2021-01-26   22:29:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Späckhuggarsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09.30

Document
Heatlista
Späckhuggarsim 2019
Plats: Karlsrobadet Arrangör: Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer
Sprint 1 (7)
Sponsor: Sparbanken Skåne
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
1 25m
156 2 Linnéa Kamstad 2008 SK TRITON 25m
75 3 Vera Olofsson 2009 LANDSKRONA 25m
157 4 Clara Lindström 2008 SK TRITON 25m
5 25m
6 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:42
1 25m
19 2 Klara Hansson 2006 ESLÖVS SS 1:08.30 25m
139 3 Vilda Larsson 2008 SJÖBO SS 55.52 25m
131 4 Ida Gadsbøll 2007 SK RAN 1:05.64 25m
132 5 Amelia Johansson Lindkvist 2006 SK RAN 25m
6 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
61 1 Lily Thomsen 2007 LANDSKRONA 54.94 25m
95 2 Selma Lindell 2008 SK LÖDDE 50.73 50m
123 3 Elin Alsalim 2007 SK RAN 49.21 25m
124 4 Ellen Ahlström 2007 SK RAN 50.43 25m
137 5 Minna Carlsson 2007 SJÖBO SS 51.63 25m
129 6 Izabella Wong Maspers 2007 SK RAN 54.99 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
94 1 Eleonora  Sjögren 2006 SK LÖDDE 47.25 25m
141 2 Manita Klöckner 2007 SJÖBO SS 46.29 25m
24 3 Livia Landmyr 2006 ESLÖVS SS 45.66 25m
119 4 Wilma Sonesson 2007 SK RAN 45.87 25m
182 5 Sofie Christiansen 2005 RØNNE 47.13 25m
17 6 Hedda Palm 2005 ESLÖVS SS 47.38 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:47
67 1 Hanna Svensson 2006 LANDSKRONA 44.33 25m
13 2 Isabelle Blücher 2003 ESLÖVS SS 44.15 25m
68 3 Linnea Nielsen 2007 LANDSKRONA 42.87 25m
194 4 Moa Järnegren 2003 SK TRITON 43.96 50m
172 5 Ida Sohn 2008 RØNNE 44.17 25m
118 6 Karla Rosvall 2008 SK RAN 45.20 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:48
Anm tid
Start ca:
127 1 Tova Jönsson 2007 SK RAN 42.66 25m
151 2 Nellie Siöland 2005 SK TRITON 41.32 25m
56 3 Yasmine Strandh 2006 LANDSKRONA 39.44 25m
57 4 Thowe Eliasson 2006 LANDSKRONA 39.73 25m
152 5 Anna Jörgensen 2007 SK TRITON 41.86 25m
66 6 Lowa Persson 2007 LANDSKRONA 42.86 25m
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer Sprint 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
58 1 Amanda Blomkvist 2007 LANDSKRONA 37.69 25m
93 2 Violetta Pflug 2008 SK LÖDDE 37.38 25m
148 3 Jenny Nilsson 2005 SK TRITON 37.07 25m
77 4 Mindalin Sjöholm 2008 LANDSKRONA 37.34 25m
153 5 Mollie Dalengran 2004 SK TRITON 37.45 25m
65 6 Clara Andersson 2007 LANDSKRONA 38.17 25m
2019-03-23 09:16:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner