2021-01-26   23:23:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Späckhuggarsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
1 4X50m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 186 Rønne piger Rønne Svømme Klub 2003 25m 2:28.86
2 35 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2001 25m 2:29.67
2019-03-18 19:42:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
2 4X50m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 39 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2001 25m 2:05.41
2 187 Rønne drenge 1 Rønne Svømme Klub 2000 25m 2:13.60
3 40 Eslövs Simsällskap lag 2 Eslövs Simsällskap 2003 25m 2:38.14
2019-03-18 19:42:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
3 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 175 Mette Toftte Jørgensen Rønne Svømme Klub 2003 0322AR 50m 33.01
2 148 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 25m 37.07
3 77 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 2008 AY8408 25m 37.34
4 93 Violetta Pflug Simklubben Lödde 2008 AC3608 25m 37.38
5 153 Mollie Dalengran Simklubben Triton 2004 BT1604 25m 37.45
6 58 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 37.69
7 65 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 38.17
8 56 Yasmine Strandh Landskrona Simsällskap 2006 AB7406 25m 39.44
9 57 Thowe Eliasson Landskrona Simsällskap 2006 AF6206 25m 39.73
10 151 Nellie Siöland Simklubben Triton 2005 BD0405 25m 41.32
11 152 Anna Jörgensen Simklubben Triton 2007 AK2207 25m 41.86
12 51 Emelie Andersson Simsällskapet Iden 2007 AK1607 25m 42.05
13 127 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 42.66
14 66 Lowa Persson Landskrona Simsällskap 2007 AO3607 25m 42.86
15 68 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap 2007 AO3807 25m 42.87
16 48 Linnea Sjöholm Simsällskapet Iden 2007 AD2607 25m 43.77
17 194 Moa Järnegren Simklubben Triton 2003 BK6803 50m 43.96 EFT
18 13 Isabelle Blücher Eslövs Simsällskap 2003 BS3803 25m 44.15
19 172 Ida Sohn Rønne Svømme Klub 2008 0822AD 25m 44.17
20 67 Hanna Svensson Landskrona Simsällskap 2006 BC0206 25m 44.33
21 118 Karla Rosvall Simklubben Ran 2008 AB5608 25m 45.20
22 24 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 2006 BH8206 25m 45.66
23 119 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 45.87
24 141 Manita Klöckner Sjöbo Simsällskap 2007 BC0607 25m 46.29
25 182 Sofie Christiansen Rønne Svømme Klub 2005 0558AV 25m 47.13
26 94 Eleonora  Sjögren Simklubben Lödde 2006 AW9206 25m 47.25
27 17 Hedda Palm Eslövs Simsällskap 2005 BH9405 25m 47.38
28 123 Elin Alsalim Simklubben Ran 2007 AV8607 25m 49.21
29 124 Ellen Ahlström Simklubben Ran 2007 AV0807 25m 50.43
30 95 Selma Lindell Simklubben Lödde 2008 AF0808 50m 50.73
31 137 Minna Carlsson Sjöbo Simsällskap 2007 AS7807 25m 51.63
32 61 Lily Thomsen Landskrona Simsällskap 2007 AO2407 25m 54.94
33 129 Izabella Wong Maspers Simklubben Ran 2007 BA9207 25m 54.99
34 139 Vilda Larsson Sjöbo Simsällskap 2008 AJ0408 25m 55.52
35 131 Ida Gadsbøll Simklubben Ran 2007 BB7407 25m 1:05.64
36 19 Klara Hansson Eslövs Simsällskap 2006 AA0216 25m 1:08.30
37 132 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m
38 75 Vera Olofsson Landskrona Simsällskap 2009 AI5609 25m
39 157 Clara Lindström Simklubben Triton 2008 AP2408 25m
40 156 Linnéa Kamstad Simklubben Triton 2008 AP3408 25m
2019-03-18 19:42:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
4 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 5 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap 2001 AL4501 25m 28.23
