Startliste for Harboe Water Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2019 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
314 |
2 |
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
321 |
3 |
Tessa Hansen |
2002 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
319 |
4 |
Joy Blom Magnusseb |
2005 |
0596BB |
ODSHERRED |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Madeleine Schou |
2008 |
0848AS |
HASLEV |
|
25m |
1:47.26 |
339 |
3 |
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.12 |
194 |
4 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:46.04 |
70 |
5 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
HASLEV |
|
25m |
1:39.68 |
232 |
2 |
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
HASLEV |
|
25m |
1:34.63 |
331 |
3 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.43 |
189 |
4 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:32.63 |
332 |
5 |
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:36.08 |
144 |
6 |
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:40.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
0862AR |
HOLBÆK |
|
25m |
1:29.81 |
234 |
2 |
Anna Baad |
2007 |
0744AV |
HASLEV |
|
25m |
1:26.41 |
300 |
3 |
Regina Sander-Bjerge |
2006 |
0654AQ |
SK-SYD |
|
25m |
1:25.08 |
71 |
4 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.39 |
202 |
5 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:28.40 |
31 |
6 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:29.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Cecilie Kaarde |
2004 |
0478BC |
ODSHERRED |
|
25m |
1:24.22 |
187 |
2 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.89 |
165 |
3 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
0756AL |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:22.26 |
135 |
4 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.06 |
182 |
5 |
Liva Vang Palsbøll |
2007 |
0784AT |
HOLBÆK |
|
25m |
1:24.12 |
24 |
6 |
Emma Jørgensen |
2005 |
0592AY |
SLAGELSE |
|
25m |
1:24.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Ida Lauritzen |
2006 |
0634AQ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.85 |
290 |
2 |
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
0522BA |
SK-SYD |
|
25m |
1:21.59 |
55 |
3 |
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.12 |
213 |
4 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.64 |
67 |
5 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.67 |
283 |
6 |
Mathilde Knudsen |
2006 |
0646AU |
KORSØR |
|
25m |
1:22.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Maria Sprenger |
2005 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
1:19.89 |
30 |
2 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.26 |
20 |
3 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:18.54 |
81 |
4 |
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
KØGE |
|
25m |
1:19.06 |
29 |
5 |
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.38 |
326 |
6 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
25m |
1:19.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.89 |
279 |
2 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
1:16.13 |
79 |
3 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
1:15.20 |
261 |
4 |
Evelyn Nyborg |
2005 |
0534AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:15.93 |
206 |
5 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.49 |
258 |
6 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.68 |
96 |
2 |
Amalie Mønster Birk |
2007 |
0796AI |
KØGE |
|
25m |
1:13.15 |
260 |
3 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:12.99 |
227 |
4 |
Julie Hansen Schilling |
2004 |
0406BA |
HASLEV |
|
25m |
1:13.14 |
62 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.41 |
278 |
6 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
1:13.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
RINGE |
|
25m |
1:11.89 |
49 |
2 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.07 |
150 |
3 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.63 |
22 |
4 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:10.98 |
220 |
5 |
Mathilde Hjort Lodstrup |
2005 |
0554AO |
HASLEV |
|
25m |
1:11.36 |
322 |
6 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:12.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:10.31 |
246 |
2 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:09.47 |
47 |
3 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.51 |
209 |
4 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:09.33 |
158 |
5 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
0424BA |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.15 |
87 |
6 |
Anne-Marie T. Kristensen |
2007 |
0722AE |
KØGE |
|
25m |
1:10.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:08.00 |
219 |
2 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
1:07.80 |
197 |
3 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:06.55 |
301 |
4 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
1:07.48 |
255 |
5 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:07.95 |
295 |
6 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:08.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:06.43 |
94 |
2 |
Sophia Christensen |
2003 |
0326BD |
KØGE |
|
25m |
1:05.79 |
254 |
3 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:04.70 |
36 |
4 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
25m |
1:05.75 |
134 |
5 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:06.01 |
221 |
6 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
HASLEV |
|
25m |
1:06.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
25m |
1:03.51 |
48 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.32 |
137 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
57.94 |
128 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:01.79 |
170 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:02.87 |
171 |
6 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:03.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|