2019-12-14   17:40:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim Damer Försök 
Sponsor: FIFH-CUP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: S10 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  31.09   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  36.39   
Funktionsnedsättning: S14 
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  31.79   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  31.99   
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  32.87   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  37.37   
94  Þrastardóttir Anna Rósa  2004  FJÖRDUR    25 m  37.54   
23  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  25 m  37.98   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  39.24   
39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  25 m  39.81   
40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  41.56   
10  48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  25 m  42.36   
11  134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  43.20   
12  71  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  BX3601  25 m  44.11   
13  70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  44.47   
14  42  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  BT2497  25 m  46.08   
15  47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  50 m  46.10   
16  87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  47.92   
17  27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  25 m  51.41   
18  98  Þórðardóttir Kristrún Helga  2005  FJÖRDUR    25 m  52.59   
19  102  Harðardóttir Védís  2002  FJÖRDUR    25 m  1:07.30   
20  112  Korth Daniela  1985  SCHLESWIG    25 m  1:23.13   
21  111  Leis Michaela  1964  SCHLESWIG    25 m  1:23.59   
22  49  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  AI6484  25 m     
23  51  Berntsson Caroline  1979  VARBERG HI  AC5279  25 m     
24  52  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  BT2489  25 m     
Funktionsnedsättning: S2 
125  Einarsson Mathilda  1996  MASS  BV5896  25 m  2:52.36   
Funktionsnedsättning: S4 
86  Axelsdóttir Karen  1997  ÖSP    25 m  1:59.08   
Funktionsnedsättning: S5 
68  Jansson Rishika  1999  FIFH MALMÖ  BS9899  25 m  1:53.73   
Funktionsnedsättning: S7 
25  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  BP4698  50 m  35.22   
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  39.42   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  45.17   
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m  1:03.08   
Funktionsnedsättning: S8 
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m  41.62   
Funktionsnedsättning: S9 
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  35.49   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  36.25   
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m  45.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim Herrar Försök 
Sponsor: FIFH-CUP 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: S13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  31.50   
Funktionsnedsättning: S14 
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  26.88   
Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  27.26   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  28.36   
Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  28.77   
136  Jacobsen Niklas  1995  DANMARK    25 m  29.57   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  30.15   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  30.26   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  31.19   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  31.24   
10  20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  31.33   
11  31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  31.44   
12  33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  32.16   
13  81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  38.03   
14  85  Jónsson Jón Þorri  1989  ÖSP    25 m  41.84   
15  109  Harder Christian  1985  SCHLESWIG    25 m  43.46   
16  108  Brandt Sven  1986  SCHLESWIG    25 m  45.36   
17  84  Guðmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP    25 m  53.27   
18  26  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  AK6786  25 m  1:09.78   
Funktionsnedsättning: S5 
124  Boisen Robin  1999  NACKA HI  AQ9799  25 m  50.69   
73  Lundgren Linus  2004  NACKA HI    25 m  1:16.73   
Funktionsnedsättning: S6 
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  50 m  39.66   
Funktionsnedsättning: S7 
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m  43.79   
75  Löfgren Joakim  1979  NACKA HI  AD2379  25 m  55.82   
150  Hoegh Frederik  2008  DANMARK    25 m  1:04.51   
Funktionsnedsättning: S8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m  38.82   
152  Dostal Vaclav  1998  ABAK CZ    25 m  1:15.31   
97  Sigurðsson Guðmundur Atli  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: S9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  31.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
3_S
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  25.74   
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  26.03   
101  Albertsdóttir Kristjana Líf  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: K3 
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
58  Valméus Frida  1990  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
4_S
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  25.03   
29  Mohnke-Karlsson Henrik  2003  TRELLEBORG  AP8103  25 m     
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m     
151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
28  Åkerman Berndtsson Lucas  1997  TRELLEBORG    25 m     
50  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  BA7701  25 m     
66  Ande Meon Johannes  1997  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
5_S
Gren 5, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
135  Rosted Eva  1999  DANMARK    25 m  3:39.49   
96  Kjartansdóttir Sigrún  2003  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: S14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  2:33.71   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  2:40.65   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  3:03.30   
