil Andersson  2007  07A514  ÅSF    25m   
10  Osmo Räikkälä  2006  06A961  KU    25m   
114  Sisu Korpinen  2006  06A993  ÅSK    25m   
179  Eino Jussinoja  2006  06A481  STR    25m   
113  Akseli Niskala  2007  07A696  ÅSK    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Dilen Jalonen  2006  06B040  ÅSK    25m   
201  Filip Måtar  2006  06B105  ÅSF    25m   
52  Eino Anttila  2007  07A111  TaTU    25m  3:57.86 
67  Leo Lehtonen  2006  06A567  TaTU    25m  3:49.41 
90  Joel Sulonen  2007  07A203  ÅSK    50m  3:56.56 
91  Ilari Linderborg  2006  06A532  ÅSK    50m  4:03.84 
69  Niklas Kallio  2007  07A377  TaTU    25m   
199  Hugo Mirén  2006  06A813  ÅSF    25m   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Miki Vierre  2006  06A572  TaTU    25m  3:24.44 
99  Christian Edelman  2007  07A367  ÅSK    50m  3:24.06 
89  Matias Seppä  2006  06A462  ÅSK    50m  3:20.73 
98  Linus Korin  2006  06A619  ÅSK    25m  3:16.28 
44  Niklas Tikkanen  2007  07A004  TaTU    25m  3:19.84 
87  Frans Sandblom  2006  06A101  ÅSK    25m  3:23.83 
193  Måns Manelius  2006  06A533  ÅSF    25m  3:24.14 
42  Ferdinand Backman  2006  06A021  TaTU    25m  3:48.61 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Vilho Okkonen  2006  06A838  RaUS    25m  3:09.80 
30  Onni Yrjälä  2006  06A480  RaUS    50m  3:07.17 
192  Milo Bergman  2006  06A425  ÅSF    25m  2:59.13 
88  Lauri-pekka Pakomäki  2006  06A235  ÅSK    25m  2:46.01 
50  Sebastian Sojolin  2006  06A292  TaTU    25m  2:54.04 
103  Onni Lehtimäki  2006  06A760  ÅSK    25m  3:01.70 
96  Julius Linde  2007  07A322  ÅSK    25m  3:07.62 
101  Eelis Lummaa  2007  07A384  ÅSK    25m  3:14.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner