2021-01-25   21:42:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Vilma Keski-Korsu  2009  09A415  ÅSK    25m   
41  Hilkka Salo  2009  09A541  RaUS    25m   
161  Lotta Malmelin  2009  09A212  Pyry    25m   
205  Siiri Koukkari  2008    RaUS    25m   
59  Emmi Oksanen  2009  09A036  TaTU    25m   
40  Emilia Valtonen  2009  09A530  RaUS    25m   
25  Venla Kämäräinen  2009  09A517  PUS    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Emma Nygård  2008  08A773  ÅSK    25m   
38  Enna Hautero  2008  08A787  RaUS    25m   
12  Emilia Repo  2009  09A380  KU    25m   
111  Annika Andersen  2008  08A401  ÅSK    25m  2:23.35 
Laura Räikkälä  2009  09A059  KU    25m  2:28.59 
64  Sanni Korhonen  2009  09A034  TaTU    25m   
19  Heidi Huppunen  2008  08A034  PUS    25m   
190  Ilona Nordman  2008  08A819  STR    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Miisa Yltävä  2008  08A385  TaTU    50m  2:15.08 
117  Nea Veiro  2008  08A522  ÅSK    50m  2:10.72 
58  Ida Hamilton  2008  08A122  TaTU    50m  2:07.55 
119  Lisette Schaper  2009  09A390  ÅSK    50m  2:02.36 
21  Peppiina Lettosunti  2008  08A178  PUS    25m  2:03.61 
183  Edla Heino  2009  09A298  STR    25m  2:10.15 
34  Sanni Mäkinen  2009  09A210  RaUS    25m  2:12.81 
185  Elsa Ailanen  2009  09A282  STR    25m  2:15.70 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Viiu Levola  2008  08A023  TaTU    50m  2:01.69 
115  Emma Karimäki  2009  09A219  ÅSK    25m  1:59.17 
109  Vilja Suominen  2009  09A159  ÅSK    50m  1:58.32 
100  Selma Syrjänen  2009  09A058  ÅSK    50m  1:56.09 
153  Tiia Mattila  2008  08A105  Ui-Va    25m  1:57.92 
168  Amanda Ruusuvaara  2008  08A071  UiKaa    25m  1:58.79 
Krista Pajula  2008  08A220  KU    25m  2:00.49 
124  Kia Kuusela  2009  09A337  ÅSK    25m  2:02.35 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Lotta Luotola  2008  08A400  ÅSK    25m  1:53.81 
55  Minea Moisio  2009  09A008  TaTU    25m  1:53.56 
73  Minttu Mäkihannu  2008  08A388  TaTU    25m  1:52.01 
184  Siiri Simula  2008  08A664  STR    25m  1:50.68 
186  Iisa Vanne  2008  08A674  STR    25m  1:51.25 
97  Sofia Maude  2008  08A146  ÅSK    25m  1:52.85 
159  Emma Tieaho  2008  08A368  Pyry    25m  1:53.79 
75  Olivia Saukko  2009  09A162  TaTU    25m  1:55.83 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204          25m  1:48.41 
15  Helka Känkänen  2008  08A009  PUS    25m  1:47.82 
45  Iida Pennanen  2008  08A002  TaTU    25m  1:45.83 
180  Viivi Elonen  2008  08A257  STR    25m  1:42.97 
61  Oona Valtonen  2008  08A125  TaTU    50m  1:45.54 
102  Saara Pakomäki  2008  08A225  ÅSK    25m  1:46.25 
54  Iiris Myllymäki  2008  08A041  TaTU    50m  1:48.41 
Senja Pakkanen  2008  08A051  KU    50m  1:49.62 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner