Startliste for Harboe Water Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 37
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2019 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 37, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Sponsor: XL Byg Slagelse |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Mads Munksgaard |
2004 |
0401AN |
NÆSTVED |
|
25m |
|
68 |
3 |
Tao Tang |
2005 |
0531AO |
NÆSTVED |
|
25m |
|
297 |
4 |
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
SK-SYD |
|
25m |
|
229 |
5 |
Thor Sean Tørngren |
2006 |
0603AD |
HASLEV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Andreas Tobel Nielsen |
2008 |
0827AH |
SLAGELSE |
|
25m |
|
184 |
2 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:02.76 |
269 |
3 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSØR |
|
25m |
1:43.23 |
204 |
4 |
Christian Bruus |
2006 |
0631AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:44.67 |
140 |
5 |
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
304 |
6 |
William Bjørnsteen |
2008 |
0829AB |
SK-SYD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
0513AI |
KORSØR |
|
25m |
1:38.04 |
222 |
2 |
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
0657AK |
HASLEV |
|
25m |
1:34.45 |
101 |
3 |
Calvin Christian Axen |
2006 |
0627AJ |
KØGE |
|
25m |
1:24.52 |
159 |
4 |
Mikkel Borreskov |
2005 |
0591AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:25.64 |
60 |
5 |
Mads G. Skovly Larsen |
2006 |
0657AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:35.25 |
299 |
6 |
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
SK-SYD |
|
25m |
1:41.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Christian Quist |
2007 |
0709AA |
KORSØR |
|
25m |
1:21.64 |
34 |
2 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
0695AJ |
RINGE |
|
25m |
1:19.05 |
180 |
3 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.34 |
228 |
4 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
1:17.55 |
185 |
5 |
Victor Buck |
2007 |
0721AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.74 |
294 |
6 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:22.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:13.52 |
247 |
2 |
Nichlas Jørgensen |
2004 |
0439AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:12.06 |
225 |
3 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
HASLEV |
|
25m |
1:11.29 |
163 |
4 |
Rasmus Remme Svendsen |
2003 |
0337AO |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:11.74 |
281 |
5 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
0239AT |
KORSØR |
|
25m |
1:13.50 |
102 |
6 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
25m |
1:15.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Oliver Gadegaard |
2003 |
0321AR |
KØGE |
|
25m |
1:08.57 |
276 |
2 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
KORSØR |
|
25m |
1:07.41 |
249 |
3 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:03.24 |
172 |
4 |
Alexander E. Pedersen |
2002 |
0255AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:06.05 |
98 |
5 |
Joachim Poulsen |
2006 |
0643AF |
KØGE |
|
25m |
1:07.74 |
1 |
6 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:09.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:02.31 |
103 |
2 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
58.83 |
104 |
3 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
58.05 |
166 |
4 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
58.75 |
35 |
5 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
25m |
1:00.35 |
50 |
6 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|