Program for Järfälla Nationella 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
V/I Larmmontage AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
124 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
2 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
3 |
127 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
5 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
7 |
393 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
9 |
641 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0077AP |
50m |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
10 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
11 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
12 |
336 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
13 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
14 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
15 |
555 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
16 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
17 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
18 |
607 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
19 |
638 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømmeklub |
2000 |
0059AH |
25m |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
20 |
617 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
21 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
22 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
23 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
24 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
25 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
26 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
27 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
29 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
30 |
424 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
31 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
32 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
33 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
34 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
35 |
266 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
36 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
38 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
39 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
40 |
526 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
41 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
42 |
165 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
50m |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
43 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
44 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
45 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
46 |
419 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
47 |
371 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
25m |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
48 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
49 |
594 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
50 |
605 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD0502 |
50m |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
51 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
52 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
53 |
283 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
54 |
170 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
55 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
56 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
57 |
567 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
58 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
59 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
60 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
61 |
618 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
62 |
551 |
|
Victor Halldén |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AP7300 |
50m |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
63 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
1:23.74 |
|
|
|
|
|
64 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
65 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
66 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
67 |
9 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
50m |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
68 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
25m |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
69 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
70 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
71 |
462 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
72 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
73 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
74 |
606 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
50m |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
75 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
76 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
77 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
78 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
79 |
160 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
50m |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
80 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:30.17 |
|
|
|
|
|
81 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
82 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
83 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
84 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
1:31.65 |
|
|
|
|
|
85 |
109 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
50m |
1:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 23:00:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|