Ohjelma Järfälla Nationella 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
128 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
25m |
8:48.60 |
|
|
|
|
|
2 |
635 |
|
Silja Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
|
25m |
8:55.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
25m |
9:07.02 |
|
|
|
|
|
4 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
25m |
9:19.08 |
|
|
|
|
|
5 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
9:22.07 |
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
25m |
9:25.30 |
|
|
|
|
|
7 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
25m |
9:36.51 |
|
|
|
|
|
8 |
131 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
9:42.27 |
|
|
|
|
|
9 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
25m |
9:47.56 |
|
|
|
|
|
10 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
25m |
9:50.68 |
|
|
|
|
|
11 |
346 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
9:55.78 |
|
|
|
|
|
12 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
25m |
9:59.04 |
|
|
|
|
|
13 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
10:00.54 |
|
|
|
|
|
14 |
271 |
|
Eliane Westermark |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AX4603 |
25m |
10:04.00 |
|
|
|
|
|
15 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
25m |
10:04.62 |
|
|
|
|
|
16 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
10:05.95 |
|
|
|
|
|
17 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
25m |
10:14.68 |
|
|
|
|
|
18 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
25m |
10:14.80 |
|
|
|
|
|
19 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
25m |
10:16.33 |
|
|
|
|
|
20 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
25m |
10:16.49 |
|
|
|
|
|
21 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
25m |
10:19.20 |
|
|
|
|
|
22 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
25m |
10:19.31 |
|
|
|
|
|
23 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
25m |
10:21.65 |
|
|
|
|
|
24 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
25m |
10:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 15:43:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
25m |
8:31.85 |
|
|
|
|
|
2 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
25m |
8:52.20 |
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
25m |
8:58.09 |
|
|
|
|
|
4 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
25m |
9:00.20 |
|
|
|
|
|
5 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
25m |
9:01.21 |
|
|
|
|
|
6 |
130 |
|
Isak Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2001 |
AA5901 |
25m |
9:03.80 |
|
|
|
|
|
7 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
25m |
9:12.85 |
|
|
|
|
|
8 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
25m |
9:14.49 |
|
|
|
|
|
9 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
25m |
9:19.58 |
|
|
|
|
|
10 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
25m |
9:25.67 |
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
9:29.42 |
|
|
|
|
|
12 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
9:33.25 |
|
|
|
|
|
13 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
25m |
9:41.05 |
|
|
|
|
|
14 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
9:47.04 |
|
|
|
|
|
15 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
25m |
9:49.31 |
|
|
|
|
|
16 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
Yard SC |
9:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
608 |
|
Sebastian Hosokawa |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AT0302 |
25m |
10:02.31 |
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
25m |
10:03.15 |
|
|
|
|
|
19 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
10:28.25 |
|
|
|
|
|
20 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
25m |
10:29.04 |
|
|
|
|
|
21 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
Yard SC |
10:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 15:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
123 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
25m |
16:30.95 |
|
|
|
|
|
2 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
17:13.55 |
|
|
|
|
|
3 |
408 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
25m |
17:28.77 |
|
|
|
|
|
4 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
25m |
17:52.90 |
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
Yard SC |
18:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
25m |
18:57.12 |
|
|
|
|
|
7 |
601 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
19:14.45 |
|
|
|
|
|
8 |
148 |
|
Anna Wainikka |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP7804 |
25m |
19:54.86 |
|
|
|
|
|
9 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
25m |
20:57.71 |
|
|
|
|
|
10 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
439 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
89 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
90 |
|
Felicia Tubbin |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
BK3203 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
478 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 15:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
173 |
|
Mattias Glenesk |
Simklubben Neptun |
1994 |
BB6994 |
Yard SC |
15:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
25m |
15:43.32 |
|
|
|
|
|
3 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
25m |
15:46.25 |
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
25m |
16:07.79 |
|
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
25m |
16:50.75 |
|
|
|
|
|
6 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
25m |
16:57.30 |
|
|
|
|
|
7 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
25m |
17:12.84 |
|
|
|
|
|
8 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
25m |
17:19.65 |
|
|
|
|
|
9 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
17:30.50 |
|
|
|
|
|
10 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
25m |
17:38.51 |
|
|
|
|
|
11 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
18:10.86 |
|
|
|
|
|
12 |
509 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
25m |
18:19.02 |
|
|
|
|
|
13 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
25m |
18:28.78 |
|
|
|
|
|
14 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
25m |
18:39.43 |
|
|
|
|
|
15 |
204 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
25m |
19:13.54 |
|
|
|
|
|
16 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
19:43.84 |
|
|
|
|
|
17 |
99 |
|
Carl Magnus Helin |
Lidingö Simklubb |
1976 |
AB3376 |
25m |
20:23.46 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 15:43:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
347 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
32.09 |
|
|
|
|
|
2 |
171 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
33.41 |
|
|
|
|
|
3 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
33.59 |
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
5 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
33.69 |
|
|
|
|
|
6 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
33.84 |
|
|
|
|
|
7 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
34.05 |
|
|
|
|
|
8 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
34.06 |
|
|
|
|
|
9 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
34.36 |
|
|
|
|
|
11 |
593 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
12 |
129 |
|
Mikaela Bergh |
Simklubben Neptun |
1999 |
AK5299 |
50m |
34.66 |
|
|
|
|
|
13 |
640 |
|
Kristine Mikkelsen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0078AG |
25m |
34.72 |
|
|
|
|
|
14 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
97 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
35.18 |
|
|
|
|
|
16 |
407 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
35.36 |
|
|
|
|
|
17 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
637 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25m |
35.52 |
|
|
|
2004 |
0474AF |
|
|
|
|
19 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
35.92 |
|
|
|
2000 |
AC1800 |
|
|
|
|
20 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
36.06 |
|
|
|
2002 |
AG1202 |
|
|
|
|
21 |
403 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
|
|
50m |
36.09 |
|
|
|
2001 |
BH5801 |
|
|
|
|
22 |
94 |
|
Amanda Andersson |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
36.14 |
|
|
|
2003 |
AS6603 |
|
|
|
|
23 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
36.15 |
|
|
|
2003 |
AT7803 |
|
|
|
|
24 |
267 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
36.25 |
|
|
|
2002 |
AU6402 |
|
|
|
|
25 |
642 |
|
Jamilla Bistrup |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25m |
36.33 |
|
|
|
2001 |
0124AC |
|
|
|
|
26 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
36.43 |
|
|
|
2002 |
AH2802 |
|
|
|
|
27 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
36.53 |
|
|
|
2002 |
AW6802 |
|
|
|
|
28 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
36.61 |
|
|
|
|
|
29 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
36.86 |
|
|
|
|
|
30 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
36.88 |
|
|
|
|
|
31 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
37.19 |
|
|
|
|
|
32 |
610 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
37.33 |
|
|
|
|
|
33 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
37.38 |
|
|
|
|
|
34 |
643 |
|
Sofie Bak |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0336AN |
25m |
37.43 |
|
|
|
|
|
35 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
37.51 |
|
|
|
|
|
36 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
37.54 |
|
|
|
|
|
37 |
91 |
|
Nelly Antlöv |
Simklubben Laxen |
2002 |
AB3202 |
50m |
37.59 |
|
|
|
|
|
38 |
413 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
37.71 |
|
|
|
|
|
39 |
38 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
37.87 |
|
|
|
|
|
40 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
38.02 |
|
|
|
|
|
41 |
96 |
|
Josefine Torell |
Lidingö Simklubb |
2002 |
BD0402 |
50m |
38.38 |
|
|
|
|
|
42 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
38.41 |
|
|
|
|
|
43 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
38.50 |
|
|
|
|
|
44 |
115 |
|
Tilda Carlsson |
Motala Simsällskap |
2003 |
AM2603 |
50m |
38.60 |
|
|
|
|
|
45 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
38.77 |
|
|
|
|
|
46 |
8 |
|
Tova Lindbom |
Danderyds Simförening |
2002 |
BV8802 |
25m |
38.78 |
|
|
|
|
|
47 |
90 |
|
Felicia Tubbin |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
BK3203 |
50m |
38.89 |
|
|
|
|
|
48 |
422 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
38.99 |
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Ella Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AT5206 |
25m |
39.05 |
|
|
|
|
|
50 |
398 |
|
Maria Tavemark |
Täby Sim |
2001 |
BA9601 |
50m |
39.56 |
|
|
|
|
|
51 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
39.60 |
|
|
|
|
|
52 |
268 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AY3802 |
50m |
39.86 |
|
|
|
|
|
53 |
427 |
|
Emma Sommar |
Täby Sim |
2004 |
BA5604 |
50m |
39.93 |
|
|
|
|
|
54 |
361 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
40.11 |
|
|
|
|
|
55 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
40.17 |
|
|
|
|
|
56 |
550 |
|
Linnea Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AQ2801 |
50m |
40.17 |
|
|
|
|
|
57 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
40.49 |
|
|
|
|
|
58 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
40.53 |
|
|
|
|
|
59 |
554 |
|
Oliwia Kantecki |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AE7203 |
50m |
40.67 |
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Ebba Lindblom |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR8404 |
50m |
40.81 |
|
|
|
|
|
61 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
40.90 |
|
|
|
|
|
62 |
481 |
|
Malva Morell |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BG2604 |
50m |
41.02 |
|
|
|
|
|
63 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
41.28 |
|
|
|
|
|
64 |
319 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
25m |
41.35 |
|
|
|
|
|
66 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
41.51 |
|
|
|
|
|
67 |
487 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
25m |
41.60 |
|
|
|
|
|
68 |
249 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BB8805 |
25m |
41.70 |
|
|
|
|
|
69 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
41.94 |
|
|
|
|
|
70 |
452 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
42.18 |
|
|
|
|
|
71 |
230 |
|
Isabelle Persson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AC7604 |
50m |
42.19 |
|
|
|
|
|
72 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
42.24 |
|
|
|
|
|
73 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
42.32 |
|
|
|
|
|
74 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
42.62 |
|
|
|
|
|
75 |
13 |
|
Irma Ehrengren |
Danderyds Simförening |
2005 |
BN9605 |
25m |
42.72 |
|
|
|
|
|
76 |
486 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
42.86 |
|
|
|
|
|
77 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
42.98 |
|
|
|
|
|
78 |
358 |
|
Tara Srikkanth |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AP6405 |
50m |
44.04 |
|
|
|
|
|
79 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
44.29 |
|
|
|
|
|
80 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
44.47 |
|
|
|
|
|
81 |
246 |
|
Iris Flykt-Rosén |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AC6607 |
25m |
45.15 |
|
|
|
|
|
82 |
108 |
|
Lovisa Klingberg |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BR7604 |
50m |
45.28 |
|
|
|
|
|
83 |
368 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
50m |
45.42 |
|
|
|
|
|
84 |
105 |
|
Vilma Dombos |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BI5804 |
50m |
46.75 |
|
|
|
|
|
85 |
479 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
47.66 |
|
|
|
|
|
86 |
315 |
|
Elvira Schei |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AZ4603 |
50m |
47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
455 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
48.09 |
|
|
|
|
|
88 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
48.38 |
|
|
|
|
|
89 |
244 |
|
Linnea Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH8806 |
50m |
48.55 |
|
|
|
|
|
90 |
495 |
|
Signe Grundemar |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BM8806 |
25m |
49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
532 |
|
Emma Persson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD1206 |
25m |
50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
107 |
|
Beata Liljeberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BV1803 |
50m |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
492 |
|
Märta Säfsten |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BD4806 |
50m |
52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
466 |
|
Ella Andersson |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA6207 |
50m |
53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
497 |
|
Louise Pallas |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BQ9606 |
25m |
53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
493 |
|
Tea Wetterbom |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BF4406 |
25m |
56.71 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
323 |
|
Jesper Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
1993 |
AS9393 |
50m |
53.41 |
|
|
|
|
|
2 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
54.63 |
|
|
|
|
|
3 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
55.06 |
|
|
|
|
|
4 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
56.45 |
|
|
|
|
|
5 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AI0300 |
50m |
56.74 |
|
|
|
|
|
6 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
7 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
58.27 |
|
|
|
|
|
8 |
313 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
58.35 |
|
|
|
|
|
10 |
536 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
59.05 |
|
|
|
|
|
11 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
12 |
331 |
|
Christopher Andrén |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AK0100 |
50m |
59.78 |
|
|
|
|
|
13 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
25m |
59.88 |
|
|
|
|
|
14 |
326 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
15 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
16 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
17 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
18 |
604 |
|
Oscar Gullberg |
Åkersberga Simsällskap |
1999 |
AF8799 |
50m |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
19 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
20 |
336 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
21 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
22 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
25m |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
23 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
25m |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
24 |
133 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
50m |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
25 |
311 |
|
Fredrik Jacobsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AK8701 |
50m |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:02.52 |
|
|
|
2001 |
AH3701 |
|
|
|
|
28 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
29 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
30 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
31 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
32 |
595 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
33 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
34 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
35 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
36 |
641 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
25m |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
37 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
38 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
39 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
40 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
41 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
42 |
172 |
|
Karl Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2002 |
AZ6102 |
50m |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
43 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
44 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
45 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
46 |
412 |
|
Simon Lörinc |
Täby Sim |
2003 |
AK8503 |
50m |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
47 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
48 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
49 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
50 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
51 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
52 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
25m |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
53 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
54 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
55 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
50m |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
56 |
625 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
57 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
58 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
59 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
60 |
170 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
61 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
62 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
63 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
64 |
362 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC2507 |
50m |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
65 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
66 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
67 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
68 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
69 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
70 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
25m |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
71 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
72 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
73 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
74 |
136 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
50m |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
75 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
76 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
77 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
25m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
78 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
79 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
80 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
81 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
82 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
83 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
84 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
85 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
86 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
87 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
88 |
156 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
50m |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
89 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
90 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
91 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
92 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
93 |
288 |
|
Anton Jöngren |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5706 |
50m |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
94 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
57.11 |
|
|
|
|
|
2 |
347 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
58.65 |
|
|
|
|
|
3 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
59.53 |
|
|
|
|
|
4 |
128 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
50m |
59.57 |
|
|
|
|
|
5 |
309 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
7 |
374 |
|
Sara Olsson |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
AR6899 |
50m |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
8 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
9 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
10 |
327 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
50m |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
11 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
13 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
14 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
15 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
16 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
17 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
18 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
19 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
20 |
408 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
21 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
22 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
23 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
24 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
25 |
592 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
26 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
27 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
28 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
29 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
30 |
406 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
31 |
351 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AS7804 |
50m |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
32 |
319 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
402 |
|
Anna Ladis |
Täby Sim |
2001 |
BH7801 |
50m |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
355 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
359 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
96 |
|
Josefine Torell |
Lidingö Simklubb |
2002 |
BD0402 |
50m |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
383 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
626 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
487 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
25m |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
338 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
1:06.05 |
|
|
64 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.13 |
|
|
|
2006 |
AK2206 |
|
65 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.17 |
|
|
|
2003 |
AI8203 |
|
66 |
384 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.24 |
|
|
|
2004 |
AJ7404 |
|
67 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
1:06.27 |
|
|
|
2003 |
BC0603 |
|
68 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.39 |
|
|
|
2003 |
AC0603 |
|
69 |
95 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
1:06.45 |
|
|
|
2003 |
AS4803 |
|
70 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.65 |
|
|
|
2004 |
AD0604 |
|
71 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
|
|
