Program för Skomakardoppet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1, lördag 2/3 kl 9:00 (insim 08.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Allébadet |
Arrangör: |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley po. A-B
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
2 |
|
Albert Gustafsson |
2003 |
HK SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
ÖSA |
3:09.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Edwin Brimalm |
2005 |
MOTALA SS |
3:25.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley po. A-B |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
KATRINEHOL |
2:56.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Sixten Bohlin |
2003 |
MASS |
2:53.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
3 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
2:47.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Max Holmberg |
2005 |
MASS |
2:51.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Arvid Höglund |
2005 |
MASS |
2:54.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
6 |
|
Adrian Tallroth |
2004 |
ÖSA |
3:08.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley po. A-B |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Rikard Kristensson |
2004 |
MASS |
2:47.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
FINSPÅNG |
2:46.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
3 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
2:38.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
2:43.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
MOTALA SS |
2:46.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Felix Sjögren |
2005 |
MASS |
2:47.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley po. A-B |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Elias Anderson |
2003 |
MASS |
2:36.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
KARLSKO SF |
2:31.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
MOTALA SS |
2:23.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
4 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
2:30.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
5 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
ÖSA |
2:33.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
6 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
2:36.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley po. A-B |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
1 |
|
Anton Wallin |
2000 |
ÖSA |
2:22.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
2:18.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:16.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
ÖSA |
2:17.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
2:20.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Vilmer Jansson |
2000 |
HK SIM |
2:22.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 08:11:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|