2 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 28.60
3 181 Phillip Quist Rønne Svømme Klub 2003 0395AN 25m 29.66
4 106 Albert Gudermanis Simklubben Ran 2000 AY6100 25m 30.06
5 14 Axel Thelin Eslövs Simsällskap 2002 AW4902 25m 31.21
6 8 Toni Milkov Eslövs Simsällskap 2004 AK6304 25m 32.10
7 7 Ludwig Saurow Eslövs Simsällskap 2004 AC9704 25m 34.41
8 122 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 34.49
9 9 Hampus Ståhl Eslövs Simsällskap 2004 AK8304 25m 35.62
10 125 Elliot Feldt Simklubben Ran 2007 AJ0507 25m 36.47
11 12 Jakob Tidén Eslövs Simsällskap 2006 AD2906 25m 37.47
12 133 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 2005 AR4305 25m 37.97
13 49 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 50m 38.59
14 70 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 38.79
15 52 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 2007 AJ4107 25m 38.79
16 115 Philip Li Shi Wei Simklubben Ran 2005 AN4505 25m 38.90
17 146 Sam Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2008 AA2308 25m 39.07
18 149 Alexander Persson Simklubben Triton 2004 AR9704 25m 39.11
19 20 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m 40.37
20 120 Kasper Andersson Simklubben Ran 2008 AE7708 25m 41.43
21 135 Mattias Sanda Sjöbo Simsällskap 2007 AG3907 25m 41.54
22 50 Dennis Henriksson Simsällskapet Iden 2005 AN4705 50m 42.38
23 90 Leo Eriksson Simklubben Lödde 2008 AA0308 25m 43.19
24 134 Sebastian Nilsson Sjöbo Simsällskap 2006 AN5706 25m 44.22
25 96 Elias Lindeberg Simklubben Lödde 2008 AC5908 50m 44.80
26 59 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 2007 AF7307 25m 45.25
27 170 Anders Koefoed-Holm Rønne Svømme Klub 2006 0649AF 50m 45.31
28 126 Kasper Ketelsen Simklubben Ran 2007 AJ7507 25m 45.51
29 171 Elias Løkken Boss Rønne Svømme Klub 2008 0883AE 25m 47.29
30 73 Henry Palm Landskrona Simsällskap 2008 AJ2708 25m 50.87
31 53 Ludwig Jongen Simsällskapet Iden 2005 AU1905 25m
32 130 Hugo Evander Simklubben Ran 2007 AM1107 25m
33 183 Rasmus F. Jegård Rønne Svømme Klub 2007 0747AL 25m
34 185 Vitus L. Vilsholm Rønne Svømme Klub 2009 0973AE 25m
35 97 Simon Björk Simklubben Lödde 2009 AB8109 25m
36 136 Isak Berild Andersen Sjöbo Simsällskap 2007 AI1307 25m
37 62 Liam Andersson Landskrona Simsällskap 2009 AA1509 25m
2019-03-18 19:42:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
5 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 107 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 1:24.83
2 114 Lina Malmgren Simklubben Ran 2004 BJ4604 25m 1:30.91
3 113 Alva Larsson Simklubben Ran 2004 BJ8604 25m 1:31.66
4 64 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap 2006 BC2206 25m 1:31.73
5 69 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 1:34.68
6 117 Vega Mårtensson Simklubben Ran 2006 AS4406 25m 1:34.70
7 112 Elena Seitzberg Simklubben Ran 2005 AX3205 50m 1:38.67
8 176 Karla Bergmann Rønne Svømme Klub 2007 0742AJ 25m 1:41.09
9 11 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 2006 AH8406 25m 1:43.37
10 150 Nellie Hånell Simklubben Triton 2006 AN4606 25m 1:52.11
11 121 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 1:52.32
12 108 Lisa Harde Simklubben Ran 2006 AH7406 50m 1:53.30
13 192 Edina Kvakic Malmö Kappsimningsklubb 2003 CA0803 25m
2019-03-18 19:42:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
6 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 5 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap 2001 AL4501 25m 1:00.80
2 180 Nikolaj Almeborg Rønne Svømme Klub 2000 0097AN 50m 1:02.26
3 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 1:02.33
4 104 Mohamad Hariri Simklubben Ran 2002 AK1502 25m 1:08.13
5 14 Axel Thelin Eslövs Simsällskap 2002 AW4902 25m 1:12.75
6 10 Karl Hansson Eslövs Simsällskap 2003 AT3703 25m 1:15.15
7 8 Toni Milkov Eslövs Simsällskap 2004 AK6304 25m 1:15.63
8 7 Ludwig Saurow Eslövs Simsällskap 2004 AC9704 25m 1:18.25
9 105 Ahmad Alhaj Simklubben Ran 2005 AC6905 50m 1:21.25
10 109 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 1:21.29
11 128 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 1:24.51
12 111 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 2006 AF5306 25m 1:26.11
13 110 Gustav Bach Simklubben Ran 2005 AJ5105 25m 1:33.28
14 20 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m 1:37.49
15 116 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 1:39.00
2019-03-18 19:42:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
7 200m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 3 Sara Wilhelmsson Eslövs Simsällskap 2001 AO6201 25m 2:31.89
2 4 Felicity Fridh Eslövs Simsällskap 2001 AR6801 25m 2:54.87
3 71 Julia Palm Landskrona Simsällskap 2006 BL1206 25m
4 140 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m
2019-03-18 19:42:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
8 200m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 2:18.80
2 10 Karl Hansson Eslövs Simsällskap 2003 AT3703 25m 2:47.40
3 179 William Studsgaard Rønne Svømme Klub 2004 0433AK 25m 2:52.88
2019-03-18 19:42:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
9 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 148 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 50m 36.49
2 58 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 37.60
3 93 Violetta Pflug Simklubben Lödde 2008 AC3608 25m 38.20
4 152 Anna Jörgensen Simklubben Triton 2007 AK2207 25m 39.33
5 69 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 39.74
6 71 Julia Palm Landskrona Simsällskap 2006 BL1206 25m 40.16
7 57 Thowe Eliasson Landskrona Simsällskap 2006 AF6206 25m 40.63
8 153 Mollie Dalengran Simklubben Triton 2004 BT1604 25m 40.87
9 127 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 41.49
10 16 Linnea Larsson Eslövs Simsällskap 2007 AJ0807 25m 41.72
11 24 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 2006 BH8206 25m 42.12
12 64 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap 2006 BC2206 25m 42.44
13 17 Hedda Palm Eslövs Simsällskap 2005 BH9405 25m 44.14
14 119 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 44.18
15 141 Manita Klöckner Sjöbo Simsällskap 2007 BC0607 25m 44.58
16 118 Karla Rosvall Simklubben Ran 2008 AB5608 25m 45.46
17 95 Selma Lindell Simklubben Lödde 2008 AF0808 25m 45.64
18 138 Isabella Stoltz Sjöbo Simsällskap 2008 AI1208 25m 45.89
19 172 Ida Sohn Rønne Svømme Klub 2008 0822AD 25m 46.16
20 132 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m 46.52
21 27 Rebecka Ingner Eslövs Simsällskap 2007 BB8207 25m 47.50
22 139 Vilda Larsson Sjöbo Simsällskap 2008 AJ0408 25m 47.52
23 29 Havannah Klein Eslövs Simsällskap 2009 AH1609 25m 47.66
24 157 Clara Lindström Simklubben Triton 2008 AP2408 25m 48.09
25 75 Vera Olofsson Landskrona Simsällskap 2009 AI5609 25m 48.12
26 19 Klara Hansson Eslövs Simsällskap 2006 AA0216 25m 48.34
27 129 Izabella Wong Maspers Simklubben Ran 2007 BA9207 25m 48.91
28 22 Tilda Folkesson Eslövs Simsällskap 2009 AC1409 25m 49.11
29 23 Linnea Strandqvist Eslövs Simsällskap 2008 AJ2208 25m 49.33
30 131 Ida Gadsbøll Simklubben Ran 2007 BB7407 25m 50.11
31 156 Linnéa Kamstad Simklubben Triton 2008 AP3408 25m 50.46
32 123 Elin Alsalim Simklubben Ran 2007 AV8607 25m 50.85
33 26 Clara Landmyr Eslövs Simsällskap 2009 AF1609 25m 51.64
34 124 Ellen Ahlström Simklubben Ran 2007 AV0807 25m 52.09
35 81 Patricia Pavlovic Landskrona Simsällskap 2008 AY9008 25m 52.80
36 80 Lisen Burnesson Landskrona Simsällskap 2008 AY8808 25m 53.18
37 101 Annette Rosenqvist Simklubben Lödde 2007 BI7007 25m 53.77
38 33 Jenny Rappe Eslövs Simsällskap 2007 BJ6007 25m 54.41
39 63 Emmy Ekvall Landskrona Simsällskap 2009 AA3809 25m 55.28
40 74 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap 2007 BE5607 25m 55.30
41 79 Linnea Östlund Landskrona Simsällskap 2008 AY8608 25m 56.14
42 18 Kajsa Hansson Eslövs Simsällskap 2008 AE0808 25m 57.56
43 76 Rut Nilsson Landskrona Simsällskap 2009 AL5609 25m 57.63
44 54 Tindra Stattin Simsällskapet Iden 2007 BI5807 25m 1:00.94
45 78 Isabella Hansen Landskrona Simsällskap 2010 AE8410 25m 1:03.35
46 84 Sarah-Li Appelblad Wendt Landskrona Simsällskap 2011 AB4611 25m 1:06.77
47 85 Amalie Riis Landskrona Simsällskap 2007 BL3807 25m
48 30 Ida Håkansson Eslövs Simsällskap 2007 BG6407 25m
49 2 Alisa Dolgova Eslövs Simsällskap 2007 25m
50 83 Belinda Ivarsson Landskrona Simsällskap 2005 BW3605 25m
2019-03-18 19:42:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
10 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 29.60
2 14 Axel Thelin Eslövs Simsällskap 2002 AW4902 25m 32.07
3 181 Phillip Quist Rønne Svømme Klub 2003 0395AN 50m 33.04
4 106 Albert Gudermanis Simklubben Ran 2000 AY6100 25m 33.60
5 8 Toni Milkov Eslövs Simsällskap 2004 AK6304 25m 35.22
6 7 Ludwig Saurow Eslövs Simsällskap 2004 AC9704 25m 36.13
7 145 Lucas Gyllenskiöld Simklubben Triton 2004 AO9104 25m 37.77
8 146 Sam Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2008 AA2308 25m 37.98
9 122 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 38.33
10 49 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 39.70
11 125 Elliot Feldt Simklubben Ran 2007 AJ0507 25m 40.26
12 32 Axel Månsson Eslövs Simsällskap 2007 AQ0107 25m 41.85
13 120 Kasper Andersson Simklubben Ran 2008 AE7708 25m 41.94
14 96 Elias Lindeberg Simklubben Lödde 2008 AC5908 25m 42.46
15 115 Philip Li Shi Wei Simklubben Ran 2005 AN4505 25m 42.86
16 25 Sigge Modee Eslövs Simsällskap 2008 AH2908 25m 45.71
17 20 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m 47.06
18 126 Kasper Ketelsen Simklubben Ran 2007 AJ7507 25m 47.23
19 73 Henry Palm Landskrona Simsällskap 2008 AJ2708 25m 47.74
20 72 Mustafa Hasso Landskrona Simsällskap 2005 AW6505 25m 48.31
21 90 Leo Eriksson Simklubben Lödde 2008 AA0308 25m 49.48
22 97 Simon Björk Simklubben Lödde 2009 AB8109 25m 49.83
23 28 Viggo Öberg Eslövs Simsällskap 2006 AT7706 25m 49.97
24 82 Theo Litzén Landskrona Simsällskap 2008 AM9708 25m 51.05
25 171 Elias Løkken Boss Rønne Svømme Klub 2008 0883AE 25m 51.62
26 62 Liam Andersson Landskrona Simsällskap 2009 AA1509 25m 51.72
27 130 Hugo Evander Simklubben Ran 2007 AM1107 25m 51.83
28 31 Victor Göransson Eslövs Simsällskap 2007 AP2307 25m 52.74
29 183 Rasmus F. Jegård Rønne Svømme Klub 2007 0747AL 25m 52.81
30 184 Tobias Sejr Trampedach Rønne Svømme Klub 2008 0805AE 25m 54.96
31 92 Arvid Nilsson Simklubben Lödde 2008 AB1308 25m 54.97
32 21 Haris Solak Eslövs Simsällskap 2007 AH7107 25m 55.64
33 166 Kayhan Naseri Simklubben Triton 2007 AP8507 25m 56.20
34 1 Arvid Palm Eslövs Simsällskap 2010 25m
35 185 Vitus L. Vilsholm Rønne Svømme Klub 2009 0973AE 25m
2019-03-18 19:42:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
11 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 107 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 1:21.91
2 113 Alva Larsson Simklubben Ran 2004 BJ8604 25m 1:22.07
3 151 Nellie Siöland Simklubben Triton 2005 BD0405 25m 1:23.08
4 11 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 2006 AH8406 25m 1:27.44
5 114 Lina Malmgren Simklubben Ran 2004 BJ4604 25m 1:27.58
6 117 Vega Mårtensson Simklubben Ran 2006 AS4406 25m 1:27.69
7 140 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m 1:28.16
8 66 Lowa Persson Landskrona Simsällskap 2007 AO3607 25m 1:28.38
9 112 Elena Seitzberg Simklubben Ran 2005 AX3205 25m 1:29.51
10 152 Anna Jörgensen Simklubben Triton 2007 AK2207 25m 1:30.57
11 67 Hanna Svensson Landskrona Simsällskap 2006 BC0206 25m 1:31.28
12 65 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 1:32.10
13 24 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 2006 BH8206 25m 1:32.21
14 121 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 1:34.84
15 108 Lisa Harde Simklubben Ran 2006 AH7406 25m 1:35.46
16 48 Linnea Sjöholm Simsällskapet Iden 2007 AD2607 25m 1:35.54
17 51 Emelie Andersson Simsällskapet Iden 2007 AK1607 25m 1:36.17
18 137 Minna Carlsson Sjöbo Simsällskap 2007 AS7807 25m 1:36.27
19 61 Lily Thomsen Landskrona Simsällskap 2007 AO2407 25m 1:37.64
20 141 Manita Klöckner Sjöbo Simsällskap 2007 BC0607 25m 1:37.72
21 150 Nellie Hånell Simklubben Triton 2006 AN4606 25m 1:39.03
22 68 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap 2007 AO3807 25m 1:39.22
23 60 Svea Nilsson Landskrona Simsällskap 2007 AN9407 25m 1:39.77
24 94 Eleonora  Sjögren Simklubben Lödde 2006 AW9206 25m 1:40.13
25 173 Jasmin Jansuk Rømer Rønne Svømme Klub 2007 0784AJ 50m 1:42.56
26 139 Vilda Larsson Sjöbo Simsällskap 2008 AJ0408 25m 1:46.08
27 138 Isabella Stoltz Sjöbo Simsällskap 2008 AI1208 50m 1:52.56
28 177 Mila Schwarzenburg Rønne Svømme Klub 2007 0718AP 25m 2:00.92
29 192 Edina Kvakic Malmö Kappsimningsklubb 2003 CA0803 25m
30 163 Wilma Wigren Simklubben Triton 2005 BU0605 25m
31 77 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 2008 AY8408 25m
2019-03-18 19:42:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
12 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 1:02.87
2 8 Toni Milkov Eslövs Simsällskap 2004 AK6304 25m 1:13.67
3 104 Mohamad Hariri Simklubben Ran 2002 AK1502 25m 1:14.11
4 7 Ludwig Saurow Eslövs Simsällskap 2004 AC9704 25m 1:15.42
5 109 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 1:18.56
6 145 Lucas Gyllenskiöld Simklubben Triton 2004 AO9104 25m 1:20.30
7 110 Gustav Bach Simklubben Ran 2005 AJ5105 25m 1:20.69
8 12 Jakob Tidén Eslövs Simsällskap 2006 AD2906 25m 1:22.91
9 105 Ahmad Alhaj Simklubben Ran 2005 AC6905 25m 1:27.01
10 133 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 2005 AR4305 25m 1:27.91
11 128 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 1:27.97
12 70 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 1:29.14
13 52 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 2007 AJ4107 25m 1:30.99
14 116 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 1:31.86
15 111 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 2006 AF5306 25m 1:32.89
16 32 Axel Månsson Eslövs Simsällskap 2007 AQ0107 25m 1:33.61
17 135 Mattias Sanda Sjöbo Simsällskap 2007 AG3907 25m 1:34.50
18 53 Ludwig Jongen Simsällskapet Iden 2005 AU1905 25m 1:35.38
19 59 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 2007 AF7307 25m 1:39.16
20 134 Sebastian Nilsson Sjöbo Simsällskap 2006 AN5706 25m 1:39.18
21 136 Isak Berild Andersen Sjöbo Simsällskap 2007 AI1307 25m 1:39.72
22 174 Laurits Erichsen Rønne Svømme Klub 2007 0717AI 50m 1:41.19
23 28 Viggo Öberg Eslövs Simsällskap 2006 AT7706 25m 1:43.08
2019-03-18 19:42:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
13 200m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 3 Sara Wilhelmsson Eslövs Simsällskap 2001 AO6201 25m 2:41.88
2 178 Mille Bergmann Rønne Svømme Klub 2004 0408AR 25m 2:43.52
3 56 Yasmine Strandh Landskrona Simsällskap 2006 AB7406 25m 2:44.64
4 57 Thowe Eliasson Landskrona Simsällskap 2006 AF6206 25m 3:05.07
5 58 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 50m 3:13.74
2019-03-18 19:42:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
14 200m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 2:18.28
2 179 William Studsgaard Rønne Svømme Klub 2004 0433AK 25m 2:30.98
3 7 Ludwig Saurow Eslövs Simsällskap 2004 AC9704 25m 2:38.67
4 50 Dennis Henriksson Simsällskapet Iden 2005 AN4705 25m 3:25.72
5 20 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m
2019-03-18 19:42:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
15 4X50m Medley Mixed 13 år och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 193 Sjöbo Simsällskap Sjöbo Simsällskap 2006 25m 2:36.50
2 188 RSK1 Rønne Svømme Klub 2006 25m 2:44.06
3 36 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2006 25m 2:48.90
4 43 Eslövs Simsällskap lag 2 Eslövs Simsällskap 2006 25m 2:58.67
5 89 Landskrona Simsällskap Landskrona Simsällskap 2007 25m 3:01.18
6 189 RSK2 Rønne Svømme Klub 2007 25m 3:12.99
7 45 Eslövs Simsällskap lag 4 Eslövs Simsällskap 2007 25m
8 44 Eslövs Simsällskap lag 3 Eslövs Simsällskap 2006 25m
2019-03-18 19:42:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
16 4X50m Medley Mixed
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 190 RSK3 Rønne Svømme Klub 2000 25m 2:07.90
2 35 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2001 25m 2:09.44
3 46 Eslövs Simsällskap lag 2 Eslövs Simsällskap 2002 25m 2:25.32
4 191 RSK4 Rønne Svømme Klub 2003 25m 2:38.27
5 47 Eslövs Simsällskap lag 3 Eslövs Simsällskap 2003 25m 2:39.47
2019-03-18 19:42:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
17 4X50m Medley Damer 13 år och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 86 Landskrona Simsällskap 1 Landskrona Simsällskap 2006 25m 2:23.78
2 87 Landskrona Simsällskap lag 2 Landskrona Simsällskap 2006 25m 2:39.55
3 186 Rønne piger Rønne Svømme Klub 2003 25m 2:52.94
4 36 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2006 25m 2:53.99
5 88 Landskrona Simsällskap lag 3 Landskrona Simsällskap 2006 25m 2:55.09
6 38 Eslövs Simsällskap lag 3 Eslövs Simsällskap 2007 25m 3:32.83
7 37 Eslövs Simsällskap lag 2 Eslövs Simsällskap 2007 25m
2019-03-18 19:42:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
18 4X50m Medley Herrar 13 år och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 187 Rønne drenge 1 Rønne Svømme Klub 2000 25m 3:06.55
2 42 Eslövs Simsällskap lag 2 Eslövs Simsällskap 2006 25m
3 41 Eslövs Simsällskap Eslövs Simsällskap 2006 25m
2019-03-18 19:42:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
19 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 194 Moa Järnegren Simklubben Triton 2003 BK6803 25m 38.29 EFT
2 142 Julia Stenström Simklubben Triton 2002 AO5402 25m 38.62
3 15 Dikte Lagergren Eslövs Simsällskap 2003 BV9203 25m 39.56
4 153 Mollie Dalengran Simklubben Triton 2004 BT1604 25m 43.44
5 148 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 25m 43.59
6 123 Elin Alsalim Simklubben Ran 2007 AV8607 25m 44.25
7 155 Tess Kecskés Maconkai Simklubben Triton 2007 AX8607 25m 46.26
8 127 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 47.08
9 138 Isabella Stoltz Sjöbo Simsällskap 2008 AI1208 25m 47.17
10 118 Karla Rosvall Simklubben Ran 2008 AB5608 25m 48.36
11 93 Violetta Pflug Simklubben Lödde 2008 AC3608 25m 50.24
12 19 Klara Hansson Eslövs Simsällskap 2006 AA0216 25m 50.57
13 124 Ellen Ahlström Simklubben Ran 2007 AV0807 25m 50.69
14 77 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 2008 AY8408 25m 50.85
15 161 Frida Mårtensson Simklubben Triton 2009 AH2609 25m 50.86
16 27 Rebecka Ingner Eslövs Simsällskap 2007 BB8207 25m 50.88
17 172 Ida Sohn Rønne Svømme Klub 2008 0822AD 25m 50.99
18 33 Jenny Rappe Eslövs Simsällskap 2007 BJ6007 25m 51.33
19 26 Clara Landmyr Eslövs Simsällskap 2009 AF1609 25m 51.35
20 119 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 51.71
21 163 Wilma Wigren Simklubben Triton 2005 BU0605 25m 51.92
22 182 Sofie Christiansen Rønne Svømme Klub 2005 0558AV 25m 52.41
23 129 Izabella Wong Maspers Simklubben Ran 2007 BA9207 25m 52.46
24 137 Minna Carlsson Sjöbo Simsällskap 2007 AS7807 25m 52.67
25 16 Linnea Larsson Eslövs Simsällskap 2007 AJ0807 25m 52.82
26 29 Havannah Klein Eslövs Simsällskap 2009 AH1609 25m 53.05
27 23 Linnea Strandqvist Eslövs Simsällskap 2008 AJ2208 25m 53.09
28 75 Vera Olofsson Landskrona Simsällskap 2009 AI5609 25m 53.57
29 156 Linnéa Kamstad Simklubben Triton 2008 AP3408 25m 53.62
30 98 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde 2008 AN4608 25m 53.65
31 131 Ida Gadsbøll Simklubben Ran 2007 BB7407 25m 53.74
32 95 Selma Lindell Simklubben Lödde 2008 AF0808 25m 53.74
33 65 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 54.42
34 30 Ida Håkansson Eslövs Simsällskap 2007 BG6407 25m 54.81
35 132 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m 54.86
36 157 Clara Lindström Simklubben Triton 2008 AP2408 25m 56.40
37 141 Manita Klöckner Sjöbo Simsällskap 2007 BC0607 50m 56.68
38 22 Tilda Folkesson Eslövs Simsällskap 2009 AC1409 25m 56.71
39 51 Emelie Andersson Simsällskapet Iden 2007 AK1607 50m 56.80
40 91 Andrea Johansdotter Simklubben Lödde 2007 AJ0406 25m 57.56
41 160 Signe Larzenius Simklubben Triton 2008 AS2808 25m 57.67
42 164 Marie Rönn Frigård Simklubben Triton 2008 AV6408 25m 58.34
43 63 Emmy Ekvall Landskrona Simsällskap 2009 AA3809 25m 58.34
44 81 Patricia Pavlovic Landskrona Simsällskap 2008 AY9008 25m 59.14
45 18 Kajsa Hansson Eslövs Simsällskap 2008 AE0808 25m 1:00.24
46 80 Lisen Burnesson Landskrona Simsällskap 2008 AY8808 25m 1:00.94
47 147 Emilia Ljunggren Simklubben Triton 2005 AW0205 25m 1:01.66
48 74 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap 2007 BE5607 25m 1:01.82
49 76 Rut Nilsson Landskrona Simsällskap 2009 AL5609 25m 1:01.98
50 78 Isabella Hansen Landskrona Simsällskap 2010 AE8410 25m 1:02.19
51 84 Sarah-Li Appelblad Wendt Landskrona Simsällskap 2011 AB4611 25m 1:02.99
52 100 Inez Lund Simklubben Lödde 2007 BE1807 25m 1:04.34
53 79 Linnea Östlund Landskrona Simsällskap 2008 AY8608 25m 1:04.83
54 195 Lova Millbourn Simklubben Triton 2009 AO7209 25m EFT
55 85 Amalie Riis Landskrona Simsällskap 2007 BL3807 25m
56 54 Tindra Stattin Simsällskapet Iden 2007 BI5807 25m
57 83 Belinda Ivarsson Landskrona Simsällskap 2005 BW3605 25m
58 102 Clara Lindell Simklubben Lödde 2006 BT7006 25m
59 103 Freja Persson Simklubben Lödde 2006 BT7206 25m
60 169 Julia Lihdén Simklubben Triton 2008 BB4408 25m
2019-03-18 19:42:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap
Document
Startlista
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
20 50m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb