2021-01-25   21:01:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Knattesimmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim/VU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
172  Ääri Eetu  2010  UiKaa  10A019  25 m  43.10   
66  Tikkanen Justus  2010  TaTU  10A002  25 m  45.17   
134  Rantala Eino  2011  ÅSK  11A067  25 m  50.13   
24  Kankaanpää Arttu  2010  PUS  10A038  50 m  51.47   
136  Fey Eliel  2010  ÅSK  10A233  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim/VU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Rauhala Hippu  2010  Pyry  10A021  25 m  38.32   
Orpana Wivian  2010  KU  10A036  25 m  40.23   
162  Tieaho Iina  2010  Pyry  10A056  25 m  41.31   
163  Sorsa Anni  2010  Pyry  10A058  50 m  42.99   
121  Tojander Viola  2010  ÅSK  10A135  50 m  44.14   
123  Rantala Helmi  2010  ÅSK  10A118  25 m  45.24   
72  Myllymäki Hertta  2010  TaTU  10A032  25 m  48.33   
22  Rantala Helmi  2010  PUS  10A015  25 m  49.74   
171  Ääri Ella  2011  UiKaa  11A003  25 m  51.03   
10  137  Paasimaa Jenna  2010  ÅSK  10A200  25 m  1:00.40   
11  176  Korpi Iida  2012  UiKaa    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
104  Virtanen Kaapo  2008  ÅSK  08A295  25 m  41.53   
200  Lönngren Jonatan  2009  ÅSF  09A122  25 m  44.24   
160  Horppu Konsta  2008  Pyry  08A413  25 m  44.44   
36  Przado Daniel  2008  RaUS  08A638  50 m  44.93   
94  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m  45.64   
63  Zuravljov Nikita  2008  TaTU  08A127  25 m  45.79   
106  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  50 m  46.20   
108  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m  46.82   
154  Saario Severi  2008  Ui-Va  08A420  50 m  48.15   
10  37  Heino Hannes  2009  RaUS  09A411  25 m  48.67   
11  107  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  50 m  48.77   
12  68  Nissinen Eetu  2008  TaTU  08A123  25 m  49.44   
13  62  Zuravljov Maxim  2009  TaTU  09A039  25 m  50.04   
14  187  Vanne Olli  2009  STR  09A278  25 m  50.09   
15  120  Aaltonen Taito  2009  ÅSK  09A283  50 m  50.28   
16  118  Rauhala Matias  2008  ÅSK  08A645  50 m  52.81   
17  74  Pennanen Eemeli  2009  TaTU  09A169  25 m  52.96   
18  127  Rantanen Roope  2008  ÅSK  08A646  50 m  53.44   
19  130  Pihlava Jasper  2008  ÅSK  08A695  25 m  55.21   
20  182  Elonen Veeti  2009  STR  09A256  25 m  55.50   
21  39  Silander Eero  2008  RaUS  08A805  25 m  57.49   
22  51  Suominen Elias  2008  TaTU  08A033  25 m  58.08   
23  189  Mikkonen Eeli  2009  STR  09A479  25 m  58.56   
24  122  Snickars Kasper  2008  ÅSK  08A666  25 m  1:02.44   
25  128  Eloranta Eemeli  2008  ÅSK  08A682  25 m  1:09.65   
26  71  Lukichev Ivan  2009  TaTU  09A170  50 m  1:11.65   
27  129  Lehtonen Aarne  2009  ÅSK  09A412  50 m  1:17.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
4_S
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  25 m  41.40   
159  Tieaho Emma  2008  Pyry  08A368  25 m  42.12   
112  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  25 m  44.51   
168  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  44.61   
180  Elonen Viivi  2008  STR  08A257  25 m  44.86   
100  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  50 m  45.09   
97  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  50 m  45.15   
54  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  25 m  45.83   
73  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  46.08   
10  Pajula Krista  2008  KU  08A220  25 m  47.28   
11  15  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  25 m  47.36   
12  45  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  25 m  47.44   
13  109  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  25 m  47.95   
14  131  Keski-Korsu Vilma  2009  ÅSK  09A415  25 m  48.45   
15  102  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  25 m  49.02   
16  55  Moisio Minea  2009  TaTU  09A008  25 m  49.27   
17  75  Saukko Olivia  2009  TaTU  09A162  25 m  49.60   
18  49  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  50.31   
19  119  Schaper Lisette  2009  ÅSK  09A390  50 m  50.69   
20  181  Björklöf Josefiina  2008  STR  08A550  25 m  51.05   
21  186  Vanne Iisa  2008  STR  08A674  25 m  51.34   
22  161  Malmelin Lotta  2009  Pyry  09A212  50 m  51.42   
23  76  Yltävä Miisa  2008  TaTU  08A385  25 m  52.03   
24  59  Oksanen Emmi  2009  TaTU  09A036  25 m  52.37   
25  135  Nygård Emma  2008  ÅSK  08A773  25 m  52.54   
26  58  Hamilton Ida  2008  TaTU  08A122  25 m  53.26   
27  115  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m  53.53   
28  185  Ailanen Elsa  2009  STR  09A282  25 m  54.49   
29  124  Kuusela Kia  2009  ÅSK  09A337  25 m  55.26   
30  34  Mäkinen Sanni  2009  RaUS  09A210  25 m  55.38   
31  40  Valtonen Emilia  2009  RaUS  09A530  50 m  55.74   
32  183  Heino Edla  2009  STR  09A298  25 m  56.10   
33  64  Korhonen Sanni  2009  TaTU  09A034  50 m  56.34   
34  117  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  50 m  57.90   
35  12  Repo Emilia  2009  KU  09A380  25 m  1:00.20   
36  111  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m  1:01.03   
37  126  Sulonen Ida  2009  ÅSK  09A395  25 m  1:02.62   
38  Räikkälä Laura  2009  KU  09A059  25 m  1:06.80   
39  19  Huppunen Heidi  2008  PUS  08A034  25 m     
40  25  Kämäräinen Venla  2009  PUS  09A517  25 m     
41  38  Hautero Enna  2008  RaUS  08A787  25 m     
42  41  Salo Hilkka  2009  RaUS  09A541  25 m     
43  184  Simula Siiri  2008  STR  08A664  25 m     
44  190  Nordman Ilona  2008  STR  08A819  25 m     
45  205  Koukkari Siiri  2008  RaUS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
5_S
Gren 5, 100m Frisim/VU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m  1:08.59   
103  Lehtimäki Onni  2006  ÅSK  06A760  25 m  1:11.58   
50  Sojolin Sebastian  2006  TaTU  06A292  50 m  1:12.89   
89  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  50 m  1:13.77   
193  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  1:13.94   
30  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  50 m  1:14.16   
96  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  25 m  1:14.54   
46  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  25 m  1:15.17   
192  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  1:15.70   
10  98  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  25 m  1:15.85   
11  152  Saarinen Leevi  2006  Ui-Va  06A231  50 m  1:16.03   
12  33  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  50 m  1:16.29   
13  101  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  25 m  1:20.31   
14  10  Räikkälä Osmo  2006  KU  06A961  25 m  1:21.39   
15  87  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  1:21.51   
16  65  Vierre Miki  2006  TaTU  06A572  25 m  1:22.47   
17  44  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  50 m  1:23.79   
18  90  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m  1:24.10   
19  179  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m  1:25.17   
20  125  Jalonen Dilen  2006  ÅSK  06B040  50 m  1:25.98   
21  42  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  50 m  1:26.08   
22  198  Andersson Emil  2007  ÅSF  07A514  25 m  1:27.79   
23  53  Niemi Vili  2006  TaTU  06A329  25 m  1:27.88   
24  99  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  25 m  1:29.08   
25  199  Mirén Hugo  2006  ÅSF  06A813  25 m  1:30.28   
26  91  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  50 m  1:31.17   
27  133  Fedulin Ismail  2006  ÅSK  06B125  50 m  1:32.01   
28  69  Kallio Niklas  2007  TaTU  07A377  25 m  1:33.40   
29  48  Saarinen Veikko  2006  TaTU  06A215  50 m  1:33.91   
30  52  Anttila Eino  2007  TaTU  07A111  25 m  1:34.81   
31  114  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  25 m  1:34.83   
32  188  Jokinen Kaapo  2007  STR  07A835  25 m  1:35.36   
33  11  Räikkälä Juho  2007  KU  07A740  25 m  1:37.21   
34  67  Lehtonen Leo  2006  TaTU  06A567  25 m  1:38.40   
35  70  Hamilton Alex  2006  TaTU  06A910  25 m  1:44.76   
36  201  Måtar Filip  2006  ÅSF  06B105  25 m  1:45.24   
37  113  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m  1:47.00   
38  57  Siltakoski Joa  2007  TaTU  07A187  50 m  1:47.79   
39  56  Moisio Miska  2007  TaTU  07A123  25 m  1:49.45   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
156  Frusti Anni  2007  Pyry  07A190  50 m  1:08.39   
18  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  50 m  1:09.90   
29  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  50 m  1:10.27   
20  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  25 m  1:10.55   
31  Juhola Jenna  2006  RaUS  06A573  25 m  1:11.32   
32  Lehto Saara  2007  RaUS  07A352  25 m  1:11.78   
155  Soini Petra  2007  Pyry  07A191  25 m  1:12.25   
157  Malmelin Veera  2007  Pyry  07A196  25 m  1:12.49   
95  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  25 m  1:13.03   
10  92  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  50 m  1:13.15   
11  Lehtinen Peppi  2007  KU  07A139  25 m  1:13.26   
12  93  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  1:14.10   
13  16  Juhola Hilla-maaria  2007  PUS  07A039  25 m  1:15.03   
14  Levula Olivia  2006  KU  06A361  25 m  1:15.16   
15  23  Järvi Lyyli  2007  PUS  07A623  50 m  1:15.47   
16  Pakkanen Pinja  2006  KU  06A377  50 m  1:16.09   
17  Isometsä Elli  2007  KU  07A024  50 m  1:16.75   
18  77  Mustonen Sofia  2006  TaTU  06A913  25 m  1:17.14   
19  174  Kotkatvuori Nanna  2006  UiKaa  06A920  25 m  1:19.26   
20  35  Hellmann Pia  2006  RaUS  06B009  50 m  1:19.84   
21  43  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m  1:19.86   
22  169  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  1:20.25   
23  175  Sonkkila Inari  2006  UiKaa  06B121  25 m  1:20.83   
24  105  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  50 m  1:21.13   
25  194  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  1:21.45   
26  195  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  1:21.86   
27  196  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  1:22.24   
28  178  Ahinko Amanda  2007  Plaani  07A230  25 m  1:22.47   
29  47  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  50 m  1:23.97   
30  197  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  25 m  1:24.01   
31  206  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  1:25.96   
32  170  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  1:29.99   
33  Niemelä Jade  2007  KU  07A137  25 m  1:33.30   
34  78  Hietala Nelli  2007  TaTU  07A990  50 m  1:34.45   
35  17  Seppälä Stella  2007  PUS  07A042  25 m  1:34.93   
36  116  Rauta Venla  2007  ÅSK  07A789  50 m  1:35.19   
37  173  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  25 m  1:37.80   
38  166  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m  1:42.26   
39  60  Reiman Lila  2007  TaTU  07A295  25 m  1:44.81   
40  110  Mäenpää Selma  2007  ÅSK  07A661  50 m  1:48.15   
41  167  Sulanterä Aava  2007  UiKaa  07A155  25 m  1:53.03   
42  132  Allén Heta  2007  ÅSK  07A950  25 m  1:53.70   
43  138  Jalonen Senni  2006  ÅSK  06B131  25 m     
44  139  Kivi Liia  2007  ÅSK  07A970  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
7_S
Gren 7, 50m Bröstsim/RU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Tikkanen Justus  2010  TaTU  10A002  25 m  57.45   
24  Kankaanpää Arttu  2010  PUS  10A038  50 m  1:08.52   
172  Ääri Eetu  2010  UiKaa  10A019  25 m  1:14.00   
134  Rantala Eino  2011  ÅSK  11A067  25 m     
136  Fey Eliel  2010  ÅSK  10A233  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
8_S
Gren 8, 50m Bröstsim/RU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Orpana Wivian  2010  KU  10A036  25 m  54.49   
123  Rantala Helmi  2010  ÅSK  10A118  25 m  56.14   
163  Sorsa Anni  2010  Pyry  10A058  50 m  57.57   
158  Rauhala Hippu  2010  Pyry  10A021  25 m  57.63   
121  Tojander Viola  2010  ÅSK  10A135  25 m  58.30   
72  Myllymäki Hertta  2010  TaTU  10A032  25 m  59.18   
162  Tieaho Iina  2010  Pyry  10A056  50 m  1:04.00   
171  Ääri Ella  2011  UiKaa  11A003  25 m  1:28.68   
22  Rantala Helmi  2010  PUS  10A015  25 m     
10  137  Paasimaa Jenna  2010  ÅSK  10A200  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
9_S
Gren 9, 100m Bröstsim/RU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  50 m  1:48.50   
37  Heino Hannes  2009  RaUS  09A411  25 m  1:48.81   
94  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m  1:55.48   
108  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m  1:59.05   
200  Lönngren Jonatan  2009  ÅSF  09A122  50 m  2:01.09   
160  Horppu Konsta  2008  Pyry  08A413  50 m  2:04.57   
130  Pihlava Jasper  2008  ÅSK  08A695  50 m  2:05.35   
182  Elonen Veeti  2009  STR  09A256  25 m  2:07.10   
154  Saario Severi  2008  Ui-Va  08A420  25 m  2:07.21   
10  187  Vanne Olli  2009  STR  09A278  25 m  2:08.87   
11  118  Rauhala Matias  2008  ÅSK  08A645  50 m  2:18.51   
12  39  Silander Eero  2008  RaUS  08A805  25 m  2:19.94   
13  107  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  50 m  2:22.16   
14  122  Snickars Kasper  2008  ÅSK  08A666  50 m  2:28.34   
15  127  Rantanen Roope  2008  ÅSK  08A646  50 m  2:29.85   
16  36  Przado Daniel  2008  RaUS  08A638  25 m     
17  51  Suominen Elias  2008  TaTU  08A033  25 m     
18  68  Nissinen Eetu  2008  TaTU  08A123  25 m     
19  74  Pennanen Eemeli  2009  TaTU  09A169  25 m     
20  128  Eloranta Eemeli  2008  ÅSK  08A682  25 m     
21  129  Lehtonen Aarne  2009  ÅSK  09A412  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
180  Elonen Viivi  2008  STR  08A257  25 m  1:42.97   
61  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  50 m  1:45.54   
45  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  25 m  1:45.83   
102  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  25 m  1:46.25   
15  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  25 m  1:47.82   
54  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  50 m  1:48.41   
Pakkanen Senja  2008  KU  08A051  50 m  1:49.62   
184  Simula Siiri  2008  STR  08A664  25 m  1:50.68   
186  Vanne Iisa  2008  STR  08A674  25 m  1:51.25   
10  73  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  1:52.01   
11  97  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m  1:52.85   
12  55  Moisio Minea  2009  TaTU  09A008  25 m  1:53.56   
13  159  Tieaho Emma  2008  Pyry  08A368  25 m  1:53.79   
14  112  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  25 m  1:53.81   
15  75  Saukko Olivia  2009  TaTU  09A162  25 m  1:55.83   
16  100  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  50 m  1:56.09   
17  153  Mattila Tiia  2008  Ui-Va  08A105  25 m  1:57.92   
18  109  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  50 m  1:58.32   
19  168  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  1:58.79   
20  115  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m  1:59.17   
21  Pajula Krista  2008  KU  08A220  25 m  2:00.49   
22  49  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  50 m  2:01.69   
23  124  Kuusela Kia  2009  ÅSK  09A337  25 m  2:02.35   
24  119  Schaper Lisette  2009  ÅSK  09A390  50 m  2:02.36   
25  21  Lettosunti Peppiina  2008  PUS  08A178  25 m  2:03.61   
26  58  Hamilton Ida  2008  TaTU  08A122  50 m  2:07.55   
27  183  Heino Edla  2009  STR  09A298  25 m  2:10.15   
28  117  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  50 m  2:10.72   
29  34  Mäkinen Sanni  2009  RaUS  09A210  25 m  2:12.81   
30  76  Yltävä Miisa  2008  TaTU  08A385  50 m  2:15.08   
31  185  Ailanen Elsa  2009  STR  09A282  25 m  2:15.70   
32  111  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m  2:23.35   
33  Räikkälä Laura  2009  KU  09A059  25 m  2:28.59   
34  12  Repo Emilia  2009  KU  09A380  25 m     
35  19  Huppunen Heidi  2008  PUS  08A034  25 m     
36  25  Kämäräinen Venla  2009  PUS  09A517  25 m     
37  38  Hautero Enna  2008  RaUS  08A787  25 m     
38  40  Valtonen Emilia  2009  RaUS  09A530  25 m     
39  41  Salo Hilkka  2009  RaUS  09A541  25 m     
40  59  Oksanen Emmi  2009  TaTU  09A036  25 m     
41  64  Korhonen Sanni  2009  TaTU  09A034  25 m     
42  131  Keski-Korsu Vilma  2009  ÅSK  09A415  25 m     
43  135  Nygård Emma  2008  ÅSK  08A773  25 m     
44  161  Malmelin Lotta  2009  Pyry  09A212  25 m     
45  190  Nordman Ilona  2008  STR  08A819  25 m     
46  205  Koukkari Siiri  2008  RaUS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley/SKU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m  2:46.01   
50  Sojolin Sebastian  2006  TaTU  06A292  25 m  2:54.04   
192  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  2:59.13   
103  Lehtimäki Onni  2006  ÅSK  06A760  25 m  3:01.70   
30  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  50 m  3:07.17   
96  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  25 m  3:07.62   
33  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  3:09.80   
101  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  25 m  3:14.12   
98  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  25 m  3:16.28   
10  44  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  25 m  3:19.84   
11  89  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  50 m  3:20.73   
12  87  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  3:23.83   
13  99  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  50 m  3:24.06   
14  193  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  3:24.14   
15  65  Vierre Miki  2006  TaTU  06A572  25 m  3:24.44   
16  42  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  25 m  3:48.61   
17  67  Lehtonen Leo  2006  TaTU  06A567  25 m  3:49.41   
18  90  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  50 m  3:56.56   
19  52  Anttila Eino  2007  TaTU  07A111  25 m  3:57.86   
20  91  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  50 m  4:03.84   
21  10  Räikkälä Osmo  2006  KU  06A961  25 m     
22  69  Kallio Niklas  2007  TaTU  07A377  25 m     
23  113  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m     
24  114  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  25 m     
25  125  Jalonen Dilen  2006  ÅSK  06B040  25 m     
26  179  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m     
27  198  Andersson Emil  2007  ÅSF  07A514  25 m     
28  199  Mirén Hugo  2006  ÅSF  06A813  25 m     
29  201  Måtar Filip  2006  ÅSF  06B105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
12_S
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  50 m  2:48.30   
29  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  2:53.55   
156  Frusti Anni  2007  Pyry  07A190  50 m  2:55.85   
31  Juhola Jenna  2006  RaUS  06A573  25 m  2:56.65   
20  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  25 m  2:58.05   
155  Soini Petra  2007  Pyry  07A191  25 m  3:01.22   
23  Järvi Lyyli  2007  PUS  07A623  25 m  3:02.24   
157  Malmelin Veera  2007  Pyry  07A196  25 m  3:03.34   
Lehtinen Peppi  2007  KU  07A139  25 m  3:06.42   
10  169  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  3:08.14   
11  95  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  50 m  3:09.24   
12  32  Lehto Saara  2007  RaUS  07A352  50 m  3:10.03   
13  16  Juhola Hilla-maaria  2007  PUS  07A039  25 m  3:10.23   
14  174  Kotkatvuori Nanna  2006  UiKaa  06A920  25 m  3:10.83   
15  Isometsä Elli  2007  KU  07A024  50 m  3:12.72   
16  93  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  3:14.36   
17  77  Mustonen Sofia  2006  TaTU  06A913  25 m  3:15.17   
18  178  Ahinko Amanda  2007  Plaani  07A230  25 m  3:16.89   
19  47  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  25 m  3:20.84   
20  43  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m  3:22.25   
21  Levula Olivia  2006  KU  06A361  25 m  3:22.67   
22  195  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  3:25.66   
23  170  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  3:35.36   
24  206  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  3:37.77   
25  173  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  25 m  3:44.75   
26  105  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  25 m  3:46.13   
27  166  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m  3:50.79   
28  194  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  50 m  3:52.19   
29  196  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  50 m  3:52.63   
30  Pakkanen Pinja  2006  KU  06A377  25 m     
31  17  Seppälä Stella  2007  PUS  07A042  25 m     
32  35  Hellmann Pia  2006  RaUS  06B009  25 m     
33  110  Mäenpää Selma  2007  ÅSK  07A661  25 m     
34  175  Sonkkila Inari  2006  UiKaa  06B121  25 m     
35  197  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
13_S
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  ÅSK Prätkähiiret  2008  ÅSK    25 m  2:33.86   
79  TaTU Tampere jääkarhut 1  2008  TaTU    25 m  2:53.42   
141  ÅSK Oktonautit  2008  ÅSK    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
14_S
Gren 14, 4X50m Frisim/VUV F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
82  TaTU Tampere jääladyt 1  2008  TaTU    25 m  2:28.03   
145  ÅSK Muumit  2008  ÅSK    25 m  2:32.18   
191  Swimming Team Rauma  2008  STR    25 m  2:37.07   
165  Nokian Pyry 2  2009  Pyry    25 m  2:46.54   
14  Kankaanpään Uimarit  2008  KU    25 m  2:46.92   
146  ÅSK My Little Pony  2009  ÅSK    25 m  2:51.96   
83  TaTU Tampere jääladyt 2  2008  TaTU    25 m  2:55.43   
26  PUS  2008  PUS    25 m  3:00.36   
84  TaTU Tampere jääladyt 3  2008  TaTU    25 m  3:14.53   
10  147  ÅSK Barbit  2008  ÅSK    25 m  3:14.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim/PU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m  1:19.40   
30  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  25 m  1:27.09   
103  Lehtimäki Onni  2006  ÅSK  06A760  50 m  1:33.01   
96  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  25 m  1:34.45   
46  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  25 m  1:36.25   
192  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  1:38.31   
33  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  1:40.18   
152  Saarinen Leevi  2006  Ui-Va  06A231  50 m  1:41.24   
65  Vierre Miki  2006  TaTU  06A572  25 m  1:46.38   
10  193  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  1:53.39   
11  44  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  25 m     
12  89  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m     
13  101  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
16_S
Gren 16, 100m Fjärilsim/PU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
155  Soini Petra  2007  Pyry  07A191  50 m  1:16.68   
32  Lehto Saara  2007  RaUS  07A352  25 m  1:20.80   
29  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  1:25.20   
156  Frusti Anni  2007  Pyry  07A190  25 m  1:26.77   
18  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  50 m  1:27.31   
95  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  25 m  1:29.70   
31  Juhola Jenna  2006  RaUS  06A573  50 m  1:29.99   
157  Malmelin Veera  2007  Pyry  07A196  25 m  1:30.87   
93  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  25 m  1:31.47   
10  16  Juhola Hilla-maaria  2007  PUS  07A039  25 m  1:36.16   
11  174  Kotkatvuori Nanna  2006  UiKaa  06A920  25 m  1:36.77   
12  Isometsä Elli  2007  KU  07A024  25 m  1:36.89   
13  195  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  1:37.21   
14  197  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  25 m  1:38.91   
15  178  Ahinko Amanda  2007  Plaani  07A230  50 m  1:40.76   
16  35  Hellmann Pia  2006  RaUS  06B009  25 m  1:46.77   
17  47  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  25 m  1:49.83   
18  23  Järvi Lyyli  2007  PUS  07A623  25 m     
19  43  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
17_S
Gren 17, 100m Medley/SKU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
200  Lönngren Jonatan  2009  ÅSF  09A122  25 m  1:42.49   
106  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  25 m  1:47.62   
68  Nissinen Eetu  2008  TaTU  08A123  25 m  2:07.73   
107  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  25 m  2:11.48   
36  Przado Daniel  2008  RaUS  08A638  25 m     
51  Suominen Elias  2008  TaTU  08A033  25 m     
62  Zuravljov Maxim  2009  TaTU  09A039  25 m     
94  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m     
108  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m     
10  118  Rauhala Matias  2008  ÅSK  08A645  25 m     
11  127  Rantanen Roope  2008  ÅSK  08A646  25 m     
12  130  Pihlava Jasper  2008  ÅSK  08A695  25 m     
13  154  Saario Severi  2008  Ui-Va  08A420  25 m     
14  160  Horppu Konsta  2008  Pyry  08A413  25 m     
15  182  Elonen Veeti  2009  STR  09A256  25 m     
16  187  Vanne Olli  2009  STR  09A278  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
18_S
Gren 18, 100m Medley/SKU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  25 m  1:34.02   
180  Elonen Viivi  2008  STR  08A257  25 m  1:34.81   
102  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  25 m  1:36.29   
54  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  25 m  1:36.45   
15  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  25 m  1:36.55   
73  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  1:37.77   
112  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  25 m  1:38.84   
168  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  1:40.39   
159  Tieaho Emma  2008  Pyry  08A368  25 m  1:40.94   
10  153  Mattila Tiia  2008  Ui-Va  08A105  25 m  1:41.77   
11  186  Vanne Iisa  2008  STR  08A674  25 m  1:41.89   
12  45  Pennanen Iida  2008  TaTU  08A002  25 m  1:43.38   
13  Pakkanen Senja  2008  KU  08A051  25 m  1:44.53   
14  100  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  25 m  1:44.99   
15  184  Simula Siiri  2008  STR  08A664  25 m  1:46.73   
16  49  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  1:47.02   
17  97  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  25 m  1:49.60   
18  21  Lettosunti Peppiina  2008  PUS  08A178  25 m  1:51.19   
19  55  Moisio Minea  2009  TaTU  09A008  25 m  1:51.44   
20  181  Björklöf Josefiina  2008  STR  08A550  25 m  1:56.23   
21  75  Saukko Olivia  2009  TaTU  09A162  25 m     
22  76  Yltävä Miisa  2008  TaTU  08A385  25 m     
23  109  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  25 m     
24  111  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m     
25  115  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m     
26  117  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  25 m     
27  119  Schaper Lisette  2009  ÅSK  09A390  25 m     
28  124  Kuusela Kia  2009  ÅSK  09A337  25 m     
29  161  Malmelin Lotta  2009  Pyry  09A212  25 m     
30  183  Heino Edla  2009  STR  09A298  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
19_S
Gren 19, 50m Ryggsim/SU P9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
172  Ääri Eetu  2010  UiKaa  10A019  25 m  53.18   
134  Rantala Eino  2011  ÅSK  11A067  25 m  53.31   
66  Tikkanen Justus  2010  TaTU  10A002  25 m  57.38   
24  Kankaanpää Arttu  2010  PUS  10A038  25 m     
136  Fey Eliel  2010  ÅSK  10A233  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim/SU F/T9 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Rauhala Hippu  2010  Pyry  10A021  50 m  45.32   
163  Sorsa Anni  2010  Pyry  10A058  50 m  48.38   
162  Tieaho Iina  2010  Pyry  10A056  25 m  51.29   
123  Rantala Helmi  2010  ÅSK  10A118  50 m  52.77   
72  Myllymäki Hertta  2010  TaTU  10A032  25 m  53.25   
121  Tojander Viola  2010  ÅSK  10A135  25 m  53.73   
Orpana Wivian  2010  KU  10A036  50 m  55.03   
171  Ääri Ella  2011  UiKaa  11A003  25 m  56.36   
137  Paasimaa Jenna  2010  ÅSK  10A200  25 m  1:01.87   
10  22  Rantala Helmi  2010  PUS  10A015  25 m  1:02.88   
11  176  Korpi Iida  2012  UiKaa    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
21_S
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m  1:17.60   
50  Sojolin Sebastian  2006  TaTU  06A292  25 m  1:21.58   
46  Heinonen Kalle  2006  TaTU  06A105  25 m  1:22.90   
103  Lehtimäki Onni  2006  ÅSK  06A760  25 m  1:23.43   
192  Bergman Milo  2006  ÅSF  06A425  25 m  1:23.60   
33  Okkonen Vilho  2006  RaUS  06A838  25 m  1:24.62   
30  Yrjälä Onni  2006  RaUS  06A480  50 m  1:27.67   
101  Lummaa Eelis  2007  ÅSK  07A384  50 m  1:30.06   
152  Saarinen Leevi  2006  Ui-Va  06A231  25 m  1:30.53   
10  96  Linde Julius  2007  ÅSK  07A322  25 m  1:32.77   
11  98  Korin Linus  2006  ÅSK  06A619  25 m  1:34.12   
12  44  Tikkanen Niklas  2007  TaTU  07A004  50 m  1:35.16   
13  125  Jalonen Dilen  2006  ÅSK  06B040  50 m  1:36.34   
14  90  Sulonen Joel  2007  ÅSK  07A203  25 m  1:36.85   
15  53  Niemi Vili  2006  TaTU  06A329  50 m  1:38.36   
16  65  Vierre Miki  2006  TaTU  06A572  50 m  1:38.42   
17  87  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m  1:38.91   
18  99  Edelman Christian  2007  ÅSK  07A367  50 m  1:41.03   
19  89  Seppä Matias  2006  ÅSK  06A462  25 m  1:45.10   
20  67  Lehtonen Leo  2006  TaTU  06A567  25 m  1:46.53   
21  42  Backman Ferdinand  2006  TaTU  06A021  25 m  1:47.59   
22  91  Linderborg Ilari  2006  ÅSK  06A532  50 m  1:49.34   
23  57  Siltakoski Joa  2007  TaTU  07A187  25 m  1:49.39   
24  69  Kallio Niklas  2007  TaTU  07A377  25 m  1:54.55   
25  56  Moisio Miska  2007  TaTU  07A123  25 m  2:01.11   
26  201  Måtar Filip  2006  ÅSF  06B105  25 m  2:04.52   
27  70  Hamilton Alex  2006  TaTU  06A910  50 m  2:07.07   
28  48  Saarinen Veikko  2006  TaTU  06A215  25 m  2:11.64   
29  113  Niskala Akseli  2007  ÅSK  07A696  25 m  2:24.85   
30  10  Räikkälä Osmo  2006  KU  06A961  25 m     
31  11  Räikkälä Juho  2007  KU  07A740  25 m     
32  52  Anttila Eino  2007  TaTU  07A111  25 m     
33  114  Korpinen Sisu  2006  ÅSK  06A993  25 m     
34  133  Fedulin Ismail  2006  ÅSK  06B125  25 m     
35  179  Jussinoja Eino  2006  STR  06A481  25 m     
36  188  Jokinen Kaapo  2007  STR  07A835  25 m     
37  198  Andersson Emil  2007  ÅSF  07A514  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
22_S
Gren 22, 100m Ryggsim/SU F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
31  Juhola Jenna  2006  RaUS  06A573  50 m  1:15.49   
157  Malmelin Veera  2007  Pyry  07A196  25 m  1:21.27   
18  Rahola Emilia  2006  PUS  06A253  25 m  1:22.25   
20  Törmä Hanna  2007  PUS  07A117  25 m  1:23.41   
29  Heinikangas Erin  2007  RaUS  07A193  25 m  1:24.29   
156  Frusti Anni  2007  Pyry  07A190  25 m  1:24.82   
92  Vuori Amanda  2007  ÅSK  07A289  25 m  1:25.02   
Lehtinen Peppi  2007  KU  07A139  25 m  1:25.56   
95  Leo Naomi  2007  ÅSK  07A306  50 m  1:26.16   
10  155  Soini Petra  2007  Pyry  07A191  25 m  1:27.32   
11  196  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  1:27.55   
12  16  Juhola Hilla-maaria  2007  PUS  07A039  25 m  1:28.38   
13  169  Hämäläinen Maikki  2006  UiKaa  06A457  25 m  1:29.35   
14  194  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  1:29.54   
15  93  Ruusumo Agnes  2007  ÅSK  07A278  50 m  1:30.00   
16  32  Lehto Saara  2007  RaUS  07A352  25 m  1:30.95   
17  Levula Olivia  2006  KU  06A361  25 m  1:33.18   
18  47  Joseph Elsa  2007  TaTU  07A046  25 m  1:33.81   
19  170  Vanhatalo Alina  2006  UiKaa  06A558  25 m  1:35.78   
20  35  Hellmann Pia  2006  RaUS  06B009  25 m  1:35.82   
21  105  Salokorpi Maija  2007  ÅSK  07A627  50 m  1:36.07   
22  43  Perkola Piitu  2006  TaTU  06A035  25 m  1:38.03   
23  77  Mustonen Sofia  2006  TaTU  06A913  50 m  1:39.00   
24  178  Ahinko Amanda  2007  Plaani  07A230  25 m  1:39.40   
25  195  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  1:39.70   
26  197  Wahlstedt Mathilda  2006  ÅSF  06A800  25 m  1:41.10   
27  Pakkanen Pinja  2006  KU  06A377  50 m  1:43.45   
28  173  Hämäläinen Mandi  2006  UiKaa  06A875  25 m  1:46.32   
29  166  Norrdal Aino  2006  UiKaa  06A065  25 m  1:49.62   
30  17  Seppälä Stella  2007  PUS  07A042  25 m  1:52.89   
31  116  Rauta Venla  2007  ÅSK  07A789  25 m  1:58.95   
32  60  Reiman Lila  2007  TaTU  07A295  50 m  2:02.46   
33  110  Mäenpää Selma  2007  ÅSK  07A661  50 m  2:06.07   
34  Niemelä Jade  2007  KU  07A137  50 m  2:06.93   
35  78  Hietala Nelli  2007  TaTU  07A990  25 m     
36  132  Allén Heta  2007  ÅSK  07A950  25 m     
37  138  Jalonen Senni  2006  ÅSK  06B131  25 m     
38  139  Kivi Liia  2007  ÅSK  07A970  25 m     
39  167  Sulanterä Aava  2007  UiKaa  07A155  25 m     
40  175  Sonkkila Inari  2006  UiKaa  06B121  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
23_S
Gren 23, 100m Frisim/VU P11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Przado Daniel  2008  RaUS  08A638  50 m  1:19.86   
160  Horppu Konsta  2008  Pyry  08A413  50 m  1:21.03   
104  Virtanen Kaapo  2008  ÅSK  08A295  50 m  1:24.33   
63  Zuravljov Nikita  2008  TaTU  08A127  50 m  1:25.53   
94  Varonen Eemeli  2009  ÅSK  09A038  25 m  1:26.62   
106  Korin Amos  2008  ÅSK  08A377  25 m  1:27.04   
108  Kallio Milo  2008  ÅSK  08A375  25 m  1:28.22   
200  Lönngren Jonatan  2009  ÅSF  09A122  25 m  1:29.52   
68  Nissinen Eetu  2008  TaTU  08A123  50 m  1:30.83   
10  37  Heino Hannes  2009  RaUS  09A411  50 m  1:31.47   
11  118  Rauhala Matias  2008  ÅSK  08A645  50 m  1:33.52   
12  107  Honkanen Niklas  2008  ÅSK  08A378  50 m  1:36.01   
13  62  Zuravljov Maxim  2009  TaTU  09A039  25 m  1:39.47   
14  182  Elonen Veeti  2009  STR  09A256  25 m  1:40.24   
15  74  Pennanen Eemeli  2009  TaTU  09A169  25 m  1:41.10   
16  127  Rantanen Roope  2008  ÅSK  08A646  50 m  1:43.06   
17  187  Vanne Olli  2009  STR  09A278  25 m  1:44.32   
18  130  Pihlava Jasper  2008  ÅSK  08A695  50 m  1:46.17   
19  120  Aaltonen Taito  2009  ÅSK  09A283  50 m  1:55.29   
20  128  Eloranta Eemeli  2008  ÅSK  08A682  50 m  2:09.26   
21  122  Snickars Kasper  2008  ÅSK  08A666  50 m  2:21.55   
22  71  Lukichev Ivan  2009  TaTU  09A170  50 m  2:55.85   
23  39  Silander Eero  2008  RaUS  08A805  25 m     
24  129  Lehtonen Aarne  2009  ÅSK  09A412  25 m     
25  189  Mikkonen Eeli  2009  STR  09A479  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
24_S
Gren 24, 100m Frisim/VU F/T11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
180  Elonen Viivi  2008  STR  08A257  25 m  1:18.38   
159  Tieaho Emma  2008  Pyry  08A368  50 m  1:19.39   
54  Myllymäki Iiris  2008  TaTU  08A041  50 m  1:20.98   
112  Luotola Lotta  2008  ÅSK  08A400  25 m  1:21.48   
61  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  50 m  1:22.91   
186  Vanne Iisa  2008  STR  08A674  25 m  1:23.05   
100  Syrjänen Selma  2009  ÅSK  09A058  50 m  1:24.37   
153  Mattila Tiia  2008  Ui-Va  08A105  50 m  1:24.43   
15  Känkänen Helka  2008  PUS  08A009  50 m  1:24.44   
10  168  Ruusuvaara Amanda  2008  UiKaa  08A071  25 m  1:24.95   
11  109  Suominen Vilja  2009  ÅSK  09A159  50 m  1:25.35   
12  97  Maude Sofia  2008  ÅSK  08A146  50 m  1:26.74   
13  102  Pakomäki Saara  2008  ÅSK  08A225  25 m  1:27.31   
14  184  Simula Siiri  2008  STR  08A664  25 m  1:27.56   
15  73  Mäkihannu Minttu  2008  TaTU  08A388  25 m  1:27.84   
16  Pakkanen Senja  2008  KU  08A051  25 m  1:29.05   
17  Pajula Krista  2008  KU  08A220  25 m  1:31.47   
18  161  Malmelin Lotta  2009  Pyry  09A212  50 m  1:34.84   
19  119  Schaper Lisette  2009  ÅSK  09A390  50 m  1:36.12   
20  21  Lettosunti Peppiina  2008  PUS  08A178  25 m  1:36.44   
21  181  Björklöf Josefiina  2008  STR  08A550  25 m  1:38.16   
22  49  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  1:38.69   
23  185  Ailanen Elsa  2009  STR  09A282  25 m  1:40.54   
24  115  Karimäki Emma  2009  ÅSK  09A219  25 m  1:42.71   
25  55  Moisio Minea  2009  TaTU  09A008  25 m  1:42.82   
26  34  Mäkinen Sanni  2009  RaUS  09A210  50 m  1:44.77   
27  131  Keski-Korsu Vilma  2009  ÅSK  09A415  50 m  1:45.98   
28  124  Kuusela Kia  2009  ÅSK  09A337  50 m  1:46.15   
29  Räikkälä Laura  2009  KU  09A059  25 m  1:47.74   
30  58  Hamilton Ida  2008  TaTU  08A122  25 m  1:48.82   
31  111  Andersen Annika  2008  ÅSK  08A401  25 m  1:50.28   
32  117  Veiro Nea  2008  ÅSK  08A522  50 m  1:50.63   
33  64  Korhonen Sanni  2009  TaTU  09A034  50 m  1:59.12   
34  12  Repo Emilia  2009  KU  09A380  25 m     
35  19  Huppunen Heidi  2008  PUS  08A034  25 m     
36  25  Kämäräinen Venla  2009  PUS  09A517  25 m     
37  38  Hautero Enna  2008  RaUS  08A787  25 m     
38  40  Valtonen Emilia  2009  RaUS  09A530  25 m     
39  41  Salo Hilkka  2009  RaUS  09A541  25 m     
40  59  Oksanen Emmi  2009  TaTU  09A036  25 m     
41  126  Sulonen Ida  2009  ÅSK  09A395  25 m     
42  135  Nygård Emma  2008  ÅSK  08A773  25 m     
43  183  Heino Edla  2009  STR  09A298  25 m     
44  190  Nordman Ilona  2008  STR  08A819  25 m     
45  205  Koukkari Siiri  2008  RaUS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
25_S
Gren 25, 4X100m Frisim/VUV P13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  ÅSK Pingut  2006  ÅSK    25 m  4:48.48   
80  TaTU Tampere jääkarhut 2  2006  TaTU    25 m  5:14.32   
143  ÅSK Popi kissat  2006  ÅSK    25 m  5:21.77   
202  Ålands Simförening  2006  ÅSF    25 m  5:45.16   
144  ÅSK Vili Vilperit  2006  ÅSK    25 m  5:50.56   
81  TaTU Tampere jääkarhut 3  2006  TaTU    25 m  6:01.27   
150  ÅSK Röllit  2006  ÅSK    25 m  6:15.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 
26_S
Gren 26, 4X100m Frisim/VUV F/T13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
27  PUS 1  2006  PUS    25 m  4:50.95   
164  Nokian Pyry 1  2007  Pyry    25 m  4:52.52   
13  Kankaanpään Uimarit  2006  KU    25 m  5:01.26   
148  ÅSK Ryhmä Hau  2007  ÅSK    25 m  5:01.41   
85  TaTU Tampere jääladyt 4  2006  TaTU    25 m  5:20.89   
177  Uimaseura Kaarina  2006  UiKaa    25 m  5:23.75   
202  Ålands Simförening  2006  ÅSF    25 m  5:29.05   
149  ÅSK Teletapit  2008  ÅSK    25 m  5:37.94   
86  TaTU Tampere jääladyt 5  2007  TaTU    25 m  5:49.51   
10  28  PUS 2  2007  PUS    25 m     
11  151  ÅSK Winx-klubi  2006  ÅSK    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner