Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - stævnestart 17.30
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (17) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 20:28 |
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
2 |
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
HERLEV |
|
50m |
1:47.22 |
125 |
3 |
Thomas Rønne |
2009 |
0989AC |
HERLEV |
|
50m |
1:40.25 |
112 |
4 |
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
0827AA |
HERLEV |
|
50m |
1:40.88 |
127 |
5 |
Mathias Eie |
2009 |
0951AE |
HERLEV |
|
50m |
1:51.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
50m |
1:29.03 |
129 |
2 |
Aksel Kirkelund |
2007 |
0787AL |
HERLEV |
|
50m |
1:26.37 |
115 |
3 |
Victor Rønne |
2007 |
0789AD |
HERLEV |
|
50m |
1:23.10 |
289 |
4 |
Kaare Asskildt |
2006 |
0659AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:23.54 |
126 |
5 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
50m |
1:28.24 |
120 |
6 |
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
HERLEV |
|
50m |
1:32.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Storm Bargmann |
2007 |
0767AD |
HERLEV |
|
50m |
1:21.32 |
437 |
2 |
Mads Munksgaard |
2004 |
0401AN |
NÆSTVED |
|
50m |
1:16.42 |
506 |
3 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.13 |
530 |
4 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.85 |
288 |
5 |
Noah Lester |
2006 |
0677AF |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:18.42 |
524 |
6 |
Andreas Ellegaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:22.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:13.58 |
105 |
2 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
50m |
1:12.83 |
146 |
3 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
50m |
1:12.15 |
276 |
4 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
0519AE |
TUNE |
|
50m |
1:12.36 |
514 |
5 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.15 |
513 |
6 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.12 |
376 |
2 |
Frederik Knakkergaard |
2005 |
0509AJ |
KVIK |
|
50m |
1:10.47 |
241 |
3 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:09.81 |
404 |
4 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
50m |
1:10.17 |
386 |
5 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
50m |
1:11.04 |
79 |
6 |
Marius Mains |
2005 |
0551AF |
ISHØJ |
|
50m |
1:11.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
526 |
1 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.65 |
159 |
2 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.46 |
290 |
3 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:08.40 |
353 |
4 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
50m |
1:09.31 |
496 |
5 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.48 |
499 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:07.65 |
517 |
2 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.62 |
481 |
3 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.41 |
406 |
4 |
Mads Sørensen |
2005 |
0585AB |
KVIK |
|
50m |
1:07.59 |
403 |
5 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
50m |
1:07.63 |
507 |
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.17 |
341 |
2 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
1:06.82 |
371 |
3 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
1:06.51 |
433 |
4 |
Rasmus Lorentzen |
2001 |
0125AC |
NÆSTVED |
|
50m |
1:06.77 |
446 |
5 |
Tao Tang |
2005 |
0531AO |
NÆSTVED |
|
50m |
1:07.11 |
519 |
6 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
486 |
1 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.36 |
445 |
2 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
0575AH |
NÆSTVED |
|
50m |
1:05.65 |
39 |
3 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.95 |
20 |
4 |
Marco Stub Olsen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
50m |
1:05.35 |
321 |
5 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:06.09 |
236 |
6 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:06.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
1:04.54 |
501 |
2 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.38 |
148 |
3 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
50m |
1:04.36 |
266 |
4 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:04.37 |
5 |
5 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:04.43 |
7 |
6 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
JYLLINGE |
|
50m |
1:04.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
50m |
1:03.98 |
320 |
2 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:03.87 |
141 |
3 |
Cilas Madsen |
2005 |
0557AB |
GREVE |
|
50m |
1:03.76 |
537 |
4 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.78 |
447 |
5 |
Petar Trkulja |
2006 |
0645AB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:03.96 |
181 |
6 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:04.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:03.24 |
157 |
2 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.20 |
319 |
3 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.74 |
391 |
4 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
1:03.05 |
10 |
5 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:03.22 |
303 |
6 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
50m |
1:03.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.50 |
535 |
2 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.10 |
274 |
3 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
50m |
1:01.65 |
491 |
4 |
Mads Frederik Eilersen |
2001 |
0149AS |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.07 |
73 |
5 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.46 |
15 |
6 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:02.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:01.63 |
180 |
2 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.50 |
408 |
3 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
1:00.49 |
175 |
4 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.12 |
143 |
5 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
1:01.60 |
50 |
6 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:01.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.20 |
275 |
2 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
TUNE |
|
50m |
1:00.01 |
518 |
3 |
Bjørn Sanbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
50m |
59.89 |
96 |
4 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
50m |
59.90 |
393 |
5 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
50m |
1:00.13 |
265 |
6 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:00.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
59.73 |
485 |
2 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
59.45 |
140 |
3 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
50m |
58.78 |
528 |
4 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
59.39 |
419 |
5 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
50m |
59.65 |
158 |
6 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
59.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
50m |
58.13 |
427 |
2 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
50m |
56.89 |
91 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
56.36 |
504 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
56.77 |
2 |
5 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
50m |
57.42 |
257 |
6 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
58.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|