Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
KOLDING |
|
50m |
40.17 |
190 |
2 |
Monica Munkbjerg |
2006 |
0606AX |
FREM |
|
50m |
37.96 |
209 |
3 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
0654AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
37.40 |
33 |
4 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
50m |
36.17 |
221 |
5 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
36.43 |
19 |
6 |
Clara Lindstedt |
2006 |
0624AO |
NYBORG |
|
50m |
37.68 |
192 |
7 |
Kim Hanh Vu |
2004 |
0466AZ |
FREM |
|
50m |
38.65 |
273 |
8 |
Freya Scholz-Rasmussen |
2004 |
0412BE |
H2Odense |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
34.85 |
210 |
2 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
34.56 |
182 |
3 |
Lisa Lindgren Jeppesen |
2005 |
0582AX |
FREM |
|
50m |
34.43 |
191 |
4 |
Liva Vangsgaard |
2006 |
0682AV |
FREM |
|
50m |
34.31 |
317 |
5 |
Kathrine Hvidberg |
2004 |
0496BA |
RINGE |
|
50m |
34.37 |
181 |
6 |
Victoria Juul Larsen |
2006 |
0618AM |
FREM |
|
50m |
34.49 |
18 |
7 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
34.81 |
20 |
8 |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
0644AI |
NYBORG |
|
50m |
34.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
RINGE |
|
50m |
34.23 |
194 |
2 |
Vigga Londero |
2006 |
0662AP |
FREM |
|
50m |
34.13 |
38 |
3 |
Mathilde Nissen |
2004 |
0438AZ |
NYBORG |
|
50m |
33.57 |
9 |
4 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
50m |
33.23 |
337 |
5 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
50m |
33.30 |
322 |
6 |
Bianca Skjerning |
2001 |
0176BE |
RINGE |
|
50m |
33.70 |
32 |
7 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
34.18 |
139 |
8 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
50m |
34.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
BOV |
|
50m |
32.49 |
81 |
2 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
32.27 |
353 |
3 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
50m |
31.99 |
216 |
4 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
31.61 |
354 |
5 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
31.62 |
41 |
6 |
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
NYBORG |
|
50m |
32.21 |
79 |
7 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
50m |
32.40 |
80 |
8 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
50m |
32.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.44 |
355 |
2 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
50m |
31.26 |
111 |
3 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
31.08 |
103 |
4 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
50m |
31.01 |
211 |
5 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
31.08 |
268 |
6 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
50m |
31.20 |
278 |
7 |
Nikoline Kaae |
2005 |
0586AI |
FREM |
|
50m |
31.31 |
178 |
8 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
50m |
31.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
50m |
30.93 |
105 |
2 |
Mille Veiler |
2005 |
0526AX |
KOLDING |
|
50m |
30.69 |
36 |
3 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
30.58 |
382 |
4 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
30.45 |
30 |
5 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
30.55 |
316 |
6 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
9754BA |
RINGE |
|
50m |
30.68 |
271 |
7 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
30.91 |
84 |
8 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
50m |
30.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Thea Inge Madsen |
2003 |
0366AQ |
RINGE |
|
50m |
29.88 |
253 |
2 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
29.75 |
343 |
3 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
29.68 |
83 |
4 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
50m |
29.50 |
383 |
5 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406ac |
H2Odense |
|
50m |
29.61 |
381 |
6 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
29.72 |
12 |
7 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
50m |
29.83 |
385 |
8 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
30.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
29.21 |
35 |
2 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
28.56 |
130 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.21 |
124 |
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.40 |
24 |
5 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
27.37 |
27 |
6 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
28.44 |
109 |
7 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
28.64 |
299 |
8 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
28.80 |
37 |
2 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
28.53 |
170 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
28.18 |
132 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.38 |
125 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.00 |
172 |
6 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
28.39 |
158 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
50m |
28.61 |
143 |
8 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
50m |
29.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
28.78 |
159 |
2 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
28.48 |
123 |
3 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.04 |
135 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.25 |
131 |
5 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.73 |
147 |
6 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
50m |
28.24 |
261 |
7 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
50m |
28.60 |
152 |
8 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
29.22 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|