94  Þrastardóttir Anna Rósa  2004  FJÖRDUR    25 m  3:11.47   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  3:17.95   
47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  50 m  3:18.74   
40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  3:39.49   
39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  50 m  3:45.26   
70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  3:49.99   
10  27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  25 m  3:50.91   
11  42  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  BT2497  25 m  4:08.26   
12  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m  4:27.14   
13  103  Karenardóttir Victoría Líf  2005  FJÖRDUR    25 m  4:54.80   
14  100  Guðbjartsdóttir Herdís Rut  2004  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: S7 
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: S9 
16  Hammarqvist Elin  2004  TÄBY SIM  BY2804  50 m  2:50.34   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  3:20.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
6_S
Gren 6, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  2:44.40   
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  3:02.53   
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  3:13.66   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  3:49.44   
Funktionsnedsättning: S14 
Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  2:14.52   
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  2:16.61   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  2:29.76   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  2:30.00   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  2:33.07   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  2:33.26   
33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  2:45.54   
81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  3:25.79   
Funktionsnedsättning: S6 
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  25 m  3:25.86   
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m  3:32.66   
Funktionsnedsättning: S8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  2:19.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
7_S
Gren 7, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  8:29.32   
Funktionsnedsättning: S10 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  5:26.26   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  6:37.41   
Funktionsnedsättning: S14 
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  5:44.56   
134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  7:15.65   
Funktionsnedsättning: S7 
25  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  BP4698  25 m  5:57.40   
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  6:15.01   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  7:12.84   
Funktionsnedsättning: S9 
16  Hammarqvist Elin  2004  TÄBY SIM  BY2804  25 m  5:50.84   
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
8_S
Gren 8, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  6:03.50   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  7:59.94   
Funktionsnedsättning: S13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  6:32.60   
Funktionsnedsättning: S14 
Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  4:57.32   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  5:07.69   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  50 m  5:11.96   
20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  5:21.41   
136  Jacobsen Niklas  1995  DANMARK    25 m  5:36.86   
Funktionsnedsättning: S9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  6:11.29   
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  4:58.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
9_S
Gren 9, 25m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  22.03   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  28.59   
82  Styrmisdóttir Erna María  2002  ÖSP    25 m  35.35   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  37.08   
64  Andersson Malin  2001  FIFH MALMÖ    25 m  37.58   
88  Briem Kristín Ragna  2006  ÖSP    25 m  1:10.03   
90  Berglind Pålsdottir Sigrun  2002  ÖSP    25 m  1:15.03   
Berg Lovisa  2011  OSBY SS    25 m     
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m     
10  101  Albertsdóttir Kristjana Líf  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m     
Funktionsnedsättning: K3 
Agevall Tuva  2008  SK LAXEN  AV7608  25 m  1:01.39   
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
60  Hansson Julia  1999  FIFH MALMÖ    25 m  29.64   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
10_S
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  27.03   
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  30.03   
62  Lian Ludvig  2003  FIFH MALMÖ    25 m  31.34   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  33.03   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  37.40   
Fritzen Wilmer  2003  MASS    25 m     
Bendz Lundberg Erik  2011  OSBY SS    25 m     
61  Hansson Linus  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
63  Valentin Hjort Lukas  2006  FIFH MALMÖ    25 m     
10  151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  34.28   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  43.50   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  44.48   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  46.21   
131  Maric Dino  2003  SPÅRVÄGEN    25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
28  Åkerman Berndtsson Lucas  1997  TRELLEBORG    25 m     
50  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  BA7701  25 m     
59  Lewerwentz Hector  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
66  Ande Meon Johannes  1997  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
11_S
Gren 11, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
135  Rosted Eva  1999  DANMARK    25 m  1:56.58   
96  Kjartansdóttir Sigrún  2003  FJÖRDUR    25 m  2:23.36   
83  Ólafsdóttir Glódís Erla  1998  ÖSP    25 m  3:23.03   
Funktionsnedsättning: SM10 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:28.64   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  1:35.94   
128  Munters Agnes  1996  SPÅRVÄGEN  BV4896  25 m     
159  Lundström Malin  1990  SK RAN    25 m    EFT 
Funktionsnedsättning: SM13 
103  Karenardóttir Victoría Líf  2005  FJÖRDUR    25 m  2:08.80   
Funktionsnedsättning: SM14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  1:22.88   
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  1:24.12   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  1:27.79   
23  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  25 m  1:42.81   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  1:45.34   
134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  2:00.00   
40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  2:01.29   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  2:02.00   
87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  2:28.32   
10  94  Þrastardóttir Anna Rósa  2004  FJÖRDUR    25 m     
11  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m     
12  98  Þórðardóttir Kristrún Helga  2005  FJÖRDUR    25 m     
13  100  Guðbjartsdóttir Herdís Rut  2004  FJÖRDUR    25 m     
14  129  Olsson Louise  1992  SPÅRVÄGEN  CG4892  25 m     
Funktionsnedsättning: SM7 
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  2:02.57   
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m     
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: SM8 
25  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  BP4698  25 m     
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m     
Funktionsnedsättning: SM9 
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  1:37.71   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  1:42.10   
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
114  Museaus Birgit  1969  SCHLESWIG    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
12_S
Gren 12, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  1:29.47   
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  1:30.59   
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  1:30.71   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  1:53.47   
Funktionsnedsättning: SM13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  1:21.18   
Funktionsnedsättning: SM14 
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:12.66   
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  1:13.25   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  1:19.34   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  1:22.20   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:22.33   
20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:26.14   
33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  1:27.16   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  1:29.20   
81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  1:47.03   
10  85  Jónsson Jón Þorri  1989  ÖSP    25 m  1:50.58   
11  84  Guðmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP    25 m  2:35.03   
Funktionsnedsättning: SM6 
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  25 m     
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m     
Funktionsnedsättning: SM7 
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m     
150  Hoegh Frederik  2008  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: SM8 
97  Sigurðsson Guðmundur Atli  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: SM9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  1:28.69   
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  1:10.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
13_S
Gren 13, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  24.03   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  32.66   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  49.15   
88  Briem Kristín Ragna  2006  ÖSP    25 m  1:20.03   
90  Berglind Pålsdottir Sigrun  2002  ÖSP    25 m  1:25.03   
Aspfors Märta  2005  MASS    25 m     
Berg Lovisa  2011  OSBY SS    25 m     
64  Andersson Malin  2001  FIFH MALMÖ    25 m     
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  31.62   
Funktionsnedsättning: K3 
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  25 m  1:34.13   
Agevall Tuva  2008  SK LAXEN  AV7608  25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
60  Hansson Julia  1999  FIFH MALMÖ    25 m  30.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
14_S
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  33.92   
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  38.09   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  40.03   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  41.06   
Fritzen Wilmer  2003  MASS    25 m     
Bendz Lundberg Erik  2011  OSBY SS    25 m     
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m     
61  Hansson Linus  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
63  Valentin Hjort Lukas  2006  FIFH MALMÖ    25 m     
10  151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
131  Maric Dino  2003  SPÅRVÄGEN    25 m  25.83   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  38.44   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  45.33   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  55.14   
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  1:03.91   
Funktionsnedsättning: K4 
50  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  BA7701  25 m     
59  Lewerwentz Hector  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
135  Rosted Eva  1999  DANMARK    25 m  59.27   
96  Kjartansdóttir Sigrún  2003  FJÖRDUR    25 m  59.84   
83  Ólafsdóttir Glódís Erla  1998  ÖSP    25 m  1:47.38   
127  Skoog Josefine  1995  SPÅRVÄGEN    25 m     
Funktionsnedsättning: S10 
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  46.18   
159  Lundström Malin  1990  SK RAN    25 m    EFT 
Funktionsnedsättning: S14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  35.65   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  36.23   
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  37.12   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  50 m  42.09   
48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  50 m  50.11   
40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  51.97   
47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  50 m  53.00   
87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  1:05.03   
Funktionsnedsättning: S2 
125  Einarsson Mathilda  1996  MASS  BV5896  25 m     
Funktionsnedsättning: S7 
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  58.84   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  1:05.04   
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: S9 
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  46.36   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  49.67   
16  Hammarqvist Elin  2004  TÄBY SIM  BY2804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
16_S
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  38.38   
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  40.51   
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  40.76   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  48.74   
Funktionsnedsättning: S13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  34.14   
Funktionsnedsättning: S14 
Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  30.69   
Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  31.01   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  31.68   
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  31.88   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  32.53   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  33.73   
33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  34.29   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  36.24   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  39.85   
10  20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  41.94   
11  136  Jacobsen Niklas  1995  DANMARK    25 m  43.25   
12  108  Brandt Sven  1986  SCHLESWIG    25 m  1:14.87   
Funktionsnedsättning: S5 
124  Boisen Robin  1999  NACKA HI  AQ9799  25 m  51.38   
Funktionsnedsättning: S6 
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  50 m  50.39   
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  25 m  1:01.83   
Funktionsnedsättning: S7 
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m     
Funktionsnedsättning: S8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m  40.32   
Funktionsnedsättning: S9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  35.63   
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  30.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: 
53  Varbergs Parasportförening  1984  VARBERG HI    25 m  1:49.28   
43  Solens Idrottsförening  1982  SOLENS IF    25 m  2:21.83   
44  Solens Idrottsförening Lag 2  1983  SOLENS IF    25 m  3:30.10   
141  Team Denmark 1  DANMARK    25 m  3:03.80   
142  Team Denmark 2  DANMARK    25 m  3:05.00   
132  Spårvägens SF  SPÅRVÄGEN    25 m  3:50.23   
153  Ösp Team 1  ÖSP    25 m  3:51.03  EFT 
154  Ösp Team 2  ÖSP    25 m  4:45.03   
119  Sweden Sp Olymic  SP OLYMPIC    25 m     
10  120  Fifh Lag 1  FIFH MALMÖ    25 m     
11  121  Fifh Lag 2  FIFH MALMÖ    25 m     
12  122  Fifh Lag 3  FIFH MALMÖ    25 m     
13  123  Fifh Lag 4  FIFH MALMÖ    25 m     
14  155  Örebro Simallians  ÖSA    25 m    EFT 
15  157  Nacka Hi  NACKA HI    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
18_S
Gren 18, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  56.27   
76  Nikander Ella  2003  NACKA HI    25 m  1:06.83   
127  Skoog Josefine  1995  SPÅRVÄGEN    25 m  1:11.34   
Sjölin Lisa  1982  MASS  AD2482  25 m  1:19.24   
83  Ólafsdóttir Glódís Erla  1998  ÖSP    25 m  1:42.25   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m     
Funktionsnedsättning: SB11 
128  Munters Agnes  1996  SPÅRVÄGEN  BV4896  25 m  1:00.36   
Funktionsnedsättning: SB14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  41.22   
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  41.48   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  42.17   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  47.11   
23  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  25 m  49.99   
71  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  BX3601  25 m  54.43   
129  Olsson Louise  1992  SPÅRVÄGEN  CG4892  25 m  54.60   
27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  50 m  55.06   
70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  56.63   
10  13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  1:01.15   
11  39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  25 m  1:01.80   
12  40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  1:01.95   
13  48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  50 m  1:03.18   
14  102  Harðardóttir Védís  2002  FJÖRDUR    25 m  1:04.95   
15  47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  50 m  1:08.51   
16  87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  1:09.89   
17  110  Kunze Sandra  1987  SCHLESWIG    25 m  1:17.51   
18  42  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  BT2497  25 m  1:27.13   
19  49  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  AI6484  25 m     
20  51  Berntsson Caroline  1979  VARBERG HI  AC5279  25 m     
21  52  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  BT2489  25 m     
22  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: SB2 
125  Einarsson Mathilda  1996  MASS  BV5896  25 m  3:18.98   
Funktionsnedsättning: SB5 
68  Jansson Rishika  1999  FIFH MALMÖ  BS9899  25 m     
Funktionsnedsättning: SB6 
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  52.64   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  1:07.07   
Funktionsnedsättning: SB8 
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  59.34   
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m  1:08.65   
Funktionsnedsättning: SB9 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  48.74   
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m  50.71   
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  52.30   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
114  Museaus Birgit  1969  SCHLESWIG    25 m  1:08.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  48.31   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  57.72   
Funktionsnedsättning: SB13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  42.72   
Funktionsnedsättning: SB14 
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  38.59   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  39.30   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  39.66   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  41.76   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  42.24   
33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  42.71   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  42.85   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  43.32   
20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  43.66   
10  81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  51.48   
11  85  Jónsson Jón Þorri  1989  ÖSP    25 m  52.67   
12  107  Böge Karsten  1984  SCHLESWIG    25 m  56.08   
13  26  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  AK6786  50 m  1:10.64   
Funktionsnedsättning: SB5 
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  50 m  52.43   
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m  52.55   
73  Lundgren Linus  2004  NACKA HI    25 m  1:21.70   
Funktionsnedsättning: SB7 
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m  57.57   
75  Löfgren Joakim  1979  NACKA HI  AD2379  25 m  57.76   
150  Hoegh Frederik  2008  DANMARK    25 m  1:14.21   
Funktionsnedsättning: SB8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m  41.33   
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  45.08   
152  Dostal Vaclav  1998  ABAK CZ    25 m  1:14.92   
97  Sigurðsson Guðmundur Atli  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  37.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
20_S
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  52.87   
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m  1:07.78   
64  Andersson Malin  2001  FIFH MALMÖ    25 m  1:08.36   
14  Ljunggren Emilia  2005  SK TRITON  AW0205  25 m  1:11.73   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  1:15.15   
82  Styrmisdóttir Erna María  2002  ÖSP    25 m  1:34.57   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  1:40.46   
88  Briem Kristín Ragna  2006  ÖSP    25 m  2:33.03   
90  Berglind Pålsdottir Sigrun  2002  ÖSP    25 m  2:59.03   
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  50.48   
Funktionsnedsättning: K3 
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  50 m  2:44.94   
Funktionsnedsättning: K4 
55  Costes Anastasia  2003  FIFH MALMÖ    25 m  1:05.18   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
21_S
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
29  Mohnke-Karlsson Henrik  2003  TRELLEBORG  AP8103  25 m  46.24   
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m  56.33   
Coster Axel  2003  MASS  AQ4103  50 m  1:01.10   
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  1:09.03   
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  1:22.64   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  1:26.03   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  1:30.66   
156  Fischer William  2009  HS    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
131  Maric Dino  2003  SPÅRVÄGEN    25 m  1:01.44   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  1:32.89   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  1:49.19   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  2:04.93   
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  2:24.68   
Funktionsnedsättning: K4 
28  Åkerman Berndtsson Lucas  1997  TRELLEBORG    25 m     
66  Ande Meon Johannes  1997  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
22_S
Gren 22, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
135  Rosted Eva  1999  DANMARK    25 m  1:53.15   
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  1:59.62   
96  Kjartansdóttir Sigrún  2003  FJÖRDUR    25 m  2:27.96   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m  2:58.00   
127  Skoog Josefine  1995  SPÅRVÄGEN    25 m     
Funktionsnedsättning: S10 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:19.92   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  1:33.93   
128  Munters Agnes  1996  SPÅRVÄGEN  BV4896  25 m  2:05.70   
Funktionsnedsättning: S14 
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  50 m  1:32.11   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  1:39.75   
71  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  BX3601  25 m  1:45.00   
48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  50 m  1:48.68   
134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  1:48.88   
70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  1:55.84   
94  Þrastardóttir Anna Rósa  2004  FJÖRDUR    25 m  1:56.57   
100  Guðbjartsdóttir Herdís Rut  2004  FJÖRDUR    25 m  1:56.57   
47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  25 m  1:59.36   
10  39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  50 m  2:03.62   
11  40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  2:03.95   
12  27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  25 m  2:04.02   
13  42  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  BT2497  25 m  2:05.03   
14  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m  2:06.80   
15  87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  2:24.93   
16  98  Þórðardóttir Kristrún Helga  2005  FJÖRDUR    25 m  2:34.72   
17  103  Karenardóttir Victoría Líf  2005  FJÖRDUR    25 m  2:37.95   
18  49  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  AI6484  25 m     
19  52  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  BT2489  25 m     
Funktionsnedsättning: S4 
86  Axelsdóttir Karen  1997  ÖSP    25 m  4:15.42   
Funktionsnedsättning: S5 
68  Jansson Rishika  1999  FIFH MALMÖ  BS9899  25 m     
Funktionsnedsättning: S7 
25  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  BP4698  50 m  1:30.18   
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  1:44.48   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  1:53.81   
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m  2:31.39   
Funktionsnedsättning: S8 
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m  1:52.98   
Funktionsnedsättning: S9 
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  1:35.37   
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  1:37.70   
16  Hammarqvist Elin  2004  TÄBY SIM  BY2804  25 m  1:37.84   
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m  1:46.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  1:25.17   
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  1:30.97   
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m     
Funktionsnedsättning: S13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  1:23.02   
Funktionsnedsättning: S14 
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  1:07.20   
Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  1:11.70   
Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  25 m  1:15.64   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  1:17.07   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:17.14   
20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:20.75   
33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  1:22.01   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  1:24.41   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  1:27.05   
10  21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:27.59   
11  136  Jacobsen Niklas  1995  DANMARK    25 m  1:36.04   
12  84  Guðmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP    25 m  2:20.81   
13  26  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  AK6786  50 m  2:43.95   
Funktionsnedsättning: S5 
73  Lundgren Linus  2004  NACKA HI    25 m  2:28.64   
124  Boisen Robin  1999  NACKA HI  AQ9799  25 m     
Funktionsnedsättning: S6 
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  50 m  1:41.00   
Funktionsnedsättning: S7 
75  Löfgren Joakim  1979  NACKA HI  AD2379  25 m  2:23.44   
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m     
Funktionsnedsättning: S8 
152  Dostal Vaclav  1998  ABAK CZ    25 m  2:47.80   
Funktionsnedsättning: S9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  1:32.60   
Funktionsnedsättning: SB7 
150  Hoegh Frederik  2008  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  1:11.43   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
24_S
Gren 24, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  18.03   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  22.32   
82  Styrmisdóttir Erna María  2002  ÖSP    25 m  30.03   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  35.76   
88  Briem Kristín Ragna  2006  ÖSP    25 m  1:03.03   
90  Berglind Pålsdottir Sigrun  2002  ÖSP    25 m  1:09.03   
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m     
101  Albertsdóttir Kristjana Líf  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  22.24   
Funktionsnedsättning: K3 
Agevall Tuva  2008  SK LAXEN  AV7608  25 m  54.23   
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
65  Simic Marina  2001  FIFH MALMÖ    25 m  21.83   
60  Hansson Julia  1999  FIFH MALMÖ    25 m  23.99   
58  Valméus Frida  1990  FIFH MALMÖ    25 m  32.44   
55  Costes Anastasia  2003  FIFH MALMÖ    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
25_S
Gren 25, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: K1 
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  19.03   
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  20.03   
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m  22.00   
113  Bosse Eric  2001  SCHLESWIG    25 m  22.14   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  33.03   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  33.48   
62  Lian Ludvig  2003  FIFH MALMÖ    25 m  34.87   
Fritzen Wilmer  2003  MASS    25 m     
61  Hansson Linus  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
10  63  Valentin Hjort Lukas  2006  FIFH MALMÖ    25 m     
11  151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
12  156  Fischer William  2009  HS    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
131  Maric Dino  2003  SPÅRVÄGEN    25 m  19.19   
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  29.65   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  46.44   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  46.53   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  1:26.00   
Funktionsnedsättning: K4 
28  Åkerman Berndtsson Lucas  1997  TRELLEBORG    25 m     
50  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  BA7701  25 m     
59  Lewerwentz Hector  2007  FIFH MALMÖ    25 m     
66  Ande Meon Johannes  1997  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
26_S
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: 
54  Varbergs Parasportförening  1986  VARBERG HI    25 m  1:28.46   
44  Solens Idrottsförening Lag 2  1983  SOLENS IF    25 m  2:46.54   
43  Solens Idrottsförening  1982  SOLENS IF    25 m  2:11.50   
141  Team Denmark 1  DANMARK    25 m  2:45.71   
142  Team Denmark 2  DANMARK    25 m  2:50.00   
132  Spårvägens SF  SPÅRVÄGEN    25 m  3:25.10   
153  Ösp Team 1  ÖSP    25 m  3:27.37  EFT 
154  Ösp Team 2  ÖSP    25 m  3:50.03   
120  Fifh Lag 1  FIFH MALMÖ    25 m     
10  121  Fifh Lag 2  FIFH MALMÖ    25 m     
11  122  Fifh Lag 3  FIFH MALMÖ    25 m     
12  123  Fifh Lag 4  FIFH MALMÖ    25 m     
13  155  Örebro Simallians  ÖSA    25 m    EFT 
14  157  Nacka Hi  NACKA HI    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
27_S
Gren 27, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  2:06.64   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m  3:04.11   
76  Nikander Ella  2003  NACKA HI    25 m     
Funktionsnedsättning: SB11 
128  Munters Agnes  1996  SPÅRVÄGEN  BV4896  25 m  2:09.28   
Funktionsnedsättning: SB14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  1:30.70   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  1:32.39   
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  1:33.33   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  1:45.26   
23  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  50 m  1:51.16   
27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  25 m  1:58.95   
134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  1:59.26   
71  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  BX3601  25 m  2:00.00   
100  Guðbjartsdóttir Herdís Rut  2004  FJÖRDUR    25 m  2:03.39   
10  48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  50 m  2:03.41   
11  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m  2:04.99   
12  129  Olsson Louise  1992  SPÅRVÄGEN  CG4892  25 m  2:06.21   
13  103  Karenardóttir Victoría Líf  2005  FJÖRDUR    25 m  2:08.11   
14  70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  2:13.26   
15  102  Harðardóttir Védís  2002  FJÖRDUR    25 m  2:21.04   
16  98  Þórðardóttir Kristrún Helga  2005  FJÖRDUR    25 m  2:28.17   
17  87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  2:37.03   
18  39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  25 m     
19  49  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  AI6484  25 m     
20  51  Berntsson Caroline  1979  VARBERG HI  AC5279  25 m     
21  52  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  BT2489  25 m     
Funktionsnedsättning: SB6 
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  2:00.40   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  2:40.86   
Funktionsnedsättning: SB8 
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m  2:10.51   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: SB9 
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m  1:56.58   
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  2:02.08   
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m     
Funktionsnedsättning: Ö 
114  Museaus Birgit  1969  SCHLESWIG    25 m  2:12.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
28_S
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  1:45.90   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  2:00.78   
Funktionsnedsättning: SB13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  1:44.14   
Funktionsnedsättning: SB14 
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:26.16   
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  1:27.45   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:30.76   
31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  25 m  1:30.80   
81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  1:57.49   
85  Jónsson Jón Þorri  1989  ÖSP    25 m  1:58.95   
26  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  AK6786  50 m  2:57.64   
Funktionsnedsättning: SB5 
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  50 m  2:03.84   
Funktionsnedsättning: SB7 
75  Löfgren Joakim  1979  NACKA HI  AD2379  25 m  2:01.65   
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m     
150  Hoegh Frederik  2008  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: SB8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m  1:40.32   
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  1:42.01   
152  Dostal Vaclav  1998  ABAK CZ    25 m  2:45.43   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
29_S
Gren 29, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  45.52   
76  Nikander Ella  2003  NACKA HI    25 m  56.32   
127  Skoog Josefine  1995  SPÅRVÄGEN    25 m  1:07.25   
83  Ólafsdóttir Glódís Erla  1998  ÖSP    25 m  1:19.55   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m  1:23.85   
Sjölin Lisa  1982  MASS  AD2482  25 m     
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  38.59   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  47.07   
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m  51.34   
14  Ljunggren Emilia  2005  SK TRITON  AW0205  50 m  55.36   
82  Styrmisdóttir Erna María  2002  ÖSP    25 m  1:05.18   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  1:08.46   
64  Andersson Malin  2001  FIFH MALMÖ    25 m  1:09.68   
101  Albertsdóttir Kristjana Líf  2005  FJÖRDUR    25 m  1:22.88   
88  Briem Kristín Ragna  2006  ÖSP    25 m  2:13.59   
10  90  Berglind Pålsdottir Sigrun  2002  ÖSP    25 m  2:30.03   
11  Aspfors Märta  2005  MASS    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  41.29   
Funktionsnedsättning: K3 
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  50 m  3:01.78   
Agevall Tuva  2008  SK LAXEN  AV7608  25 m     
Funktionsnedsättning: K4 
65  Simic Marina  2001  FIFH MALMÖ    25 m  46.26   
58  Valméus Frida  1990  FIFH MALMÖ    25 m  1:14.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
30_S
Gren 30, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  34.01   
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  34.05   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  42.78   
Funktionsnedsättning: K1 
29  Mohnke-Karlsson Henrik  2003  TRELLEBORG  AP8103  25 m  33.71   
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  41.20   
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  41.56   
Coster Axel  2003  MASS  AQ4103  50 m  43.25   
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m  47.43   
113  Bosse Eric  2001  SCHLESWIG    25 m  50.85   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  55.46   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  1:17.04   
151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
131  Maric Dino  2003  SPÅRVÄGEN    25 m  46.63   
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  1:15.49   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  1:24.16   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  1:26.38   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  1:39.02   
Funktionsnedsättning: K4 
50  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  BA7701  25 m     
66  Ande Meon Johannes  1997  FIFH MALMÖ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
31_S
Gren 31, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  25 m  1:42.68   
96  Kjartansdóttir Sigrún  2003  FJÖRDUR    25 m  2:02.71   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m  3:11.55   
76  Nikander Ella  2003  NACKA HI    25 m     
Funktionsnedsättning: S10 
15  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:10.11   
145  Dige From Mille  2004  DANMARK    25 m  1:21.14   
128  Munters Agnes  1996  SPÅRVÄGEN  BV4896  25 m  1:58.78   
159  Lundström Malin  1990  SK RAN    25 m    EFT 
Funktionsnedsättning: S14 
30  Andersson Felicia  2001  KOMETERNA  AN9601  25 m  1:09.53   
11  Nilsson Lina  2002  OSBY SS  AN5802  25 m  1:11.45   
38  Bäckman Linnéa  1989  SOLENS IF  BT6289  25 m  1:14.76   
23  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  25 m  1:27.18   
13  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  1:27.52   
71  Marjeta Sanna  2001  KATRINEHOL  BX3601  25 m  1:28.00   
133  Klestrup Hansen Camilla  1997  DANMARK    25 m  1:30.34   
47  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  AQ5286  50 m  1:33.61   
48  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  CI5691  50 m  1:35.04   
10  134  Klauber Vestergaard Signe  1996  DANMARK    25 m  1:35.63   
11  94  Þrastardóttir Anna Rósa  2004  FJÖRDUR    25 m  1:38.19   
12  39  Engberg Ellenor  1982  SOLENS IF  AD3682  50 m  1:38.72   
13  40  Hasselryd Johanna  1982  SOLENS IF  AD4682  25 m  1:40.57   
14  70  Mattsson Therese  1998  SOLENS IF    25 m  1:43.82   
15  42  Nyberg Julia  1997  SOLENS IF  BT2497  25 m  1:46.19   
16  27  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  AD9482  25 m  1:55.69   
17  87  Heiðarsdóttir Katrín Anna  1997  ÖSP    25 m  1:58.96   
18  129  Olsson Louise  1992  SPÅRVÄGEN  CG4892  25 m  1:59.58   
19  95  Kristjánsdóttir Katrín Erla  2003  FJÖRDUR    25 m  2:01.60   
20  102  Harðardóttir Védís  2002  FJÖRDUR    25 m  2:32.14   
21  49  Brandt Ida  1984  VARBERG HI  AI6484  25 m     
22  51  Berntsson Caroline  1979  VARBERG HI  AC5279  25 m     
23  52  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  BT2489  25 m     
Funktionsnedsättning: S4 
86  Axelsdóttir Karen  1997  ÖSP    25 m  4:17.61   
Funktionsnedsättning: S7 
25  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  BP4698  50 m  1:18.28   
19  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  1:24.20   
146  Bast Aaby Louise  1998  DANMARK    25 m  1:34.19   
143  El Maghili Fisker Celia  2003  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: S8 
78  Nordström Linnea  2002  NACKA HI  AT4402  25 m  1:43.76   
Funktionsnedsättning: S9 
80  Grandre-Vikman Liv  2004  NACKA HI  CA1804  25 m  1:16.23   
16  Hammarqvist Elin  2004  TÄBY SIM  BY2804  50 m  1:20.68   
144  Bitz Witt Camilla  2003  DANMARK    25 m  1:20.94   
149  Kvist Freja  2006  DANMARK    25 m  1:27.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
32_S
Gren 32, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  1:15.08   
126  Hannus Johan  1988  SPÅRVÄGEN  AR4588  25 m  1:30.00   
116  Roberto Sergio  1981  DA COSTA    25 m  1:36.62   
Funktionsnedsättning: S13 
148  Fritsdal Refer Peter  2001  DANMARK    25 m  1:08.89   
Funktionsnedsättning: S14 
Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  1:01.29   
106  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  AM1500  25 m  1:01.43   
Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  1:01.84   
10  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:04.34   
136  Jacobsen Niklas  1995  DANMARK    25 m  1:07.32   
21  Daggert Anton  1993  ÖSA  BD7193  25 m  1:07.38   
137  Hillhouse Alexander  2004  DANMARK    25 m  1:07.66   
138  Schmidt Johansen Frederik  2002  DANMARK    25 m  1:07.75   
140  Schøler Petersen Mikkel  2001  DANMARK    25 m  1:07.86   
10  31  Ljungberg Gustav  1991  KOMETERNA  BA5391  50 m  1:10.27   
11  20  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:10.57   
12  33  Norin Jimmy  1983  SOLENS IF    25 m  1:14.56   
13  81  Solvason Daníel Ísak  1994  ÖSP    25 m  1:30.33   
14  85  Jónsson Jón Þorri  1989  ÖSP    25 m  1:45.73   
15  84  Guðmundsson Hjalti Geir  1998  ÖSP    25 m  2:09.06   
16  26  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  AK6786  50 m  2:45.16   
Funktionsnedsättning: S5 
124  Boisen Robin  1999  NACKA HI  AQ9799  25 m  2:17.38   
73  Lundgren Linus  2004  NACKA HI    25 m  2:26.15   
Funktionsnedsättning: S6 
17  Häregård Sebastian  2002  VARABYGDEN  AZ5902  50 m  1:31.87   
22  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m  1:32.70   
Funktionsnedsättning: S7 
69  Varisco Angelo  2001  FIFH MALMÖ  BA6701  25 m  1:37.60   
75  Löfgren Joakim  1979  NACKA HI  AD2379  25 m  2:13.20   
Funktionsnedsättning: S8 
115  Memic Nermin  1989  SPID    25 m  1:29.90   
152  Dostal Vaclav  1998  ABAK CZ    25 m  2:45.43   
97  Sigurðsson Guðmundur Atli  2005  FJÖRDUR    25 m     
Funktionsnedsättning: S9 
147  Heeb Jakob  2001  DANMARK    25 m  1:13.14   
Funktionsnedsättning: Ö 
35  Lindström Rasmus  1992  SOLENS IF    25 m  1:00.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
33_S
Gren 33, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
135  Rosted Eva  1999  DANMARK    25 m  54.09   
76  Nikander Ella  2003  NACKA HI    25 m  58.10   
36  Carlsson Maria  1983  SOLENS IF  AF6883  50 m  1:03.97   
34  Hafvenström Klara  1995  SOLENS IF    25 m  1:19.36   
127  Skoog Josefine  1995  SPÅRVÄGEN    25 m  1:31.72   
83  Ólafsdóttir Glódís Erla  1998  ÖSP    25 m  1:45.78   
Funktionsnedsättning: K1 
104  Heiðarsdóttir Hrefna María  2005  ÖSP    25 m  47.18   
14  Ljunggren Emilia  2005  SK TRITON  AW0205  25 m  56.05   
77  Strömberg Ella  2004  NACKA HI  CA7804  25 m  58.67   
24  Ekstrand Lisa  2004  ÖSA  BW8804  25 m  1:07.30   
82  Styrmisdóttir Erna María  2002  ÖSP    25 m  1:17.96   
118  Einarsdóttir Úlfhildur  2004  ÖSP    25 m  1:21.03   
Funktionsnedsättning: K2 
130  Högqvist Klara  2005  SPÅRVÄGEN    25 m     
Funktionsnedsättning: K3 
18  Johansson Lova  2004  VARABYGDEN  BY1804  25 m  2:50.73   
Funktionsnedsättning: K4 
65  Simic Marina  2001  FIFH MALMÖ    25 m  53.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 
34_S
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
Funktionsnedsättning: DS 
139  Pinnerup Nis  1991  DANMARK    25 m  39.50   
117  Fernandes Pedro  1991  DOMINGUES    25 m  44.59   
Funktionsnedsättning: K1 
105  Hafþórsson Daníel Smári  2003  ÖSP    25 m  56.48   
92  Hlynsson Ýmir Snær  2002  ÖSP    25 m  59.03   
89  Helgason Pétur Mikael  2003  ÖSP    25 m  1:21.85   
93  Ásbjörnsson Þráinn  2002  ÖSP    25 m  1:23.97   
Coster Axel  2003  MASS  AQ4103  25 m     
57  Cederås Elias  2000  FIFH MALMÖ    25 m     
62  Lian Ludvig  2003  FIFH MALMÖ    25 m     
151  Ropdrup Magnus  2005  DANMARK    25 m     
Funktionsnedsättning: K2 
79  Dahlberg Gustav  2006  NACKA HI  AV1106  25 m  1:18.40   
74  Johansson Oskar  2006  NACKA HI  AV9506  25 m  1:29.59   
72  Flink Melvin  2005  NACKA HI  AX1305  25 m  1:38.96   
41  Åsman Manfred  2005  SOLENS IF  AX2305  25 m  1:41.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  07:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner