Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag - stævnestart 17.30
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (10) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 18:58 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
HERLEV |
|
50m |
52.38 |
112 |
2 |
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
0827AA |
HERLEV |
|
50m |
47.09 |
111 |
3 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
50m |
45.10 |
289 |
4 |
Kaare Asskildt |
2006 |
0659AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
45.41 |
120 |
5 |
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
HERLEV |
|
50m |
47.36 |
113 |
6 |
Zakarias Zobel |
2009 |
0941AA |
HERLEV |
|
50m |
57.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
530 |
1 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
50m |
40.45 |
491 |
2 |
Mads Frederik Eilersen |
2001 |
0149AS |
GENTOFTE |
|
50m |
39.18 |
433 |
3 |
Rasmus Lorentzen |
2001 |
0125AC |
NÆSTVED |
|
50m |
38.51 |
513 |
4 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
38.68 |
236 |
5 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
40.16 |
241 |
6 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
50m |
41.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Cilas Madsen |
2005 |
0557AB |
GREVE |
|
50m |
38.29 |
376 |
2 |
Frederik Knakkergaard |
2005 |
0509AJ |
KVIK |
|
50m |
37.64 |
529 |
3 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
37.55 |
146 |
4 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
50m |
37.58 |
445 |
5 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
0575AH |
NÆSTVED |
|
50m |
38.04 |
526 |
6 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
38.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
50m |
36.27 |
408 |
2 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
35.96 |
353 |
3 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
50m |
35.70 |
60 |
4 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
35.81 |
57 |
5 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
36.08 |
276 |
6 |
Mathias W. Rasmussen |
2005 |
0519AE |
TUNE |
|
50m |
36.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
35.45 |
320 |
2 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.31 |
517 |
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
35.05 |
371 |
4 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
35.16 |
468 |
5 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
35.42 |
341 |
6 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
35.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
481 |
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
34.90 |
100 |
2 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
34.45 |
453 |
3 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
50m |
34.22 |
74 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
34.29 |
290 |
5 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
34.63 |
266 |
6 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
34.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
33.95 |
178 |
2 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
50m |
33.71 |
157 |
3 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
50m |
33.35 |
50 |
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
33.56 |
71 |
5 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
33.80 |
307 |
6 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
50m |
34.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.08 |
501 |
2 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
33.02 |
179 |
3 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
50m |
32.47 |
496 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
32.49 |
97 |
5 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
33.04 |
499 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
33.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Petar Trkulja |
2006 |
0645AB |
NÆSTVED |
|
50m |
32.29 |
518 |
2 |
Bjørn Sanbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
50m |
31.61 |
265 |
3 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
30.98 |
274 |
4 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
50m |
31.27 |
37 |
5 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
31.61 |
18 |
6 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
50m |
32.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
50m |
30.47 |
31 |
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
30.31 |
393 |
3 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
50m |
28.66 |
391 |
4 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
30.20 |
528 |
5 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
30.34 |
140 |
6 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
50m |
30.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|