25m |
1:06.66 |
|
|
|
2005 |
AH6405 |
|
72 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.71 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
73 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.77 |
|
|
|
2004 |
AS3604 |
|
74 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.27 |
|
|
|
2003 |
AK0203 |
|
75 |
636 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25m |
1:07.35 |
|
|
|
2004 |
0458AL |
|
76 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
1:07.64 |
|
|
|
2005 |
AV1605 |
|
77 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:07.70 |
|
|
|
2002 |
BN1402 |
|
78 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:07.73 |
|
|
|
2004 |
AT4804 |
|
79 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.84 |
|
|
|
2004 |
AR0604 |
|
80 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:07.94 |
|
|
|
2005 |
AG2205 |
|
81 |
268 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
1:08.21 |
|
|
|
2002 |
AY3802 |
|
82 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:08.28 |
|
|
|
2002 |
AW9602 |
|
83 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
1:08.30 |
|
|
|
2003 |
BC2603 |
|
84 |
597 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.36 |
|
|
|
2002 |
AW7802 |
|
85 |
318 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:08.46 |
|
|
|
2004 |
AW3604 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
441 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
87 |
249 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BB8805 |
25m |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
88 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
89 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
90 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
91 |
89 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
92 |
54 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
93 |
100 |
|
Johanna Torell |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AD9205 |
50m |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
BM6605 |
50m |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
96 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
2006 |
BO4406 |
25m |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
97 |
11 |
|
Ebba Rosander |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH9605 |
25m |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
98 |
529 |
|
Mia Samuelsson |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AV7205 |
50m |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
99 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
100 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
101 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
102 |
457 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
103 |
232 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
25m |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
104 |
238 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
105 |
439 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
106 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
107 |
94 |
|
Amanda Andersson |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS6603 |
50m |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
108 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
109 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
110 |
256 |
|
Emma Lundberg |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BR0405 |
25m |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
111 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
112 |
7 |
|
Sofia Montan |
Danderyds Simförening |
2004 |
BJ2804 |
50m |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
113 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
114 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
115 |
104 |
|
Ella Wahlman |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BL5403 |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
116 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
50m |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
117 |
230 |
|
Isabelle Persson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AC7604 |
50m |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
118 |
97 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
119 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
120 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
121 |
531 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
25m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
122 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
123 |
150 |
|
Maja Rehn |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP4804 |
50m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
124 |
481 |
|
Malva Morell |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BG2604 |
50m |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
125 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
126 |
108 |
|
Lovisa Klingberg |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BR7604 |
50m |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
127 |
455 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
128 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
129 |
433 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
50m |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
130 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
131 |
245 |
|
Alva Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH5806 |
50m |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
132 |
415 |
|
Nina Takolander |
Täby Sim |
2003 |
AX0803 |
50m |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
133 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
134 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
135 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
136 |
47 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
50m |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
137 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
138 |
293 |
|
Lisa Uddeholt |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AX6405 |
50m |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
139 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
140 |
377 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AI4802 |
50m |
1:13.06 |
|
|
|
|
|
141 |
465 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
142 |
248 |
|
Agnes Salmi |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AL2606 |
25m |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
143 |
62 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
144 |
51 |
|
Stella Finnhammar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO7805 |
25m |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
145 |
361 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
146 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
147 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
148 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
149 |
49 |
|
Emelie Sidén |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AL9605 |
50m |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
150 |
532 |
|
Emma Persson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD1206 |
50m |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
151 |
247 |
|
Matilda Bergström |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AU9605 |
50m |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
152 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
50m |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Filippa Bonorden |
Danderyds Simförening |
2005 |
AH5805 |
50m |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
154 |
398 |
|
Maria Tavemark |
Täby Sim |
2001 |
BA9601 |
50m |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
155 |
200 |
|
Lovisa Lundblad |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AM1203 |
50m |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
156 |
52 |
|
Linn Bergman |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO9805 |
25m |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
157 |
105 |
|
Vilma Dombos |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BI5804 |
50m |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
158 |
59 |
|
Selma Deutschmann |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
BE7805 |
25m |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
159 |
445 |
|
Rebecka Hedbeck |
Täby Sim |
2004 |
BR0604 |
50m |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
160 |
251 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
25m |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
161 |
252 |
|
Stella Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
BR4204 |
50m |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
162 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
13 |
|
Irma Ehrengren |
Danderyds Simförening |
2005 |
BN9605 |
50m |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
253 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
107 |
|
Beata Liljeberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BV1803 |
50m |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
367 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
50m |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
495 |
|
Signe Grundemar |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BM8806 |
25m |
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
146 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
4:03.86 |
|
|
|
|
|
2 |
173 |
|
Mattias Glenesk |
Simklubben Neptun |
1994 |
BB6994 |
50m |
4:07.79 |
|
|
|
|
|
3 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
4:10.90 |
|
|
|
|
|
4 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
4:13.06 |
|
|
|
|
|
5 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
4:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
4:14.15 |
|
|
|
|
|
7 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
4:14.81 |
|
|
|
|
|
8 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
25m |
4:16.69 |
|
|
|
|
|
9 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
4:17.22 |
|
|
|
|
|
10 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
4:19.82 |
|
|
|
|
|
11 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
12 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
4:22.09 |
|
|
|
|
|
13 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
4:26.12 |
|
|
|
|
|
14 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
4:26.26 |
|
|
|
|
|
15 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
4:27.58 |
|
|
|
|
|
16 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
4:28.69 |
|
|
|
|
|
17 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
25m |
4:29.15 |
|
|
|
|
|
18 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
25m |
4:29.88 |
|
|
|
|
|
19 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
4:31.24 |
|
|
|
|
|
20 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
4:33.64 |
|
|
|
|
|
21 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
4:35.11 |
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AN2502 |
50m |
4:35.91 |
|
|
|
|
|
23 |
595 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
4:39.37 |
|
|
|
|
|
24 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
25m |
4:42.11 |
|
|
|
|
|
25 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
4:42.26 |
|
|
|
|
|
26 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
4:44.22 |
|
|
|
|
|
27 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
4:44.62 |
|
|
|
|
|
28 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
4:44.84 |
|
|
|
|
|
29 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
25m |
4:46.91 |
|
|
|
|
|
30 |
98 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
25m |
4:47.19 |
|
|
|
|
|
31 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
4:47.57 |
|
|
|
|
|
32 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
4:48.23 |
|
|
|
|
|
33 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
4:48.82 |
|
|
|
|
|
34 |
330 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
4:49.39 |
|
|
|
|
|
35 |
509 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
50m |
4:50.13 |
|
|
|
|
|
36 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
4:50.91 |
|
|
|
|
|
37 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
4:52.88 |
|
|
|
|
|
38 |
147 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
4:53.55 |
|
|
|
|
|
39 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
4:56.76 |
|
|
|
|
|
40 |
365 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
25m |
5:04.03 |
|
|
|
|
|
41 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
5:07.74 |
|
|
|
|
|
42 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
5:09.32 |
|
|
|
|
|
43 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
5:10.05 |
|
|
|
|
|
44 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
25m |
5:17.81 |
|
|
|
|
|
45 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
5:19.63 |
|
|
|
|
|
46 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
50m |
5:20.99 |
|
|
|
|
|
47 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
5:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
126 |
|
Rebecca Mattsson |
Simklubben Neptun |
1995 |
AQ0295 |
50m |
28.26 |
|
|
|
|
|
2 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
29.27 |
|
|
|
|
|
4 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
5 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
29.68 |
|
|
|
|
|
6 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
29.73 |
|
|
|
|
|
7 |
135 |
|
Alexandra Jensen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BG6801 |
50m |
30.00 |
|
|
|
|
|
8 |
327 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
50m |
30.21 |
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
10 |
391 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
30.43 |
|
|
|
|
|
11 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
30.49 |
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
30.66 |
|
|
|
|
|
14 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
30.78 |
|
|
|
|
|
15 |
635 |
|
Silja Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
|
25m |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
406 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
31.27 |
|
|
|
|
|
17 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
31.33 |
|
|
|
|
|
18 |
359 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
31.50 |
|
|
|
|
|
19 |
308 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
31.53 |
|
|
|
2000 |
AH8400 |
|
|
|
|
21 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
31.58 |
|
|
|
1998 |
AL7898 |
|
|
|
|
22 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
31.62 |
|
|
|
2000 |
BC9200 |
|
|
|
|
23 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
31.67 |
|
|
|
2002 |
AW6802 |
|
|
|
|
24 |
95 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
31.68 |
|
|
|
2003 |
AS4803 |
|
|
|
|
25 |
256 |
|
Emma Lundberg |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
31.79 |
|
|
|
2005 |
BR0405 |
|
|
|
|
26 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
31.80 |
|
|
|
2003 |
AK0203 |
|
|
|
|
27 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
31.95 |
|
|
|
2003 |
AI8203 |
|
|
|
|
28 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
31.98 |
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
32.00 |
|
|
|
|
|
30 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
32.01 |
|
|
|
|
|
31 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
32.08 |
|
|
|
|
|
32 |
338 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
32.13 |
|
|
|
|
|
33 |
601 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
34 |
267 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
35 |
384 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
50m |
32.32 |
|
|
|
|
|
36 |
452 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
32.33 |
|
|
|
|
|
37 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
32.33 |
|
|
|
|
|
38 |
626 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
32.34 |
|
|
|
|
|
39 |
597 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
32.40 |
|
|
|
|
|
40 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
32.53 |
|
|
|
|
|
41 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
32.54 |
|
|
|
|
|
42 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
32.79 |
|
|
|
|
|
43 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
32.89 |
|
|
|
|
|
44 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
32.95 |
|
|
|
|
|
45 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
33.01 |
|
|
|
|
|
46 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
33.12 |
|
|
|
|
|
47 |
236 |
|
Elin Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AT1404 |
50m |
33.14 |
|
|
|
|
|
48 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
33.19 |
|
|
|
|
|
49 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
33.32 |
|
|
|
|
|
50 |
38 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
33.37 |
|
|
|
|
|
51 |
402 |
|
Anna Ladis |
Täby Sim |
2001 |
BH7801 |
50m |
33.56 |
|
|
|
|
|
52 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
33.70 |
|
|
|
|
|
53 |
523 |
|
Hedda Sköld |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM0402 |
50m |
33.90 |
|
|
|
|
|
54 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
34.06 |
|
|
|
|
|
55 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
34.10 |
|
|
|
|
|
56 |
91 |
|
Nelly Antlöv |
Simklubben Laxen |
2002 |
AB3202 |
50m |
34.13 |
|
|
|
|
|
57 |
487 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
25m |
34.27 |
|
|
|
|
|
58 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
34.43 |
|
|
|
|
|
59 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
34.72 |
|
|
|
|
|
60 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
34.78 |
|
|
|
|
|
61 |
51 |
|
Stella Finnhammar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO7805 |
25m |
34.82 |
|
|
|
|
|
62 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
34.83 |
|
|
|
|
|
63 |
104 |
|
Ella Wahlman |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BL5403 |
50m |
34.84 |
|
|
|
|
|
64 |
367 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
50m |
34.99 |
|
|
|
|
|
65 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
35.21 |
|
|
|
|
|
66 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
35.23 |
|
|
|
|
|
67 |
315 |
|
Elvira Schei |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AZ4603 |
50m |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
363 |
|
Ella Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AT5206 |
25m |
35.63 |
|
|
|
|
|
69 |
346 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
35.66 |
|
|
|
|
|
70 |
596 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
35.82 |
|
|
|
|
|
71 |
105 |
|
Vilma Dombos |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BI5804 |
50m |
36.09 |
|
|
|
|
|
72 |
108 |
|
Lovisa Klingberg |
Lidingö Simklubb |
2004 |
BR7604 |
50m |
36.19 |
|
|
|
|
|
73 |
457 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
36.39 |
|
|
|
|
|
74 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
36.49 |
|
|
|
|
|
76 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
36.54 |
|
|
|
|
|
77 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
36.57 |
|
|
|
|
|
78 |
245 |
|
Alva Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH5806 |
50m |
36.60 |
|
|
|
|
|
79 |
461 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AS7803 |
50m |
36.69 |
|
|
|
|
|
80 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
36.75 |
|
|
|
|
|
81 |
7 |
|
Sofia Montan |
Danderyds Simförening |
2004 |
BJ2804 |
50m |
36.77 |
|
|
|
|
|
82 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
36.87 |
|
|
|
|
|
83 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
36.95 |
|
|
|
|
|
84 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
37.04 |
|
|
|
|
|
85 |
248 |
|
Agnes Salmi |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AL2606 |
25m |
37.54 |
|
|
|
|
|
86 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
37.68 |
|
|
|
|
|
87 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
25m |
37.92 |
|
|
|
|
|
88 |
11 |
|
Ebba Rosander |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH9605 |
25m |
37.98 |
|
|
|
|
|
89 |
52 |
|
Linn Bergman |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO9805 |
25m |
39.06 |
|
|
|
|
|
90 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
2006 |
BO4406 |
25m |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
252 |
|
Stella Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
BR4204 |
50m |
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
318 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
50m |
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
13 |
|
Irma Ehrengren |
Danderyds Simförening |
2005 |
BN9605 |
25m |
39.70 |
|
|
|
|
|
95 |
368 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
39.78 |
|
|
|
|
|
96 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
39.89 |
|
|
|
|
|
97 |
59 |
|
Selma Deutschmann |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
BE7805 |
25m |
40.00 |
|
|
|
|
|
98 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
40.24 |
|
|
|
|
|
99 |
253 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
40.46 |
|
|
|
|
|
100 |
455 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
40.68 |
|
|
|
|
|
101 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
40.89 |
|
|
|
|
|
102 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
41.02 |
|
|
|
|
|
103 |
479 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
41.42 |
|
|
|
|
|
104 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
375 |
|
Olle Sköld |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
AK4599 |
50m |
57.97 |
|
|
|
|
|
2 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
59.33 |
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
59.82 |
|
|
|
|
|
4 |
328 |
|
Anton Marijanovic |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AG0100 |
50m |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
5 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
6 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
7 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
8 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
9 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
10 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
11 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AI0300 |
50m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
12 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
13 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
14 |
349 |
|
Jonathan Sandqvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AO3703 |
50m |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
15 |
156 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
25m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
16 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
17 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
18 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
19 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
20 |
298 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
25m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
21 |
641 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
25m |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
22 |
229 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
23 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
24 |
625 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
25 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
26 |
330 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
27 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
28 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
29 |
348 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
30 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
31 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
25m |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
32 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
33 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
34 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
35 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
36 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
37 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
38 |
152 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
39 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
40 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
41 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
42 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
43 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
44 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
45 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
46 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
47 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
48 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
49 |
605 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD0502 |
50m |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
50 |
98 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
50m |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
51 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
1:18.39 |
|
|
|
|
|
52 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
53 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
54 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
55 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
56 |
388 |
|
Anton Kanth |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AV8304 |
50m |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
57 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
58 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
59 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
60 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
61 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
62 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
63 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:21.72 |
|
|
|
|
|
64 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
65 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
66 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
67 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
68 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
69 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
1:24.68 |
|
|
|
|
|
70 |
288 |
|
Anton Jöngren |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5706 |
50m |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
71 |
477 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
72 |
110 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
50m |
1:26.82 |
|
|
|
|
|
73 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
1:28.12 |
|
|
|
|
|
74 |
57 |
|
Victor Ljungström |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AN0505 |
25m |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
75 |
491 |
|
Elias Sayed |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL9706 |
25m |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
76 |
446 |
|
Oliver Haux |
Täby Sim |
2005 |
AR4705 |
50m |
1:30.99 |
|
|
|
|
|
77 |
290 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE5706 |
50m |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
78 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:31.35 |
|
|
|
|
|
79 |
490 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
3 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
4 |
635 |
|
Silja Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
|
25m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
6 |
325 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
7 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
8 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
9 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
10 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
11 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
12 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
13 |
154 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
14 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
15 |
327 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
50m |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
16 |
642 |
|
Jamilla Bistrup |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0124AC |
25m |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
17 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
18 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
19 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:31.40 |
|
|
|
|
|
20 |
134 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
2:32.30 |
|
|
|
|
|
21 |
356 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
22 |
391 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
23 |
351 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AS7804 |
50m |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
24 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
25 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
2:35.16 |
|
|
|
|
|
26 |
144 |
|
Madicken Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AX8203 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
27 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
28 |
97 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
2:36.32 |
|
|
|
|
|
29 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
2:36.82 |
|
|
|
|
|
30 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
31 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
32 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
33 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
25m |
2:37.06 |
|
|
|
|
|
34 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
35 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
2:37.60 |
|
|
|
|
|
36 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
37 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:37.93 |
|
|
|
|
|
38 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:37.98 |
|
|
|
|
|
39 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
40 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
41 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
42 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
43 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
44 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
45 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
47 |
487 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
25m |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
48 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
49 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
50 |
452 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
51 |
403 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
52 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
53 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
2:48.27 |
|
|
|
|
|
54 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
55 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
56 |
636 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
57 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
58 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
59 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:51.79 |
|
|
|
|
|
60 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
61 |
11 |
|
Ebba Rosander |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH9605 |
25m |
2:53.54 |
|
|
|
|
|
62 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
2 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
3 |
124 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
4 |
127 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
2:19.27 |
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
8 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
9 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
10 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:32.76 |
|
|
|
|
|
11 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
12 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
14 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
15 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
16 |
607 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
2:39.59 |
|
|
|
|
|
17 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
18 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
19 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:41.62 |
|
|
|
|
|
21 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
25m |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
22 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
25m |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
23 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
24 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:44.50 |
|
|
|
|
|
25 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
26 |
371 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
25m |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
27 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:49.15 |
|
|
|
|
|
28 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
25m |
2:49.22 |
|
|
|
|
|
29 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
2:50.02 |
|
|
|
|
|
30 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
31 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
25m |
2:50.76 |
|
|
|
|
|
32 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
33 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
34 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
25m |
2:54.12 |
|
|
|
|
|
35 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
37 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:54.77 |
|
|
|
|
|
38 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:56.16 |
|
|
|
|
|
39 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
40 |
606 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
50m |
2:57.15 |
|
|
|
|
|
41 |
166 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
50m |
2:57.67 |
|
|
|
|
|
42 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
2:58.34 |
|
|
|
|
|
43 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
44 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:59.78 |
|
|
|
|
|
45 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
25m |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
46 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
3:00.38 |
|
|
|
|
|
47 |
204 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
25m |
3:01.97 |
|
|
|
|
|
48 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
3:02.87 |
|
|
|
|
|
49 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
25m |
3:04.49 |
|
|
|
|
|
50 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
3:04.88 |
|
|
|
|
|
51 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
52 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
3:10.35 |
|
|
|
|
|
53 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
3:16.26 |
|
|
|
|
|
54 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 16:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4X100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
187 |
|
Simklubben Neptun |
Simklubben Neptun |
1993 |
|
25m |
3:27.27 |
|
|
|
|
|
|
2 |
573 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
1992 |
|
25m |
3:31.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
372 |
|
Södertörns Simsällskap |
Södertörns Simsällskap |
1993 |
|
50m |
3:35.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
574 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
1999 |
|
25m |
3:40.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
73 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
3:41.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
628 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
|
25m |
3:42.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
299 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
2000 |
|
50m |
3:44.61 |
|
|
|
|
|
|
8 |
226 |
|
Sala Simsällskap |
Sala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
3:45.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
174 |
|
Simklubben Neptun Ungdom Lag1 |
Simklubben Neptun |
2002 |
|
25m |
3:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
629 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
|
25m |
3:55.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
74 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
3:57.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Njurunda Simsällskap |
Njurunda Simsällskap |
1999 |
|
50m |
3:57.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
257 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
|
25m |
3:57.80 |
|
|
|
|
|
|
14 |
175 |
|
Simklubben Neptun Ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
2004 |
|
25m |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
519 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Lag 1 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
|
50m |
4:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
300 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
4:02.00 |
RES |
|
|
2002 |
|
|
17 |
75 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:12.22 |
RES |
|
|
2002 |
|
|
18 |
534 |
|
Wisby Herrar |
Wisby Simsällskap |
|
|
25m |
4:12.83 |
RES |
|
|
2002 |
|
|
19 |
499 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
|
RES |
|
|
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 08:40:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
27.86 |
|
|
|
|
|
2 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
28.26 |
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
28.58 |
|
|
|
|
|
4 |
336 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
5 |
641 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
25m |
29.31 |
|
|
|
|
|
6 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
29.55 |
|
|
|
|
|
7 |
410 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
8 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
29.80 |
|
|
|
|
|
9 |
536 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
29.87 |
|
|
|
|
|
10 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
25m |
29.99 |
|
|
|
|
|
11 |
392 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
2000 |
AE5700 |
50m |
30.01 |
|
|
|
|
|
12 |
349 |
|
Jonathan Sandqvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AO3703 |
50m |
30.06 |
|
|
|
|
|
13 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
30.21 |
|
|
|
|
|
14 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
30.86 |
|
|
|
|
|
15 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
30.86 |
|
|
|
|
|
16 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0255AI |
25m |
31.05 |
|
|
|
|
|
17 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
31.20 |
|
|
|
|
|
18 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
31.25 |
|
|
|
|
|
19 |
396 |
|
Anton Forsberg |
Täby Sim |
2001 |
AM4901 |
50m |
32.00 |
|
|
|
|
|
20 |
330 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
32.07 |
|
|
|
|
|
21 |
215 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
32.15 |
|
|
|
|
|
22 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
32.21 |
|
|
|
|
|
23 |
234 |
|
Arvid Hallenborg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AM1902 |
50m |
32.24 |
|
|
|
|
|
24 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
32.25 |
|
|
|
|
|
25 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
32.48 |
|
|
|
|
|
26 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
32.65 |
|
|
|
|
|
27 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
32.74 |
|
|
|
|
|
28 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
32.81 |
|
|
|
|
|
29 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
25m |
32.94 |
|
|
|
|
|
30 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
33.04 |
|
|
|
|
|
31 |
437 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
33.11 |
|
|
|
|
|
32 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
33.22 |
|
|
|
|
|
33 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
33.42 |
|
|
|
|
|
34 |
326 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
33.65 |
|
|
|
|
|
35 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
33.69 |
|
|
|
|
|
36 |
560 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
50m |
33.71 |
|
|
|
|
|
37 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
34.04 |
|
|
|
|
|
38 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
34.60 |
|
|
|
|
|
39 |
509 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
50m |
34.63 |
|
|
|
|
|
40 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
35.22 |
|
|
|
|
|
41 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
35.56 |
|
|
|
|
|
43 |
541 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
35.71 |
|
|
|
|
|
44 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
35.72 |
|
|
|
|
|
45 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
35.77 |
|
|
|
|
|
46 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
36.05 |
|
|
|
|
|
47 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
36.10 |
|
|
|
|
|
48 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
36.29 |
|
|
|
|
|
49 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
36.30 |
|
|
|
|
|
50 |
237 |
|
Iheb Daboussi |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AO8903 |
25m |
36.36 |
|
|
|
|
|
51 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
36.67 |
|
|
|
|
|
52 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
37.44 |
|
|
|
|
|
53 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
37.60 |
|
|
|
|
|
54 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
37.67 |
|
|
|
|
|
55 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
37.99 |
|
|
|
|
|
56 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
38.31 |
|
|
|
|
|
57 |
290 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE5706 |
50m |
39.26 |
|
|
|
|
|
58 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
39.54 |
|
|
|
|
|
59 |
530 |
|
Linus Nordström |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AM0505 |
25m |
39.56 |
|
|
|
|
|
60 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
39.63 |
|
|
|
|
|
61 |
477 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
39.64 |
|
|
|
|
|
62 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
39.75 |
|
|
|
|
|
63 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
39.91 |
|
|
|
|
|
64 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
39.95 |
|
|
|
|
|
65 |
494 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
40.44 |
|
|
|
|
|
66 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
40.66 |
|
|
|
|
|
67 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
41.41 |
|
|
|
|
|
68 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
41.93 |
|
|
|
|
|
69 |
490 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
42.02 |
|
|
|
|
|
70 |
491 |
|
Elias Sayed |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL9706 |
25m |
42.35 |
|
|
|
|
|
71 |
106 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
50m |
43.00 |
|
|
|
|
|
72 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
43.63 |
|
|
|
|
|
73 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
44.01 |
|
|
|
|
|
74 |
484 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
50m |
44.79 |
|
|
|
|
|
75 |
480 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
45.23 |
|
|
|
|
|
76 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
48.68 |
|
|
|
|
|
77 |
63 |
|
Victor Sundberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK2906 |
25m |
48.97 |
|
|
|
|
|
78 |
72 |
|
Robin Sjöberg |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AY3305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Utbildningsservice i Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
2:05.86 |
|
|
|
|
|
2 |
128 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
50m |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
3 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:08.40 |
|
|
|
|
|
4 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:09.34 |
|
|
|
|
|
5 |
134 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
2:10.84 |
|
|
|
|
|
6 |
325 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
7 |
408 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
2:11.95 |
|
|
|
|
|
8 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
9 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
10 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
11 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
12 |
332 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
13 |
309 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
131 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
15 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
16 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
17 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
18 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:14.74 |
|
|
|
|
|
19 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
2:15.32 |
|
|
|
|
|
20 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
2:16.20 |
|
|
|
|
|
21 |
267 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
2:16.41 |
|
|
|
|
|
22 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
23 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
24 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
25 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:17.62 |
|
|
|
|
|
26 |
592 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
27 |
346 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
28 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
29 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
30 |
144 |
|
Madicken Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AX8203 |
50m |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
31 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
2:18.67 |
|
|
|
|
|
32 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
33 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
34 |
593 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
35 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
36 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
37 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
38 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
39 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
40 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:21.34 |
|
|
|
|
|
41 |
355 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
42 |
47 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
25m |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
43 |
335 |
|
Alwa Widmark |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AN4402 |
50m |
2:22.60 |
|
|
|
|
|
44 |
89 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
2:23.58 |
|
|
|
|
|
45 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
46 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
47 |
271 |
|
Eliane Westermark |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AX4603 |
50m |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
48 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
2:23.88 |
|
|
|
|
|
49 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
50 |
143 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
50m |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
51 |
91 |
|
Nelly Antlöv |
Simklubben Laxen |
2002 |
AB3202 |
50m |
2:24.45 |
|
|
|
|
|
52 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
53 |
149 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
50m |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
54 |
383 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
2:24.78 |
|
|
|
|
|
55 |
151 |
|
Agnes Behrenfeldt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP9604 |
50m |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
56 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
2:25.05 |
|
|
|
|
|
57 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
58 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
59 |
96 |
|
Josefine Torell |
Lidingö Simklubb |
2002 |
BD0402 |
50m |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
60 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
61 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
62 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
63 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
64 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
65 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
66 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
67 |
236 |
|
Elin Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AT1404 |
50m |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
68 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
69 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
70 |
597 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
71 |
268 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AY3802 |
50m |
2:29.11 |
|
|
|
|
|
72 |
418 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
2:29.15 |
|
|
|
|
|
73 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
2:29.56 |
|
|
|
|
|
74 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
75 |
637 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0474AF |
50m |
2:29.84 |
|
|
|
|
|
76 |
319 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:30.19 |
|
|
|
2005 |
BR2805 |
|
|
|
|
78 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
2:30.61 |
|
|
|
2003 |
AL6403 |
|
|
|
|
79 |
626 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:31.18 |
|
|
|
2005 |
AY4805 |
|
|
|
|
80 |
230 |
|
Isabelle Persson |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
2:31.86 |
|
|
|
2004 |
AC7604 |
|
|
|
|
81 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.12 |
|
|
|
2006 |
AK2206 |
|
|
|
|
82 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
83 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
84 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
85 |
636 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
86 |
2 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
BM6605 |
50m |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
88 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
2:35.82 |
|
|
|
|
|
89 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
2:36.59 |
|
|
|
|
|
90 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
91 |
100 |
|
Johanna Torell |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AD9205 |
50m |
2:36.77 |
|
|
|
|
|
92 |
441 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
93 |
455 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
94 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
95 |
150 |
|
Maja Rehn |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP4804 |
50m |
2:37.59 |
|
|
|
|
|
96 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
97 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
2:37.84 |
RES |
|
98 |
54 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
2:39.84 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
22.76 |
|
|
|
|
|
2 |
323 |
|
Jesper Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
1993 |
AS9393 |
50m |
23.38 |
|
|
|
|
|
3 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
24.06 |
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
24.64 |
|
|
|
|
|
5 |
326 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
24.89 |
|
|
|
|
|
6 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
24.92 |
|
|
|
|
|
7 |
331 |
|
Christopher Andrén |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AK0100 |
50m |
24.95 |
|
|
|
|
|
8 |
604 |
|
Oscar Gullberg |
Åkersberga Simsällskap |
1999 |
AF8799 |
50m |
25.04 |
|
|
|
|
|
9 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
50m |
25.13 |
|
|
|
|
|
10 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
25.20 |
|
|
|
|
|
11 |
336 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
25.22 |
|
|
|
|
|
12 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2002 |
0279AD |
25m |
25.22 |
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
25.24 |
|
|
|
|
|
14 |
536 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
25.38 |
|
|
|
|
|
15 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
25.48 |
|
|
|
|
|
17 |
541 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
25.60 |
|
|
|
|
|
18 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
25m |
25.81 |
|
|
|
|
|
19 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
25.87 |
|
|
|
|
|
20 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
26.04 |
|
|
|
|
|
21 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
26.10 |
|
|
|
|
|
22 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
26.16 |
|
|
|
|
|
23 |
193 |
|
Johan Björklund |
Njurunda Simsällskap |
1999 |
AE7199 |
50m |
26.26 |
|
|
|
|
|
24 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
25 |
215 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
26.48 |
|
|
|
|
|
26 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
26.57 |
|
|
|
|
|
27 |
396 |
|
Anton Forsberg |
Täby Sim |
2001 |
AM4901 |
50m |
26.78 |
|
|
|
|
|
28 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
26.82 |
|
|
|
|
|
29 |
392 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
2000 |
AE5700 |
50m |
26.86 |
|
|
|
|
|
30 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
26.91 |
|
|
|
|
|
31 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
26.92 |
|
|
|
|
|
32 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
26.96 |
|
|
|
|
|
33 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
26.97 |
|
|
|
|
|
34 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AN2502 |
50m |
27.04 |
|
|
|
|
|
35 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
27.12 |
|
|
|
|
|
36 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
27.14 |
|
|
|
|
|
37 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
27.15 |
|
|
|
|
|
38 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
39 |
231 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
27.28 |
|
|
|
|
|
40 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
27.50 |
|
|
|
|
|
41 |
397 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
27.51 |
|
|
|
|
|
42 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
27.67 |
|
|
|
|
|
43 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
27.82 |
|
|
|
|
|
44 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
27.83 |
|
|
|
|
|
45 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
27.83 |
|
|
|
|
|
46 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
27.87 |
|
|
|
|
|
47 |
234 |
|
Arvid Hallenborg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AM1902 |
50m |
27.92 |
|
|
|
|
|
48 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
27.93 |
|
|
|
|
|
49 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
28.04 |
|
|
|
|
|
50 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
51 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
28.23 |
|
|
|
|
|
52 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
28.30 |
|
|
|
|
|
53 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
28.39 |
|
|
|
|
|
54 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
28.43 |
|
|
|
|
|
55 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
28.46 |
|
|
|
|
|
56 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
57 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
28.58 |
|
|
|
|
|
58 |
605 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD0502 |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
59 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
28.68 |
|
|
|
|
|
60 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
28.75 |
|
|
|
|
|
61 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
28.80 |
|
|
|
|
|
62 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
28.82 |
|
|
|
|
|
63 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
28.88 |
|
|
|
|
|
64 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
28.90 |
|
|
|
|
|
65 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
28.98 |
|
|
|
|
|
66 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
29.05 |
|
|
|
|
|
67 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
29.08 |
|
|
|
|
|
68 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
29.14 |
|
|
|
|
|
69 |
560 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
50m |
29.23 |
|
|
|
|
|
70 |
437 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
29.30 |
|
|
|
|
|
71 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
29.35 |
|
|
|
|
|
72 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
29.35 |
|
|
|
|
|
73 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
74 |
229 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
29.46 |
|
|
|
|
|
75 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
29.46 |
|
|
|
|
|
76 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
29.63 |
|
|
|
|
|
77 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
29.64 |
|
|
|
|
|
78 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
29.67 |
|
|
|
|
|
79 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
29.92 |
|
|
|
|
|
80 |
9 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
25m |
30.04 |
|
|
|
|
|
81 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
30.20 |
|
|
|
|
|
82 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
30.32 |
|
|
|
|
|
83 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
30.33 |
|
|
|
|
|
84 |
240 |
|
Siavash Vatani |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AP0503 |
50m |
30.34 |
|
|
|
|
|
85 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
30.35 |
|
|
|
|
|
86 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
30.54 |
|
|
|
|
|
87 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
30.59 |
|
|
|
|
|
88 |
237 |
|
Iheb Daboussi |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AO8903 |
25m |
30.71 |
|
|
|
|
|
89 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
31.33 |
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
31.67 |
|
|
|
|
|
91 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
31.75 |
|
|
|
|
|
92 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
32.03 |
|
|
|
|
|
93 |
329 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
32.12 |
|
|
|
|
|
94 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
32.65 |
|
|
|
|
|
95 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
96 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
97 |
477 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
32.83 |
|
|
|
|
|
98 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
33.39 |
|
|
|
|
|
99 |
288 |
|
Anton Jöngren |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5706 |
50m |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
50m |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
491 |
|
Elias Sayed |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL9706 |
25m |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
106 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
50m |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
490 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
494 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
42 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
533 |
|
Leo Swahn |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AZ9104 |
25m |
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
446 |
|
Oliver Haux |
Täby Sim |
2005 |
AR4705 |
50m |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
254 |
|
Leo Brehmer |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AT6305 |
25m |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
484 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
50m |
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-14 20:32:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
635 |
|
Silja Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
|
50m |
4:56.10 |
|
|
|
|
|
|
2 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
4:59.38 |
|
|
|
|
|
3 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
5:07.64 |
|
|
|
|
|
4 |
602 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
5 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
5:13.87 |
|
|
|
|
|
6 |
161 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
7 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
25m |
5:18.55 |
|
|
|
|
|
8 |
327 |
|
Josefin Ossmyr |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AS0299 |
25m |
5:20.71 |
|
|
|
|
|
9 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
5:23.24 |
|
|
|
|
|
10 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
5:26.02 |
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
5:26.60 |
|
|
|
|
|
12 |
154 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
5:30.82 |
|
|
|
|
|
13 |
523 |
|
Hedda Sköld |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM0402 |
25m |
5:32.31 |
|
|
|
|
|
14 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
5:33.51 |
|
|
|
|
|
15 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
25m |
5:34.74 |
|
|
|
|
|
16 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
5:35.58 |
|
|
|
|
|
17 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
5:37.79 |
|
|
|
|
|
18 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
5:37.85 |
|
|
|
|
|
19 |
481 |
|
Malva Morell |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BG2604 |
25m |
5:42.01 |
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
25m |
5:45.67 |
|
|
|
|
|
21 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
5:46.37 |
|
|
|
|
|
22 |
452 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
5:53.91 |
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
25m |
5:54.55 |
|
|
|
|
|
24 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
5:56.91 |
|
|
|
|
|
25 |
465 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
6:02.20 |
RES |
|
26 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
6:04.02 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
124 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
2 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
3 |
127 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
5 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
9 |
641 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
10 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
12 |
336 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
13 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
14 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
15 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
16 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
17 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
18 |
607 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
19 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
25m |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
20 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
21 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
22 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
23 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
24 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
25 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
26 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
27 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
29 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
30 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
31 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
32 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
33 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
34 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
35 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
36 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
38 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
39 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
40 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
41 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
42 |
165 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
50m |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
43 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
44 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
45 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
46 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
47 |
371 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
25m |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
48 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
49 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
50 |
605 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD0502 |
50m |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
51 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
52 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
53 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
54 |
170 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
55 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
56 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
57 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
58 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
59 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
60 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
61 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
62 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
63 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
1:23.74 |
|
|
|
|
|
64 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
65 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
66 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
67 |
9 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
50m |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
68 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
25m |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
69 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
70 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
71 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
72 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
73 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
74 |
606 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
50m |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
75 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
76 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
77 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
78 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
79 |
160 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
50m |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
80 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:30.17 |
|
|
|
|
|
81 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
82 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
83 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
84 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
1:31.65 |
|
|
|
|
|
85 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
50m |
1:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
2 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:19.96 |
|
|
|
|
|
4 |
325 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
7 |
356 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
8 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
9 |
391 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:29.18 |
|
|
|
|
|
10 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
11 |
401 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
14 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
15 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
2:33.01 |
|
|
|
|
|
16 |
636 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømmeklub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
17 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
18 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
19 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
25m |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
20 |
142 |
|
Sophie Bladin |
Simklubben Neptun |
2002 |
BF5202 |
50m |
2:35.70 |
|
|
|
|
|
21 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
25m |
2:35.76 |
|
|
|
|
|
22 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
23 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
24 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
25 |
310 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
642 |
|
Jamilla Bistrup |
Hvidovre Svømmeklub |
2001 |
0124AC |
50m |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
27 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
25m |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
28 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
29 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
25m |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
30 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
31 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
32 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
33 |
95 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AS4803 |
50m |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
34 |
554 |
|
Oliwia Kantecki |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AE7203 |
50m |
2:39.39 |
|
|
|
|
|
35 |
355 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
36 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
25m |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
37 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
38 |
20 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
39 |
140 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
40 |
17 |
|
Ronja Rantanen |
Falu Simsällskap |
1999 |
AH0899 |
50m |
2:42.02 |
|
|
|
|
|
41 |
457 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
2:42.73 |
|
|
|
|
|
42 |
164 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
43 |
48 |
|
Mira Wallin |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC6406 |
25m |
2:43.41 |
|
|
|
|
|
44 |
626 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
45 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:47.25 |
|
|
|
|
|
46 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
47 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
2:49.05 |
|
|
|
|
|
48 |
465 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Filippa Bonorden |
Danderyds Simförening |
2005 |
AH5805 |
25m |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
50 |
383 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
2:49.98 |
|
|
|
|
|
51 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
52 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
2:50.69 |
|
|
|
|
|
53 |
100 |
|
Johanna Torell |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AD9205 |
50m |
2:51.59 |
|
|
|
|
|
54 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
25m |
2:51.68 |
|
|
|
|
|
55 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
2:52.16 |
|
|
|
|
|
56 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:52.51 |
|
|
|
|
|
57 |
89 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
2:53.31 |
|
|
|
|
|
58 |
455 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
59 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
2:53.90 |
|
|
|
|
|
60 |
96 |
|
Josefine Torell |
Lidingö Simklubb |
2002 |
BD0402 |
25m |
2:53.99 |
|
|
|
|
|
61 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
62 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
2:54.37 |
|
|
|
|
|
63 |
53 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
2:55.45 |
|
|
|
|
|
64 |
62 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
25m |
2:55.59 |
|
|
|
|
|
65 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
66 |
415 |
|
Nina Takolander |
Täby Sim |
2003 |
AX0803 |
50m |
2:56.53 |
|
|
|
|
|
67 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
68 |
318 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
50m |
2:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
2:58.35 |
|
|
|
2002 |
BD6202 |
|
70 |
200 |
|
Lovisa Lundblad |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
2:59.83 |
|
|
|
2003 |
AM1203 |
|
71 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
|
|
50m |
3:00.48 |
|
|
|
2005 |
AA5605 |
|
72 |
293 |
|
Lisa Uddeholt |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
3:00.85 |
|
|
|
2005 |
AX6405 |
|
73 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
|
|
50m |
3:04.46 |
|
|
|
2004 |
BC3804 |
|
74 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
3:05.24 |
|
|
|
2005 |
AJ4205 |
|
75 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
3:05.27 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
76 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
3:05.36 |
|
|
|
2004 |
BG8604 |
|
77 |
427 |
|
Emma Sommar |
Täby Sim |
|
|
50m |
3:06.55 |
|
|
|
2004 |
BA5604 |
|
78 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
3:06.85 |
|
|
|
2004 |
AR7604 |
|
79 |
461 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
3:07.73 |
|
|
|
2003 |
AS7803 |
|
80 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2000 |
BT0200 |
|
81 |
472 |
|
Hilma Wahlström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
3:06.91 |
RES |
|
|
2006 |
AB8806 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-13 20:17:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AI0300 |
50m |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
2 |
133 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
50m |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:11.16 |
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
5 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
2:11.86 |
|
|
|
|
|
6 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
2:14.36 |
|
|
|
|
|
7 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
2:15.54 |
|
|
|
|
|
8 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:16.81 |
|
|
|
|
|
9 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
10 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:18.36 |
|
|
|
|
|
11 |
313 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
2:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
50m |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
13 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
14 |
311 |
|
Fredrik Jacobsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AK8701 |
50m |
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
2:22.64 |
|
|
|
|
|
16 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
17 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
18 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
19 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
25m |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
639 |
|
Gustav Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50m |
2:25.35 |
|
|
|
2002 |
0279AD |
|
|
|
|
21 |
595 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
2:25.44 |
|
|
|
2000 |
AT1300 |
|
|
|
|
22 |
633 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25m |
2:25.94 |
|
|
|
2002 |
0255AI |
|
|
|
|
23 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:26.91 |
|
|
|
2002 |
AG4302 |
|
|
|
|
24 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
|
|
50m |
2:27.45 |
|
|
|
2002 |
AM5902 |
|
|
|
|
25 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
|
|
25m |
2:31.10 |
|
|
|
2004 |
AI9504 |
|
|
|
|
26 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
|
|
25m |
2:31.69 |
|
|
|
2004 |
AL3104 |
|
|
|
|
27 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
|
|
25m |
2:32.02 |
|
|
|
2004 |
AI3504 |
|
|
|
|
28 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
29 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:33.86 |
|
|
|
|
|
30 |
152 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
25m |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
31 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
25m |
2:38.42 |
|
|
|
|
|
32 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
33 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
50m |
2:42.06 |
|
|
|
|
|
34 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
25m |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
35 |
634 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0353AD |
50m |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
36 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
37 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
25m |
2:49.98 |
|
|
|
|
|
38 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
39 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
25m |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
40 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
41 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
2:59.05 |
|
|
|
|
|
42 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
3:08.39 |
|
|
|
|
|
43 |
360 |
|
Tobias Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AI7105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
362 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC2507 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4X200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
190 |
|
Simklubben Neptun |
Simklubben Neptun |
1994 |
|
25m |
8:24.83 |
|
|
|
|
|
|
2 |
577 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
2000 |
|
50m |
8:43.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
|
50m |
8:52.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
81 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
8:57.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
630 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
|
25m |
8:59.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
521 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Lag 1 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
|
25m |
9:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
578 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
1999 |
|
50m |
9:09.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
179 |
|
Simklubben Neptun Ungdom Lag 1 |
Simklubben Neptun |
2003 |
|
25m |
9:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
180 |
|
Simklubben Neptun Ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
2004 |
|
25m |
9:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
301 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
9:15.79 |
|
|
|
2000 |
|
|
11 |
111 |
|
Lidingö Simklubb damer |
Lidingö Simklubb |
|
|
25m |
9:31.19 |
|
|
|
2002 |
|
|
12 |
535 |
|
Wisby Damer |
Wisby Simsällskap |
|
|
25m |
9:41.54 |
|
|
|
2000 |
|
|
13 |
302 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
9:47.99 |
|
|
|
2002 |
|
|
14 |
211 |
|
Njurunda Simsällskap lag 2 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
9:50.47 |
|
|
|
2003 |
|
|
15 |
84 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
9:56.26 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Simklubben Neptun Ungdom lag 3 |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
10:01.96 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
82 |
|
Järfälla Simsällskap lag 4 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
18 |
83 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4X200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
321 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
|
25m |
7:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
372 |
|
Södertörns Simsällskap |
Södertörns Simsällskap |
1993 |
|
50m |
7:56.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
73 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
7:57.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
573 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
1992 |
|
50m |
7:57.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
188 |
|
Simklubben Neptun |
Simklubben Neptun |
1986 |
|
50m |
8:02.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
628 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
|
25m |
8:06.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
574 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
1999 |
|
50m |
8:13.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
299 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
2000 |
|
50m |
8:15.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
226 |
|
Sala Simsällskap |
Sala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
8:25.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
176 |
|
Simklubben Neptun Ungdom Lag 1 |
Simklubben Neptun |
2001 |
|
25m |
8:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
520 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Lag 1 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
|
25m |
8:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
77 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
8:36.13 |
|
|
|
2003 |
|
|
13 |
210 |
|
Njurunda Simsällskap |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
8:42.60 |
|
|
|
1999 |
|
|
14 |
300 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
8:50.89 |
|
|
|
2002 |
|
|
15 |
175 |
|
Simklubben Neptun Ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
9:01.66 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
629 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
|
25m |
9:06.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
78 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
9:07.69 |
RES |
|
|
|
|
18 |
534 |
|
Wisby Herrar |
Wisby Simsällskap |
2002 |
|
25m |
9:31.05 |
RES |
|
|
|
|
19 |
79 |
|
Järfälla Simsällskap lag 4 |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
|
50m |
10:34.66 |
RES |
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Upsala Simsällskap |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
27.02 |
|
|
|
|
|
2 |
537 |
|
Andreas Fürst |
Väsby Simsällskap |
1990 |
AE1990 |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
3 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
30.46 |
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
30.66 |
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
31.29 |
|
|
|
|
|
6 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
31.47 |
|
|
|
|
|
7 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
31.60 |
|
|
|
|
|
8 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
32.24 |
|
|
|
|
|
9 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
32.38 |
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
32.44 |
|
|
|
|
|
11 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
32.50 |
|
|
|
|
|
12 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
32.61 |
|
|
|
|
|
13 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
14 |
231 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
33.02 |
|
|
|
|
|
15 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
33.10 |
|
|
|
|
|
16 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
25m |
33.43 |
|
|
|
|
|
17 |
101 |
|
Noah Stenström |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AX4300 |
50m |
33.53 |
|
|
|
|
|
18 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
33.91 |
|
|
|
|
|
19 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
34.01 |
|
|
|
|
|
20 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
50m |
35.23 |
|
|
|
|
|
21 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
35.30 |
|
|
|
|
|
22 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
35.37 |
|
|
|
|
|
23 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
35.96 |
|
|
|
|
|
24 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
36.49 |
|
|
|
|
|
25 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
25m |
36.49 |
|
|
|
|
|
26 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
36.77 |
|
|
|
|
|
27 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
37.27 |
|
|
|
|
|
28 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
37.36 |
|
|
|
|
|
29 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
37.91 |
|
|
|
|
|
30 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
38.95 |
|
|
|
|
|
31 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
39.01 |
|
|
|
|
|
32 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
39.01 |
|
|
|
|
|
33 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
39.17 |
|
|
|
|
|
34 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
39.25 |
|
|
|
|
|
35 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
50m |
40.75 |
|
|
|
|
|
36 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
42.71 |
|
|
|
|
|
37 |
494 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
42.78 |
|
|
|
|
|
38 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
43.93 |
|
|
|
|
|
39 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
44.64 |
|
|
|
|
|
40 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
44.90 |
|
|
|
|
|
41 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
45.26 |
|
|
|
|
|
42 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
46.49 |
|
|
|
|
|
43 |
254 |
|
Leo Brehmer |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AT6305 |
25m |
47.05 |
RES |
|
44 |
490 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
50.97 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-17 08:24:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Utbildningsservice i Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
2 |
126 |
|
Rebecca Mattsson |
Simklubben Neptun |
1995 |
AQ0295 |
50m |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
3 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
4 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
5 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
7 |
347 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
8 |
309 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
10 |
310 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
406 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Alexandra Jensen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BG6801 |
50m |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
161 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
154 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
601 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
137 |
|
Amanda Bekkewold |
Simklubben Neptun |
2001 |
BM3401 |
50m |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
359 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
25m |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
267 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
384 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
50m |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
239 |
|
Felicia Heintz |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU8204 |
50m |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
25m |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
1:13.92 |
|
|
47 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
1:14.27 |
|
|
|
2000 |
AH8400 |
|
48 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:14.79 |
|
|
|
2004 |
AS3804 |
|
49 |
319 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:15.49 |
|
|
|
2004 |
BB4604 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
51 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
52 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
53 |
104 |
|
Ella Wahlman |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BL5403 |
50m |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
54 |
168 |
|
Elsa Lövquist |
Simklubben Neptun |
2004 |
BD6604 |
50m |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
55 |
529 |
|
Mia Samuelsson |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AV7205 |
50m |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
56 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
57 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
58 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
59 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
1:18.12 |
|
|
|
|
|
60 |
145 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
61 |
139 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
50m |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
62 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
1:19.37 |
|
|
|
|
|
63 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
64 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
65 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
66 |
418 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
67 |
363 |
|
Ella Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AT5206 |
25m |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
68 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
69 |
361 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
70 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
71 |
142 |
|
Sophie Bladin |
Simklubben Neptun |
2002 |
BF5202 |
50m |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
72 |
148 |
|
Anna Wainikka |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP7804 |
50m |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
73 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
25m |
1:21.41 |
|
|
|
|
|
74 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
75 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
76 |
350 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
77 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
78 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
53.00 |
|
|
|
|
|
2 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
53.37 |
|
|
|
|
|
3 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
53.87 |
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
54.00 |
|
|
|
|
|
5 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
6 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
54.22 |
|
|
|
|
|
7 |
305 |
|
Philip Björklund |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1992 |
AG2192 |
50m |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
331 |
|
Christopher Andrén |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AK0100 |
50m |
55.42 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Erik Schönning |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1993 |
AW9793 |
50m |
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
392 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
|
|
50m |
55.57 |
|
|
|
2000 |
AE5700 |
|
12 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
55.72 |
|
|
|
2002 |
AM1702 |
|
13 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
55.85 |
|
|
|
2000 |
AQ8300 |
|
14 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
56.09 |
|
|
|
2000 |
AI0300 |
|
15 |
193 |
|
Johan Björklund |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
56.24 |
|
|
|
1999 |
AE7199 |
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
56.37 |
|
|
|
2003 |
AB0303 |
|
|
|
|
17 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
56.64 |
|
|
|
2002 |
AH7702 |
|
|
|
|
18 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
56.65 |
|
|
|
2001 |
AG1301 |
|
|
|
|
19 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
56.70 |
|
|
|
2001 |
AE2101 |
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
56.75 |
|
|
|
2001 |
AE9901 |
|
|
|
|
21 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
56.82 |
|
|
|
2002 |
AN2502 |
|
|
|
|
22 |
541 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
57.05 |
|
|
|
1999 |
AK6599 |
|
|
|
|
23 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
57.22 |
|
|
|
2003 |
AA9303 |
|
|
|
|
24 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
57.23 |
|
|
|
2003 |
AB5503 |
|
|
|
|
25 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
57.32 |
|
|
|
2001 |
AS3301 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
27 |
410 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
50m |
57.46 |
|
|
|
|
|
28 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
57.52 |
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
57.54 |
|
|
|
|
|
30 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
57.75 |
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
57.82 |
|
|
|
|
|
32 |
231 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
57.93 |
|
|
|
|
|
33 |
215 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
58.05 |
|
|
|
|
|
34 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
58.18 |
|
|
|
|
|
35 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
36 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
58.55 |
|
|
|
|
|
37 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
58.62 |
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
58.73 |
|
|
|
|
|
39 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
58.74 |
|
|
|
|
|
40 |
397 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
41 |
98 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
50m |
58.85 |
|
|
|
|
|
42 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
58.89 |
|
|
|
|
|
43 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
58.91 |
|
|
|
|
|
44 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
59.11 |
|
|
|
|
|
45 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
59.13 |
|
|
|
|
|
46 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
59.17 |
|
|
|
|
|
47 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
48 |
396 |
|
Anton Forsberg |
Täby Sim |
2001 |
AM4901 |
50m |
59.26 |
|
|
|
|
|
49 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
59.27 |
|
|
|
|
|
50 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
59.34 |
|
|
|
|
|
51 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
59.46 |
|
|
|
|
|
52 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
59.60 |
|
|
|
|
|
53 |
613 |
|
Daniel Karlsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL0901 |
50m |
59.75 |
|
|
|
|
|
54 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
59.87 |
|
|
|
|
|
55 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
50m |
59.96 |
|
|
|
|
|
56 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
57 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
58 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
59 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
60 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
61 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
62 |
136 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
50m |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
63 |
560 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
50m |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
64 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
65 |
286 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
66 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
67 |
434 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
68 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
69 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
70 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
71 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
72 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
73 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
74 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
75 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
76 |
625 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
77 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
78 |
417 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
79 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
80 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
81 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
82 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
83 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
1:02.40 |
|
|
|
|
|
84 |
101 |
|
Noah Stenström |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AX4300 |
50m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
85 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
86 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
87 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
88 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
89 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
90 |
348 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
91 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
92 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
93 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
94 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
95 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
96 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
97 |
412 |
|
Simon Lörinc |
Täby Sim |
2003 |
AK8503 |
50m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
98 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
99 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
100 |
437 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
101 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
102 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
103 |
453 |
|
Jonatan Fischer |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AM1301 |
50m |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
104 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
105 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
106 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
107 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
108 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
50m |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
109 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
110 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
111 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
112 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
113 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
114 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
115 |
298 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
50m |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
116 |
364 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
117 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
118 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
119 |
42 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
120 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
121 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
122 |
370 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
123 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
124 |
362 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC2507 |
50m |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
125 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
126 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
127 |
204 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
128 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
129 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
130 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
131 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
132 |
365 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
133 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
134 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
135 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
136 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
137 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
138 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
139 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
140 |
284 |
|
William Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5506 |
50m |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
141 |
533 |
|
Leo Swahn |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AZ9104 |
25m |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
142 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
143 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
144 |
110 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
50m |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-13 20:14:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
4:24.02 |
|
|
|
|
|
2 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
4:27.37 |
|
|
|
|
|
3 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
4:34.95 |
|
|
|
|
|
4 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
4:36.10 |
|
|
|
|
|
5 |
332 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
4:36.14 |
|
|
|
|
|
6 |
408 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
4:36.60 |
|
|
|
|
|
7 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
4:37.27 |
|
|
|
|
|
8 |
134 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
4:39.03 |
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
4:40.67 |
|
|
|
|
|
10 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
25m |
4:42.50 |
|
|
|
|
|
11 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
4:44.90 |
|
|
|
|
|
12 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
4:49.00 |
|
|
|
|
|
13 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
4:49.87 |
|
|
|
|
|
14 |
592 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
4:49.93 |
|
|
|
|
|
15 |
345 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
4:51.10 |
|
|
|
|
|
16 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
4:51.35 |
|
|
|
|
|
17 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
4:51.58 |
|
|
|
|
|
18 |
346 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
4:52.68 |
|
|
|
|
|
19 |
593 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
4:53.25 |
|
|
|
|
|
20 |
308 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
4:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
4:54.24 |
|
|
|
|
|
22 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
4:54.90 |
|
|
|
|
|
23 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
4:56.96 |
|
|
|
|
|
24 |
529 |
|
Mia Samuelsson |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AV7205 |
25m |
4:59.57 |
|
|
|
|
|
25 |
271 |
|
Eliane Westermark |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AX4603 |
50m |
5:02.87 |
|
|
|
|
|
26 |
350 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
25m |
5:02.95 |
|
|
|
|
|
27 |
429 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
25m |
5:03.87 |
|
|
|
|
|
28 |
383 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
5:05.71 |
|
|
|
|
|
29 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
5:06.43 |
|
|
|
|
|
30 |
30 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
5:07.37 |
|
|
|
|
|
31 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
5:07.40 |
|
|
|
|
|
32 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
25m |
5:08.30 |
|
|
|
|
|
33 |
523 |
|
Hedda Sköld |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM0402 |
50m |
5:09.47 |
|
|
|
|
|
34 |
318 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
25m |
5:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
5:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
292 |
|
Alina Färm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV3605 |
25m |
5:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
5:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
62 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
25m |
5:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
285 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
5:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
5:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
597 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
5:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
532 |
|
Emma Persson |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BD1206 |
25m |
5:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
155 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
50m |
5:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
167 |
|
Elisa Sundberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP6805 |
50m |
5:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
418 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
5:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
5:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
25m |
5:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
5:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
5:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
54 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
25m |
5:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
5:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
5:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
5:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
5:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
5:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
24.56 |
|
|
|
|
|
2 |
645 |
|
Pontus Flodqvist |
Simklubben Neptun |
1988 |
AB5388 |
50m |
24.58 |
|
|
|
|
|
3 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
25.78 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
25.90 |
|
|
|
|
|
5 |
125 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
50m |
25.93 |
|
|
|
|
|
6 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
26.10 |
|
|
|
|
|
7 |
541 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
26.12 |
|
|
|
|
|
8 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
26.20 |
|
|
|
|
|
9 |
536 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
26.44 |
|
|
|
|
|
10 |
313 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
26.60 |
|
|
|
|
|
12 |
331 |
|
Christopher Andrén |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AK0100 |
50m |
26.70 |
|
|
|
|
|
13 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
26.79 |
|
|
|
|
|
14 |
305 |
|
Philip Björklund |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1992 |
AG2192 |
50m |
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
26.95 |
|
|
|
|
|
16 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
27.08 |
|
|
|
|
|
17 |
392 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
2000 |
AE5700 |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
18 |
101 |
|
Noah Stenström |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AX4300 |
50m |
27.39 |
|
|
|
|
|
19 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
27.57 |
|
|
|
|
|
20 |
311 |
|
Fredrik Jacobsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AK8701 |
50m |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
349 |
|
Jonathan Sandqvist |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
28.07 |
|
|
|
2003 |
AO3703 |
|
|
|
|
22 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
|
|
50m |
28.24 |
|
|
|
2002 |
AJ6902 |
|
|
|
|
23 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
28.28 |
|
|
|
2000 |
AJ4700 |
|
|
|
|
24 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
28.29 |
|
|
|
2002 |
AN2502 |
|
|
|
|
25 |
306 |
|
Erik Schönning |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
28.56 |
|
|
|
1993 |
AW9793 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
28.59 |
|
|
|
|
|
27 |
172 |
|
Karl Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2002 |
AZ6102 |
50m |
28.89 |
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
29.26 |
|
|
|
|
|
29 |
231 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
29.34 |
|
|
|
|
|
30 |
286 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
29.35 |
|
|
|
|
|
31 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
32 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
29.63 |
|
|
|
|
|
33 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
29.65 |
|
|
|
|
|
34 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
29.66 |
|
|
|
|
|
35 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
29.86 |
|
|
|
|
|
36 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
30.01 |
|
|
|
|
|
37 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
30.08 |
|
|
|
|
|
38 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
50m |
30.18 |
|
|
|
|
|
39 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
40 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
30.21 |
|
|
|
|
|
41 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
42 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
30.58 |
|
|
|
|
|
43 |
215 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
30.70 |
|
|
|
|
|
44 |
330 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
45 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
31.18 |
|
|
|
|
|
46 |
434 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
31.28 |
|
|
|
|
|
47 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
31.38 |
|
|
|
|
|
48 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
31.86 |
|
|
|
|
|
50 |
453 |
|
Jonatan Fischer |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AM1301 |
50m |
31.93 |
|
|
|
|
|
51 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
32.65 |
|
|
|
|
|
52 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
32.71 |
|
|
|
|
|
53 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
32.74 |
|
|
|
|
|
54 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
32.98 |
|
|
|
|
|
55 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
33.10 |
|
|
|
|
|
56 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
33.17 |
|
|
|
|
|
57 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
25m |
34.02 |
|
|
|
|
|
58 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
34.07 |
|
|
|
|
|
59 |
509 |
|
Gustav Conradsen |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AK6903 |
50m |
34.16 |
|
|
|
|
|
60 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
34.20 |
|
|
|
|
|
61 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
34.21 |
|
|
|
|
|
62 |
364 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
34.35 |
|
|
|
|
|
63 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
50m |
34.39 |
|
|
|
|
|
64 |
329 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
34.84 |
|
|
|
|
|
65 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
35.06 |
|
|
|
|
|
66 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
67 |
483 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
36.25 |
|
|
|
|
|
68 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
36.93 |
|
|
|
|
|
69 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
37.48 |
|
|
|
|
|
70 |
237 |
|
Iheb Daboussi |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AO8903 |
25m |
37.57 |
|
|
|
|
|
71 |
57 |
|
Victor Ljungström |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AN0505 |
25m |
37.78 |
|
|
|
|
|
72 |
370 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
37.91 |
|
|
|
|
|
73 |
110 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
50m |
38.15 |
|
|
|
|
|
74 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
39.99 |
|
|
|
|
|
75 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
40.43 |
|
|
|
|
|
76 |
490 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
42.06 |
|
|
|
|
|
77 |
533 |
|
Leo Swahn |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AZ9104 |
25m |
42.12 |
|
|
|
|
|
78 |
484 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
25m |
42.31 |
|
|
|
|
|
79 |
494 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
43.06 |
|
|
|
|
|
80 |
254 |
|
Leo Brehmer |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AT6305 |
25m |
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-14 20:54:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
2 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
3 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
4 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
5 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
6 |
335 |
|
Alwa Widmark |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AN4402 |
50m |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
7 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
8 |
322 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
9 |
376 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
10 |
356 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
11 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
12 |
228 |
|
Thea Boij Du Rietz |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AC9602 |
50m |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
13 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
14 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
15 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
16 |
332 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
17 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
18 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
20 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
21 |
416 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
22 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
23 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
24 |
602 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
25 |
596 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
26 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
27 |
132 |
|
Rebecca Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AB5203 |
50m |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
28 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
30 |
355 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
31 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
32 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
33 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
34 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
35 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
36 |
319 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
385 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AX9803 |
50m |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
38 |
140 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
39 |
164 |
|
Nike Johnston |
Simklubben Neptun |
2005 |
AJ5405 |
50m |
1:15.91 |
|
|
|
|
|
40 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
41 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
42 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
43 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
44 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
45 |
277 |
|
Veronica Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC0603 |
50m |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
46 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
47 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
48 |
531 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
25m |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
49 |
238 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
50 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
51 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
52 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
53 |
523 |
|
Hedda Sköld |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM0402 |
50m |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
54 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
55 |
285 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
56 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
57 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
58 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
59 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
1:21.12 |
|
|
|
|
|
60 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
1:21.53 |
|
|
|
|
|
61 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
62 |
232 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
50m |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
63 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
64 |
11 |
|
Ebba Rosander |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH9605 |
25m |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
65 |
271 |
|
Eliane Westermark |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AX4603 |
50m |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
66 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
67 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
68 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
69 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
70 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
71 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
72 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
1:23.48 |
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Filippa Bonorden |
Danderyds Simförening |
2005 |
AH5805 |
50m |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
74 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
75 |
439 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
76 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
77 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
78 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
BM6605 |
50m |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
200 |
|
Lovisa Lundblad |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:24.91 |
|
|
|
2003 |
AM1203 |
|
81 |
163 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:25.38 |
|
|
|
2004 |
AW0604 |
|
82 |
377 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
1:25.84 |
|
|
|
2002 |
AI4802 |
|
83 |
359 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:26.63 |
|
|
|
2002 |
BS9202 |
|
84 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
1:26.70 |
|
|
|
2003 |
AL6403 |
|
85 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2003 |
BI0603 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
2 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
2:10.61 |
|
|
|
|
|
3 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
5 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
6 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:15.04 |
|
|
|
|
|
8 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
9 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
10 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
11 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:18.79 |
|
|
|
|
|
12 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
13 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
14 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
16 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
18 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
19 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
2:23.03 |
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
21 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
23 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
2:25.01 |
|
|
|
|
|
24 |
133 |
|
Simon Blom |
Simklubben Neptun |
1999 |
AQ9199 |
50m |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
25 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:26.28 |
|
|
|
|
|
26 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
2:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
28 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
29 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
2:26.91 |
|
|
|
|
|
30 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
31 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
32 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:28.39 |
|
|
|
|
|
33 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
34 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
35 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:29.10 |
|
|
|
|
|
36 |
330 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
37 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:32.24 |
|
|
|
|
|
38 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
2:32.65 |
|
|
|
|
|
39 |
625 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
40 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:34.87 |
|
|
|
|
|
41 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
42 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:35.71 |
|
|
|
|
|
43 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
2:36.03 |
|
|
|
|
|
44 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:36.52 |
|
|
|
|
|
45 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
46 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
2:37.39 |
|
|
|
|
|
47 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
48 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
25m |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
49 |
5 |
|
Linus Wickström |
Danderyds Simförening |
2003 |
AK8303 |
50m |
2:38.20 |
|
|
|
|
|
50 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
51 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
52 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
53 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
2:39.42 |
|
|
|
|
|
54 |
348 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
55 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
56 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:39.78 |
|
|
|
|
|
57 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
58 |
365 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
25m |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
59 |
166 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
50m |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
60 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:42.61 |
|
|
|
|
|
61 |
453 |
|
Jonatan Fischer |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AM1301 |
50m |
2:43.22 |
|
|
|
|
|
62 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:43.61 |
|
|
|
|
|
63 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
64 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:44.23 |
|
|
|
|
|
65 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
2:44.27 |
|
|
|
|
|
66 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
25m |
2:45.79 |
|
|
|
|
|
67 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
68 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
69 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
70 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
2:48.26 |
|
|
|
|
|
71 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
72 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
2:49.77 |
|
|
|
|
|
73 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:50.20 |
|
|
|
|
|
74 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
75 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
2:52.14 |
|
|
|
|
|
76 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
77 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
2:53.40 |
|
|
|
|
|
78 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
2:53.94 |
|
|
|
|
|
79 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
2:54.83 |
|
|
|
|
|
80 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
2:55.60 |
|
|
|
|
|
81 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
2:58.21 |
RES |
|
82 |
329 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
3:38.47 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
347 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
2 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
3 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
2:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
5 |
264 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
6 |
129 |
|
Mikaela Bergh |
Simklubben Neptun |
1999 |
AK5299 |
50m |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
2:41.29 |
|
|
|
|
|
8 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
9 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
10 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
11 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
12 |
141 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
13 |
407 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
2:48.77 |
|
|
|
|
|
14 |
403 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
2:48.83 |
|
|
|
|
|
15 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:51.76 |
|
|
|
|
|
17 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:52.82 |
|
|
|
|
|
18 |
158 |
|
Erica Sundholm |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO9202 |
50m |
2:53.28 |
|
|
|
|
|
19 |
91 |
|
Nelly Antlöv |
Simklubben Laxen |
2002 |
AB3202 |
50m |
2:55.70 |
|
|
|
|
|
20 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
2:56.91 |
|
|
|
|
|
21 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
3:01.24 |
|
|
|
|
|
22 |
476 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
3:01.75 |
|
|
|
|
|
23 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
3:04.77 |
|
|
|
|
|
24 |
413 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
3:05.13 |
|
|
|
|
|
25 |
155 |
|
Lilly Eriksson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AS1604 |
50m |
3:06.69 |
|
|
|
|
|
26 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
25m |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
27 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
3:07.56 |
|
|
|
|
|
28 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
3:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
3:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
3:09.95 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
422 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
3:13.98 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
3:19.17 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-17 08:24:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4X100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
191 |
|
Simklubben Neptun |
Simklubben Neptun |
1999 |
|
25m |
3:54.31 |
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
|
25m |
4:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
|
50m |
4:02.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
579 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
2001 |
|
50m |
4:02.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
630 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
|
25m |
4:07.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
4:09.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
578 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
1999 |
|
50m |
4:13.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
182 |
|
Simklubben Neptun ungdom Lag 1 |
Simklubben Neptun |
2003 |
|
25m |
4:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
303 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
1998 |
|
50m |
4:15.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
389 |
|
Tyresö Simsällskap |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
|
50m |
4:16.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
183 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
2001 |
|
25m |
4:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
121 |
|
Motala Simsällskap |
Motala Simsällskap |
|
|
25m |
4:19.38 |
|
|
|
1999 |
|
|
13 |
258 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
4:20.10 |
|
|
|
2002 |
|
|
14 |
85 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:22.52 |
|
|
|
2002 |
|
|
15 |
522 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
4:22.72 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
16 |
535 |
|
Wisby Damer |
Wisby Simsällskap |
|
|
25m |
4:24.60 |
|
|
|
2000 |
|
|
|
|
|
17 |
259 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
4:24.97 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
18 |
304 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
4:26.64 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
19 |
211 |
|
Njurunda Simsällskap lag 2 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
4:30.91 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
20 |
86 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:32.24 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
21 |
184 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 3 |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
4:38.14 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
260 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
|
25m |
4:40.33 |
|
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Järfälla Simsällskap lag 4 |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
|
50m |
4:51.90 |
|
|
|
|
|
|
24 |
500 |
|
Upsala Simsällskap |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
502 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
26 |
501 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
31.02 |
|
|
|
|
|
2 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
4 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
31.16 |
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
31.29 |
|
|
|
|
|
6 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
31.38 |
|
|
|
|
|
7 |
376 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
31.40 |
|
|
|
|
|
8 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
31.41 |
|
|
|
|
|
9 |
322 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
10 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
31.72 |
|
|
|
|
|
11 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
32.42 |
|
|
|
|
|
13 |
401 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
14 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
33.11 |
|
|
|
|
|
15 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
33.17 |
|
|
|
|
|
16 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
33.28 |
|
|
|
|
|
17 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
33.51 |
|
|
|
|
|
18 |
603 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
33.52 |
|
|
|
|
|
19 |
596 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
33.52 |
|
|
|
|
|
20 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
33.54 |
|
|
|
|
|
21 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
22 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
23 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
34.01 |
|
|
|
|
|
24 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
34.14 |
|
|
|
|
|
25 |
243 |
|
Wilma Åhlen |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
50m |
34.21 |
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
623 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
34.27 |
|
|
|
|
|
28 |
385 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AX9803 |
50m |
34.31 |
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
34.39 |
|
|
|
|
|
30 |
310 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
132 |
|
Rebecca Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AB5203 |
50m |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
416 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
338 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
340 |
|
Emily Lamb |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BL0600 |
50m |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
25m |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
308 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AW6802 |
50m |
35.68 |
|
|
|
|
|
46 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
35.69 |
|
|
|
|
|
47 |
20 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
35.69 |
|
|
|
|
|
48 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
35.71 |
|
|
|
|
|
49 |
92 |
|
Manjiri Bhat |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AI4600 |
50m |
35.79 |
|
|
|
|
|
50 |
285 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
50m |
36.03 |
|
|
|
|
|
51 |
315 |
|
Elvira Schei |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AZ4603 |
50m |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
17 |
|
Ronja Rantanen |
Falu Simsällskap |
1999 |
AH0899 |
50m |
36.07 |
|
|
|
|
|
53 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
36.40 |
|
|
|
|
|
54 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
36.46 |
|
|
|
|
|
55 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
25m |
36.50 |
|
|
|
|
|
56 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
36.77 |
|
|
|
|
|
57 |
394 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
36.79 |
|
|
|
|
|
58 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
36.89 |
|
|
|
|
|
59 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
37.04 |
|
|
|
|
|
60 |
619 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BC7802 |
50m |
37.64 |
|
|
|
|
|
61 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
37.71 |
|
|
|
|
|
62 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
37.84 |
|
|
|
|
|
63 |
238 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
38.00 |
|
|
|
|
|
64 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
38.08 |
|
|
|
|
|
65 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
38.11 |
|
|
|
|
|
66 |
378 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
38.12 |
|
|
|
|
|
67 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
38.15 |
|
|
|
|
|
68 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
38.18 |
|
|
|
|
|
69 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
38.24 |
|
|
|
|
|
70 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
38.32 |
|
|
|
|
|
71 |
232 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
50m |
38.58 |
|
|
|
|
|
72 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
38.62 |
|
|
|
|
|
73 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
38.78 |
|
|
|
|
|
74 |
115 |
|
Tilda Carlsson |
Motala Simsällskap |
2003 |
AM2603 |
50m |
39.03 |
|
|
|
|
|
75 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
39.26 |
|
|
|
|
|
76 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
39.26 |
|
|
|
|
|
77 |
476 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
39.34 |
|
|
|
|
|
78 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
39.69 |
|
|
|
|
|
79 |
377 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AI4802 |
50m |
39.75 |
|
|
|
|
|
80 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
39.77 |
|
|
|
|
|
81 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
50m |
39.91 |
|
|
|
|
|
82 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
39.91 |
|
|
|
|
|
83 |
433 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
50m |
39.98 |
|
|
|
|
|
84 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
2006 |
BO4406 |
25m |
40.91 |
|
|
|
|
|
86 |
358 |
|
Tara Srikkanth |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AP6405 |
50m |
41.08 |
|
|
|
|
|
87 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
41.30 |
|
|
|
|
|
88 |
531 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
2006 |
BC3806 |
25m |
41.35 |
|
|
|
|
|
89 |
253 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
41.82 |
|
|
|
|
|
90 |
387 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
50m |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
51 |
|
Stella Finnhammar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO7805 |
50m |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
493 |
|
Tea Wetterbom |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BF4406 |
25m |
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
382 |
|
Wilma Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG9201 |
50m |
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
159 |
|
Caroline Friberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW9204 |
50m |
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
251 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
25m |
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
486 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
246 |
|
Iris Flykt-Rosén |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AC6607 |
25m |
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
479 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
495 |
|
Signe Grundemar |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BM8806 |
25m |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
162 |
|
Clara Unden |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW6404 |
50m |
49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
255 |
|
Aurora Pinho |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
BJ3206 |
25m |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
368 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
25m |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
21 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
1:48.14 |
|
|
|
|
|
2 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
1:57.18 |
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
1:57.82 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
1:58.59 |
|
|
|
|
|
5 |
543 |
|
Simon Brandt |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AJ4700 |
50m |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
6 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:00.10 |
|
|
|
|
|
7 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:01.25 |
|
|
|
|
|
8 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
9 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
2:01.89 |
|
|
|
|
|
10 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
2:03.06 |
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:03.07 |
|
|
|
|
|
13 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:04.40 |
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
15 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
25m |
2:05.67 |
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AN2502 |
50m |
2:05.81 |
|
|
|
|
|
17 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
18 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
19 |
612 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:06.49 |
|
|
|
|
|
20 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:06.70 |
|
|
|
|
|
21 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
23 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
2:07.18 |
|
|
|
|
|
24 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
2:07.47 |
|
|
|
|
|
25 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
2:07.61 |
|
|
|
|
|
26 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
27 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
2:08.31 |
|
|
|
|
|
29 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
2:08.79 |
|
|
|
|
|
30 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:08.96 |
|
|
|
|
|
31 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:09.41 |
|
|
|
|
|
32 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
33 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
34 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
35 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AH7702 |
50m |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
36 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
2:11.48 |
|
|
|
|
|
37 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
2:11.53 |
|
|
|
|
|
38 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
39 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
40 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
41 |
157 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
50m |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
42 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
43 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
44 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
45 |
165 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
50m |
2:14.02 |
|
|
|
|
|
46 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
47 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
48 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
49 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
50 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
51 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
52 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
53 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
54 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
55 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
56 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
57 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
58 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
59 |
229 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
60 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
61 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
62 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
63 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
64 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
65 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
66 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
67 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
68 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
69 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
70 |
160 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
50m |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
71 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
72 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
73 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
74 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
2:26.98 |
|
|
|
|
|
75 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
76 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
77 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
78 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
79 |
9 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
50m |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
80 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
81 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
82 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
83 |
370 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
84 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
85 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
86 |
298 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
50m |
2:36.34 |
|
|
|
|
|
87 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
88 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
2:37.94 |
|
|
|
|
|
89 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
90 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
91 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
92 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
93 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
94 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
26.06 |
|
|
|
|
|
2 |
438 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
27.78 |
|
|
|
|
|
3 |
309 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
374 |
|
Sara Olsson |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
AR6899 |
50m |
28.03 |
|
|
|
|
|
5 |
207 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
28.09 |
|
|
|
|
|
6 |
587 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
7 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
28.17 |
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
28.28 |
|
|
|
|
|
9 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
28.43 |
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
11 |
538 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
12 |
590 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
28.61 |
|
|
|
|
|
13 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
14 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
408 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
28.81 |
|
|
|
|
|
16 |
402 |
|
Anna Ladis |
Täby Sim |
2001 |
BH7801 |
50m |
28.83 |
|
|
|
|
|
17 |
610 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
28.84 |
|
|
|
|
|
18 |
586 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
28.90 |
|
|
|
|
|
19 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
29.08 |
|
|
|
|
|
20 |
592 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
21 |
556 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
29.15 |
|
|
|
|
|
22 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
29.19 |
|
|
|
|
|
23 |
376 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
24 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
29.25 |
|
|
|
|
|
25 |
262 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
29.29 |
|
|
|
|
|
26 |
22 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
29.34 |
|
|
|
|
|
27 |
430 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
29.34 |
|
|
|
|
|
28 |
401 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
338 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
243 |
|
Wilma Åhlen |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
50m |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
516 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
239 |
|
Felicia Heintz |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU8204 |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AW6802 |
50m |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
550 |
|
Linnea Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AQ2801 |
50m |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
32 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
38 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
554 |
|
Oliwia Kantecki |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AE7203 |
50m |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
646 |
|
Emma Parsons |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
BF8802 |
50m |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
315 |
|
Elvira Schei |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AZ4603 |
50m |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
218 |
|
Jeanna Wiell |
Sala Simsällskap |
2001 |
BB9201 |
50m |
30.06 |
|
|
|
|
|
44 |
378 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
30.12 |
|
|
|
|
|
45 |
507 |
|
Elin Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW3802 |
50m |
30.12 |
|
|
|
|
|
46 |
597 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
30.18 |
|
|
|
|
|
47 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
30.26 |
|
|
|
|
|
48 |
525 |
|
Jessica Wiklund |
Wisby Simsällskap |
2000 |
BR8200 |
50m |
30.30 |
|
|
|
|
|
49 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
30.34 |
|
|
|
|
|
50 |
407 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
30.42 |
|
|
|
|
|
51 |
414 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
30.46 |
|
|
|
|
|
52 |
322 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
30.49 |
|
|
|
|
|
53 |
119 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
50m |
30.50 |
|
|
|
|
|
54 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
55 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
30.53 |
|
|
|
|
|
56 |
384 |
|
Tea Angerfelt |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AJ7404 |
50m |
30.54 |
|
|
|
|
|
57 |
115 |
|
Tilda Carlsson |
Motala Simsällskap |
2003 |
AM2603 |
50m |
30.54 |
|
|
|
|
|
58 |
34 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
30.55 |
|
|
|
|
|
59 |
112 |
|
Nicole Modigh |
Motala Simsällskap |
1999 |
AO9299 |
50m |
30.60 |
|
|
|
|
|
60 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
30.63 |
|
|
|
|
|
61 |
256 |
|
Emma Lundberg |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BR0405 |
25m |
30.64 |
|
|
|
|
|
62 |
482 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
30.65 |
|
|
|
|
|
63 |
596 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
30.67 |
|
|
|
|
|
64 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
30.75 |
|
|
|
|
|
65 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
30.79 |
|
|
|
|
|
66 |
383 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
30.82 |
|
|
|
|
|
67 |
317 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
30.91 |
|
|
|
|
|
69 |
529 |
|
Mia Samuelsson |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AV7205 |
25m |
30.96 |
|
|
|
|
|
70 |
48 |
|
Mira Wallin |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC6406 |
25m |
31.09 |
|
|
|
|
|
71 |
268 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AY3802 |
25m |
31.12 |
|
|
|
|
|
72 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
31.16 |
|
|
|
|
|
73 |
238 |
|
Elsa Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AU3204 |
50m |
31.20 |
|
|
|
|
|
74 |
223 |
|
Lovisa Königsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
BM5602 |
50m |
31.22 |
|
|
|
|
|
75 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
31.24 |
|
|
|
|
|
76 |
418 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
31.32 |
|
|
|
|
|
77 |
460 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
31.34 |
|
|
|
|
|
78 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
31.34 |
|
|
|
|
|
79 |
441 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
31.38 |
|
|
|
|
|
80 |
308 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
167 |
|
Elisa Sundberg |
Simklubben Neptun |
2005 |
AP6805 |
50m |
31.43 |
|
|
|
|
|
82 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
25m |
31.48 |
|
|
|
|
|
83 |
439 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
31.50 |
|
|
|
|
|
84 |
92 |
|
Manjiri Bhat |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AI4600 |
50m |
31.51 |
|
|
|
|
|
85 |
517 |
|
Alice Devinder |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
BG8604 |
50m |
31.51 |
|
|
|
|
|
86 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
31.51 |
|
|
|
|
|
87 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
31.54 |
|
|
|
|
|
88 |
382 |
|
Wilma Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG9201 |
50m |
31.55 |
|
|
|
|
|
89 |
54 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
31.57 |
|
|
|
|
|
90 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
159 |
|
Caroline Friberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW9204 |
50m |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
436 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
624 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
276 |
|
Cornelia Lythell |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BC2603 |
50m |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
440 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
12 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
245 |
|
Alva Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH5806 |
50m |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
118 |
|
Emma Bengtsson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AQ1502 |
50m |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
377 |
|
Emma Stråhle |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AI4802 |
50m |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
420 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
103 |
|
Hanna Carlberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BF1803 |
50m |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
53 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
565 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
23 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
250 |
|
Nora Kovacs |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AP8406 |
50m |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
415 |
|
Nina Takolander |
Täby Sim |
2003 |
AX0803 |
50m |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
380 |
|
Emelie Lindholm |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AL6403 |
50m |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
199 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AI1203 |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
205 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
481 |
|
Malva Morell |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BG2604 |
50m |
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
195 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AB4202 |
50m |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
244 |
|
Linnea Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH8806 |
25m |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
387 |
|
Freya Ebert Westerberg |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
BB3805 |
50m |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
433 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
50m |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
619 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BC7802 |
50m |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
232 |
|
Ida Edvinsson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE0804 |
50m |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
385 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AX9803 |
50m |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
427 |
|
Emma Sommar |
Täby Sim |
2004 |
BA5604 |
50m |
33.13 |
|
|
127 |
381 |
|
Sandra Öberg |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
33.29 |
|
|
|
2001 |
BG0401 |
|
128 |
531 |
|
Ella Adman |
Wisby Simsällskap |
|
|
25m |
33.29 |
|
|
|
2006 |
BC3806 |
|
129 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
|
|
25m |
33.33 |
|
|
|
2006 |
BO4406 |
|
130 |
163 |
|
Li Elveskog |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
33.43 |
|
|
|
2004 |
AW0604 |
|
131 |
33 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
33.66 |
|
|
|
2002 |
AU6202 |
|
132 |
532 |
|
Emma Persson |
Wisby Simsällskap |
|
|
25m |
33.73 |
|
|
|
2006 |
BD1206 |
|
133 |
252 |
|
Stella Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
33.81 |
|
|
|
2004 |
BR4204 |
|
134 |
249 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
33.88 |
|
|
|
2005 |
BB8805 |
|
135 |
62 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
33.89 |
|
|
|
2006 |
AW3606 |
|
136 |
2 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
50m |
33.91 |
|
|
|
2005 |
BM6605 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Sofia Montan |
Danderyds Simförening |
2004 |
BJ2804 |
50m |
34.05 |
|
|
|
|
|
138 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
34.23 |
|
|
|
|
|
139 |
151 |
|
Agnes Behrenfeldt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP9604 |
50m |
34.34 |
|
|
|
|
|
140 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
34.40 |
|
|
|
|
|
141 |
285 |
|
Wilma Eld |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS5205 |
25m |
34.41 |
|
|
|
|
|
142 |
398 |
|
Maria Tavemark |
Täby Sim |
2001 |
BA9601 |
50m |
34.42 |
|
|
|
|
|
143 |
358 |
|
Tara Srikkanth |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AP6405 |
50m |
34.72 |
|
|
|
|
|
144 |
368 |
|
Hanne-Lore Somers |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BP3205 |
50m |
34.76 |
|
|
|
|
|
145 |
200 |
|
Lovisa Lundblad |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AM1203 |
50m |
34.76 |
|
|
|
|
|
146 |
246 |
|
Iris Flykt-Rosén |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AC6607 |
25m |
35.01 |
|
|
|
|
|
147 |
230 |
|
Isabelle Persson |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AC7604 |
50m |
35.11 |
|
|
|
|
|
148 |
49 |
|
Emelie Sidén |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AL9605 |
50m |
35.27 |
|
|
|
|
|
149 |
102 |
|
Eleonora Engström |
Lidingö Simklubb |
2004 |
AR9404 |
50m |
35.35 |
|
|
|
|
|
150 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
50m |
35.75 |
|
|
|
|
|
151 |
251 |
|
Laura Nelson |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AU5806 |
25m |
36.45 |
|
|
|
|
|
152 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
36.65 |
|
|
|
|
|
153 |
486 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
37.00 |
|
|
|
|
|
154 |
253 |
|
Julia Rodriguez Räms |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AR8407 |
25m |
37.11 |
|
|
|
|
|
155 |
495 |
|
Signe Grundemar |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BM8806 |
25m |
37.39 |
|
|
|
|
|
156 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
37.92 |
|
|
|
|
|
157 |
51 |
|
Stella Finnhammar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AO7805 |
50m |
38.82 |
|
|
|
|
|
158 |
255 |
|
Aurora Pinho |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
BJ3206 |
25m |
40.66 |
|
|
|
|
|
159 |
444 |
|
Ida Lindqvist |
Täby Sim |
2005 |
BH5205 |
50m |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-14 20:59:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
127 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
4:35.92 |
|
|
|
|
|
2 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
4:42.08 |
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
4:44.73 |
|
|
|
|
|
4 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
4:49.20 |
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
4:50.39 |
|
|
|
|
|
6 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
4:53.76 |
|
|
|
|
|
7 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
25m |
5:00.07 |
|
|
|
|
|
8 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
25m |
5:00.97 |
|
|
|
|
|
9 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
5:09.15 |
|
|
|
|
|
10 |
511 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
5:11.39 |
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
5:12.57 |
|
|
|
|
|
12 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
5:13.04 |
|
|
|
|
|
13 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
5:13.66 |
|
|
|
|
|
14 |
417 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
5:14.75 |
|
|
|
|
|
15 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
5:15.64 |
|
|
|
|
|
16 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
5:17.24 |
|
|
|
|
|
17 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
5:25.48 |
|
|
|
|
|
18 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
5:33.95 |
|
|
|
|
|
19 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
5:36.00 |
|
|
|
|
|
20 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
5:41.13 |
|
|
|
|
|
21 |
224 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
5:47.37 |
|
|
|
|
|
22 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
6:20.51 |
|
|
|
|
|
23 |
484 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
50m |
7:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
585 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
3 |
171 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
4 |
307 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
322 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
6 |
582 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
8 |
544 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
9 |
407 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
10 |
404 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
11 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
12 |
129 |
|
Mikaela Bergh |
Simklubben Neptun |
1999 |
AK5299 |
50m |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
13 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
14 |
593 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
15 |
403 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
16 |
549 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
17 |
267 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
18 |
141 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
19 |
261 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
20 |
27 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
21 |
316 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
139 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
50m |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
23 |
154 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
24 |
571 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
25m |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
25 |
158 |
|
Erica Sundholm |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO9202 |
50m |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
26 |
356 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
27 |
456 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
28 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
25m |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
559 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
378 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
318 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
50m |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
280 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
50m |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
34 |
504 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
25m |
1:21.11 |
|
|
|
|
|
35 |
584 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
36 |
413 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
37 |
91 |
|
Nelly Antlöv |
Simklubben Laxen |
2002 |
AB3202 |
50m |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
38 |
518 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AT3405 |
50m |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
39 |
609 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
1:21.41 |
|
|
|
|
|
40 |
38 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
41 |
233 |
|
Tora Hansson |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AW6802 |
50m |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
42 |
476 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
43 |
399 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
44 |
426 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
45 |
235 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
46 |
398 |
|
Maria Tavemark |
Täby Sim |
2001 |
BA9601 |
50m |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
47 |
361 |
|
Julia Ottosson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AN9206 |
25m |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
48 |
343 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
1:24.26 |
|
|
|
|
|
49 |
510 |
|
Kajsa Söderholm |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AN2404 |
50m |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
50 |
448 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
1:24.53 |
|
|
|
|
|
51 |
149 |
|
Iris Martinsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF3405 |
50m |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
52 |
363 |
|
Ella Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AT5206 |
25m |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
53 |
268 |
|
Ioana Danes |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AY3802 |
50m |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
54 |
506 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AW9602 |
50m |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
55 |
291 |
|
Alma Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV1605 |
50m |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
56 |
481 |
|
Malva Morell |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BG2604 |
50m |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
57 |
443 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
1:27.14 |
|
|
|
|
|
58 |
469 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
25m |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
59 |
422 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
60 |
435 |
|
Amanda Björklund |
Täby Sim |
2006 |
AF1606 |
50m |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
61 |
45 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
1:27.70 |
|
|
|
|
|
62 |
592 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
63 |
54 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
1:28.46 |
|
|
|
|
|
64 |
523 |
|
Hedda Sköld |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM0402 |
50m |
1:29.33 |
|
|
|
|
|
65 |
145 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
66 |
620 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AY8403 |
50m |
1:29.62 |
|
|
|
|
|
67 |
281 |
|
Alexandra Alkas Alias |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE2406 |
50m |
1:29.63 |
|
|
|
|
|
68 |
564 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:29.65 |
|
|
|
|
|
69 |
439 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
1:29.81 |
|
|
|
|
|
70 |
292 |
|
Alina Färm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV3605 |
50m |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
71 |
117 |
|
Emilia Eriksson |
Motala Simsällskap |
2004 |
AG3604 |
50m |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
72 |
46 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Felicia Klintemar |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
BM6605 |
50m |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
471 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:31.59 |
|
|
|
|
|
75 |
470 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:31.63 |
|
|
|
|
|
76 |
65 |
|
Leia Ångman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AZ5606 |
25m |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
77 |
62 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
78 |
619 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BC7802 |
50m |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
79 |
248 |
|
Agnes Salmi |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AL2606 |
25m |
1:33.36 |
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Tova Lindbom |
Danderyds Simförening |
2002 |
BV8802 |
50m |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
81 |
43 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:33.78 |
|
|
|
|
|
82 |
486 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
83 |
245 |
|
Alva Furingsten |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH5806 |
50m |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
84 |
244 |
|
Linnea Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AH8806 |
25m |
1:34.22 |
|
|
|
|
|
85 |
441 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
1:34.61 |
|
|
|
|
|
86 |
546 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
1:34.63 |
|
|
|
|
|
87 |
249 |
|
Emma Lidell |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
BB8805 |
50m |
1:34.70 |
|
|
|
|
|
88 |
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
Danderyds Simförening |
2006 |
BO4406 |
25m |
1:35.37 |
|
|
|
|
|
89 |
19 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:35.45 |
|
|
|
|
|
90 |
547 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
1:35.52 |
|
|
|
|
|
91 |
421 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
1:36.45 |
|
|
|
|
|
92 |
381 |
|
Sandra Öberg |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
BG0401 |
50m |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
93 |
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
Danderyds Simförening |
2005 |
BH1805 |
50m |
1:36.81 |
|
|
|
|
|
94 |
479 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
1:36.96 |
|
|
|
|
|
95 |
409 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
2:13.85 |
|
|
|
|
|
5 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
6 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
7 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
8 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:21.38 |
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
10 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
11 |
98 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
25m |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
12 |
130 |
|
Isak Gustafsson |
Simklubben Neptun |
2001 |
AA5901 |
50m |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
13 |
229 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
25m |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
15 |
360 |
|
Tobias Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AI7105 |
25m |
2:27.57 |
|
|
|
|
|
16 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
25m |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
17 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
18 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
19 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
2:31.46 |
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:32.35 |
|
|
|
|
|
21 |
348 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
2:33.34 |
|
|
|
|
|
22 |
5 |
|
Linus Wickström |
Danderyds Simförening |
2003 |
AK8303 |
50m |
2:33.57 |
|
|
|
|
|
23 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
24 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
25 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:37.11 |
|
|
|
|
|
26 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
2:37.26 |
|
|
|
|
|
27 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
2:37.65 |
|
|
|
|
|
28 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
29 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
30 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:42.67 |
|
|
|
|
|
31 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
25m |
2:44.33 |
|
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
25m |
2:45.79 |
|
|
|
|
|
33 |
458 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
34 |
621 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:47.04 |
|
|
|
|
|
35 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
2:49.15 |
|
|
|
|
|
36 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:49.19 |
|
|
|
|
|
37 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:50.18 |
|
|
|
|
|
38 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
2:52.20 |
|
|
|
|
|
39 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:53.82 |
|
|
|
|
|
40 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
2:54.05 |
|
|
|
|
|
41 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
2:54.76 |
|
|
|
|
|
42 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
43 |
446 |
|
Oliver Haux |
Täby Sim |
2005 |
AR4705 |
25m |
2:59.04 |
|
|
|
|
|
44 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
3:04.09 |
|
|
|
|
|
45 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
3:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
324 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
2 |
18 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
3 |
219 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
25m |
2:31.86 |
|
|
|
|
|
4 |
539 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
5 |
137 |
|
Amanda Bekkewold |
Simklubben Neptun |
2001 |
BM3401 |
50m |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
6 |
37 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
25m |
2:37.07 |
|
|
|
|
|
7 |
622 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
8 |
135 |
|
Alexandra Jensen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BG6801 |
50m |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
9 |
197 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
10 |
558 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
11 |
39 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
25m |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
12 |
201 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
13 |
143 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
50m |
2:41.72 |
|
|
|
|
|
14 |
463 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
15 |
514 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
50m |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
16 |
350 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
25m |
2:43.95 |
|
|
|
|
|
17 |
568 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
18 |
162 |
|
Clara Unden |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW6404 |
50m |
2:50.62 |
|
|
|
|
|
19 |
602 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
2:50.95 |
|
|
|
|
|
20 |
428 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:51.50 |
|
|
|
|
|
21 |
583 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
2:54.38 |
|
|
|
|
|
22 |
242 |
|
Lovisa Niska Söderqvist |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AX2804 |
50m |
2:55.97 |
|
|
|
|
|
23 |
562 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
25m |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
24 |
168 |
|
Elsa Lövquist |
Simklubben Neptun |
2004 |
BD6604 |
50m |
2:56.73 |
|
|
|
|
|
25 |
203 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
2:57.22 |
|
|
|
|
|
26 |
557 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
3:00.96 |
|
|
|
|
|
27 |
478 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
25m |
3:01.22 |
|
|
|
|
|
28 |
418 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
3:01.72 |
|
|
|
|
|
29 |
529 |
|
Mia Samuelsson |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AV7205 |
50m |
3:03.73 |
|
|
|
|
|
30 |
542 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
3:09.90 |
|
|
|
|
|
31 |
459 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
3:14.12 |
|
|
|
|
|
32 |
488 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-14 20:50:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4X100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
189 |
|
Simklubben Neptun lag 3 |
Simklubben Neptun |
1995 |
|
25m |
3:44.00 |
|
|
|
|
|
|
2 |
575 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
1997 |
|
50m |
4:02.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
628 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
|
25m |
4:04.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
576 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
1992 |
|
50m |
4:06.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
73 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
4:06.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
2000 |
|
50m |
4:08.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
321 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
|
25m |
4:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
226 |
|
Sala Simsällskap |
Sala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
257 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
|
25m |
4:18.65 |
|
|
|
|
|
|
10 |
177 |
|
Simklubben Neptun Ungdom Lag 1 |
Simklubben Neptun |
2002 |
|
25m |
4:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
210 |
|
Njurunda Simsällskap |
Njurunda Simsällskap |
1999 |
|
50m |
4:20.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
300 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
2002 |
|
50m |
4:24.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
520 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Lag 1 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
|
50m |
4:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Simklubben Neptun Ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
4:27.08 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
534 |
|
Wisby Herrar |
Wisby Simsällskap |
2002 |
|
25m |
4:38.81 |
|
|
|
|
|
|
16 |
77 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
|
50m |
4:39.89 |
|
|
|
|
|
|
17 |
75 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
4:44.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
227 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
Sala Simsällskap |
2003 |
|
50m |
5:04.69 |
|
|
|
|
|
|
19 |
80 |
|
Järfälla Simsällskap lag 4 |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
|
50m |
5:13.66 |
|
|
|
|
|
|
20 |
498 |
|
Upsala Simsällskap |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
499 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4X100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
213 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
|
50m |
4:21.73 |
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
|
25m |
4:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
192 |
|
Simklubben Neptun |
Simklubben Neptun |
2000 |
|
25m |
4:22.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
580 |
|
Väsby Simsällskap |
Väsby Simsällskap |
1999 |
|
50m |
4:26.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
81 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
4:31.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
522 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
|
25m |
4:34.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
303 |
|
Spårvägen Simförening |
Spårvägen Simförening |
1998 |
|
50m |
4:35.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
631 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
|
25m |
4:36.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
581 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
Väsby Simsällskap |
2000 |
|
50m |
4:36.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
185 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 1 |
Simklubben Neptun |
2003 |
|
25m |
4:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
389 |
|
Tyresö Simsällskap |
Tyresö Simsällskap |
1999 |
|
50m |
4:42.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
183 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 2 |
Simklubben Neptun |
2001 |
|
25m |
4:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
85 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:42.29 |
|
|
|
2002 |
|
|
14 |
258 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
4:45.94 |
|
|
|
2002 |
|
|
15 |
186 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 4 |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
4:46.56 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Motala Simsällskap |
Motala Simsällskap |
1999 |
|
25m |
4:51.75 |
|
|
|
|
|
|
17 |
632 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
|
25m |
4:57.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
535 |
|
Wisby Damer |
Wisby Simsällskap |
2000 |
|
25m |
4:58.74 |
|
|
|
|
|
|
19 |
184 |
|
Simklubben Neptun ungdom lag 3 |
Simklubben Neptun |
2004 |
|
25m |
4:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
302 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
Spårvägen Simförening |
2002 |
|
50m |
5:02.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
83 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
|
50m |
5:04.11 |
|
|
|
|
|
|
22 |
212 |
|
Njurunda Simsällskap lag 2 |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
|
50m |
5:09.79 |
|
|
|
|
|
|
23 |
259 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
|
25m |
5:11.35 |
|
|
|
|
|
|
24 |
16 |
|
Danderyds Simförening |
Danderyds Simförening |
2002 |
|
25m |
5:11.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
260 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
|
25m |
5:23.59 |
RES |
|
|
|
|
26 |
87 |
|
Järfälla Simsällskap lag 4 |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
|
50m |
5:28.34 |
RES |
|
|
|
|
27 |
501 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
28 |
500 |
|
Upsala Simsällskap |
Upsala Simsällskap |
2000 |
|
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-10 21:02:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|