2021-01-25   21:00:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Späckhuggarsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09.30

Document
Heatlista
Späckhuggarsim 2019
Plats: Karlsrobadet Arrangör: Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar
Sprint 1 (6)
Sponsor: Sparbanken Skåne
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
1 25m
185 2 Vitus L. Vilsholm 2009 RØNNE 25m
21 3 Haris Solak 2007 ESLÖVS SS 55.64 25m
166 4 Kayhan Naseri 2007 SK TRITON 56.20 25m
5 25m
6 25m
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar Sprint 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
1 25m
184 2 Tobias Sejr Trampedach 2008 RØNNE 54.96 25m
31 3 Victor Göransson 2007 ESLÖVS SS 52.74 25m
183 4 Rasmus F. Jegård 2007 RØNNE 52.81 25m
92 5 Arvid Nilsson 2008 SK LÖDDE 54.97 25m
6 25m
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar Sprint 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
171 1 Elias Løkken Boss 2008 RØNNE 51.62 25m
28 2 Viggo Öberg 2006 ESLÖVS SS 49.97 25m
90 3 Leo Eriksson 2008 SK LÖDDE 49.48 25m
97 4 Simon Björk 2009 SK LÖDDE 49.83 25m
82 5 Theo Litzén 2008 LANDSKRONA 51.05 25m
130 6 Hugo Evander 2007 SK RAN 51.83 25m
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar Sprint 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
73 1 Henry Palm 2008 LANDSKRONA 47.74 25m
25 2 Sigge Modee 2008 ESLÖVS SS 45.71 25m
96 3 Elias Lindeberg 2008 SK LÖDDE 42.46 25m
115 4 Philip Li Shi Wei 2005 SK RAN 42.86 25m
20 5 Adam Malmquist 2006 ESLÖVS SS 47.06 25m
72 6 Mustafa Hasso 2005 LANDSKRONA 48.31 25m
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar Sprint 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:53
32 1 Axel Månsson 2007 ESLÖVS SS 41.85 25m
122 2 Arvid Johansson 2007 SK RAN 38.33 25m
145 3 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK TRITON 37.77 25m
146 4 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK TRITON 37.98 25m
125 5 Elliot Feldt 2007 SK RAN 40.26 25m
120 6 Kasper Andersson 2008 SK RAN 41.94 25m
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar Sprint 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:55
Anm tid
Start ca:
8 1 Toni Milkov 2004 ESLÖVS SS 35.22 25m
181 2 Phillip Quist 2003 RØNNE 33.04 50m
6 3 Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS 29.60 25m
14 4 Axel Thelin 2002 ESLÖVS SS 32.07 25m
106 5 Albert Gudermanis 2000 SK RAN 33.60 25m
7 6 Ludwig Saurow 2004 ESLÖVS SS 36.13 25m
2019-03-23 09:16:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner