2019-11-13   17:51:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9/2 Klockan 09.00 (Insim 07.45)

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open 2019    Utskriftsdatum  11 februari 2019   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Malmö KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2019         
 
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
                 
32  Jens Carlsson  1983  AE0583  KOMETERNA    25m    S14 
115  Nermin Memic  1989    SPID    25m    S8 
67  Mattias Jönsson  1989    FIFH MALMÖ    25m    S9 
                 
                 
                 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
116  Sergio Roberto  1981    DA COSTA    25m  3:49.44  DS 
17  Sebastian Häregård  2002  AZ5902  VARABYGDEN    25m  3:25.86  S6 
126  Johan Hannus  1988  AR4588  SPÅRVÄGEN    25m  3:13.66  DS 
115  Nermin Memic  1989    SPID    25m    S8 
22  Albin Oskarsson  1991  BA0391  ÖSA    25m  3:32.66  S6 
81  Daníel Ísak Solvason  1994    ÖSP    25m  3:25.79  S14 
                 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
37  Teo Renlund  1997  AZ6797  SOLENS IF    25m  2:47.98  S14 
117  Pedro Fernandes  1991    DOMINGUES    25m  2:44.40  DS 
140  Mikkel Schøler Petersen  2001    DANMARK    25m  2:33.26  S14 
20  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  2:34.37  S14 
33  Jimmy Norin  1983    SOLENS IF    25m  2:45.54  S14 
139  Nis Pinnerup  1991    DANMARK    25m  3:02.53  DS 
                 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
137  Alexander Hillhouse  2004    DANMARK    25m  2:30.00  S14 
35  Rasmus Lindström  1992    SOLENS IF    25m  2:19.56  Ö 
Jesper Andersson  1996  AU6996  KARLSTAD    50m  2:14.52  S14 
106  Tobias Klasson  2000  AM1500  SÄFFLE SS    25m  2:16.61  S14 
31  Gustav Ljungberg  1991  BA5391  KOMETERNA    25m  2:29.76  S14 
21  Anton Daggert  1993  BD7193  ÖSA    25m  2:33.07  S14 
                 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner