2021-01-25   20:40:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Späckhuggarsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09.30

Document
Heatlista
Späckhuggarsim 2019
Plats: Karlsrobadet Arrangör: Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 9, 50m Ryggsim Damer
Sprint 1 (9)
Sponsor: Actic, Eslöv
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
1 25m
83 2 Belinda Ivarsson 2005 LANDSKRONA 25m
30 3 Ida Håkansson 2007 ESLÖVS SS 25m
2 4 Alisa Dolgova 2007 ESLÖVS SS 25m
5 25m
6 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:34
1 25m
84 2 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 LANDSKRONA 1:06.77 25m
54 3 Tindra Stattin 2007 SS IDEN 1:00.94 25m
78 4 Isabella Hansen 2010 LANDSKRONA 1:03.35 25m
85 5 Amalie Riis 2007 LANDSKRONA 25m
6 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:36
18 1 Kajsa Hansson 2008 ESLÖVS SS 57.56 25m
74 2 Maja Antonsson 2007 LANDSKRONA 55.30 25m
33 3 Jenny Rappe 2007 ESLÖVS SS 54.41 25m
63 4 Emmy Ekvall 2009 LANDSKRONA 55.28 25m
79 5 Linnea Östlund 2008 LANDSKRONA 56.14 25m
76 6 Rut Nilsson 2009 LANDSKRONA 57.63 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
80 1 Lisen Burnesson 2008 LANDSKRONA 53.18 25m
124 2 Ellen Ahlström 2007 SK RAN 52.09 25m
123 3 Elin Alsalim 2007 SK RAN 50.85 25m
26 4 Clara Landmyr 2009 ESLÖVS SS 51.64 25m
81 5 Patricia Pavlovic 2008 LANDSKRONA 52.80 25m
101 6 Annette Rosenqvist 2007 SK LÖDDE 53.77 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:39
131 1 Ida Gadsbøll 2007 SK RAN 50.11 25m
129 2 Izabella Wong Maspers 2007 SK RAN 48.91 25m
75 3 Vera Olofsson 2009 LANDSKRONA 48.12 25m
19 4 Klara Hansson 2006 ESLÖVS SS 48.34 25m
23 5 Linnea Strandqvist 2008 ESLÖVS SS 49.33 25m
156 6 Linnéa Kamstad 2008 SK TRITON 50.46 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:41
Anm tid
Start ca:
29 1 Havannah Klein 2009 ESLÖVS SS 47.66 25m
27 2 Rebecka Ingner 2007 ESLÖVS SS 47.50 25m
172 3 Ida Sohn 2008 RØNNE 46.16 25m
132 4 Amelia Johansson Lindkvist 2006 SK RAN 46.52 25m
139 5 Vilda Larsson 2008 SJÖBO SS 47.52 25m
157 6 Clara Lindström 2008 SK TRITON 48.09 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:43
95 1 Selma Lindell 2008 SK LÖDDE 45.64 25m
141 2 Manita Klöckner 2007 SJÖBO SS 44.58 25m
17 3 Hedda Palm 2005 ESLÖVS SS 44.14 25m
119 4 Wilma Sonesson 2007 SK RAN 44.18 25m
118 5 Karla Rosvall 2008 SK RAN 45.46 25m
138 6 Isabella Stoltz 2008 SJÖBO SS 45.89 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
24 1 Livia Landmyr 2006 ESLÖVS SS 42.12 25m
127 2 Tova Jönsson 2007 SK RAN 41.49 25m
57 3 Thowe Eliasson 2006 LANDSKRONA 40.63 25m
153 4 Mollie Dalengran 2004 SK TRITON 40.87 25m
16 5 Linnea Larsson 2007 ESLÖVS SS 41.72 25m
64 6 Linnea Mårtensson 2006 LANDSKRONA 42.44 25m
Gren 9, 50m Ryggsim Damer Sprint 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:46
69 1 Emma Maric 2007 LANDSKRONA 39.74 25m
93 2 Violetta Pflug 2008 SK LÖDDE 38.20 25m
148 3 Jenny Nilsson 2005 SK TRITON 36.49 50m
58 4 Amanda Blomkvist 2007 LANDSKRONA 37.60 25m
152 5 Anna Jörgensen 2007 SK TRITON 39.33 25m
71 6 Julia Palm 2006 LANDSKRONA 40.16 25m
2019-03-23 09:16:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner