Program för Swedish Grand Prix 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Saturday 26 January 2019 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Organizer: |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women
|
Heats 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-29 |
|
|
WJ |
24.33 |
|
Rikako Ikee |
2000 |
JPN |
JPN |
Ehmie |
JPN |
2017-09-16 |
|
|
ER |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-29 |
|
|
EJ |
24.88 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-29 |
|
|
SR |
23.67 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-29 |
|
|
SJ |
24.45 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Barcelona |
ESP |
2013-08-04 |
|
|
MR |
24.64 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2016-01-30 |
|
|
SR-S7 |
39.67 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets SK |
SWE |
Berlin |
GER |
2018-06-07 |
|
|
SR-S14 |
29.59 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
Burlöv |
SWE |
2016-11-19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
39.42 |
50m |
S7 - A, 12 |
|
|
365 |
2 |
|
Marte Heggertveit |
1999 |
Bergen |
33.38 |
50m |
|
|
S9 |
|
191 |
3 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
30.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Fanny Aronsson |
2000 |
UDDEVALLA |
29.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
5 |
|
Petra Johansson |
1997 |
SÄFFLE SS |
29.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
6 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KOMETERNA |
32.68 |
50m |
S14 |
|
102 |
7 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
FALKENBERG |
35.90 |
50m |
S7 - 3, 5, 12 |
|
89 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
KVIK |
28.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women |
Heats 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
29.18 |
50m |
S14 |
|
108 |
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
ESKILSTUNA |
28.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
28.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
4 |
|
Maren Toresen Malme |
1998 |
Bergen |
28.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
5 |
|
Olivia Ülger |
2000 |
HS |
28.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
6 |
|
Elin Ristl |
1999 |
VÄSBY SS |
28.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Elin Johannesson |
1999 |
LANDSKRONA |
28.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
8 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
29.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women |
Heats 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Luna Donde Feilberg |
2000 |
HOVEDSTAD |
28.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
28.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
3 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
VÄXJÖ SS |
28.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Rebecka Loikala |
2000 |
ESKILSTUNA |
28.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Isabella Revstedt |
2001 |
SK RAN |
28.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
HOVEDSTAD |
28.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
7 |
|
Jenny Dale Gjerstad |
2000 |
Vestkant |
28.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
8 |
|
Elin Melin |
2000 |
POSEIDON |
28.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women |
Heats 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
1 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
27.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
27.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Maria Grandt |
1998 |
HOVEDSTAD |
27.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
26.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
POSEIDON |
26.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
27.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Leah Tanti |
2003 |
MALTA |
27.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
8 |
|
Carin Klasson |
1995 |
SÖDERTÖRN |
28.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women |
Heats 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Iben Bak |
2001 |
NYBORG |
27.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
2 |
|
Stina Lindberg |
2000 |
POSEIDON |
27.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
3 |
|
Stine Lise Stenseth |
1994 |
Bærum |
26.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
BIRKERØD |
26.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
26.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
27.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
7 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
27.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
8 |
|
Sara Olsson |
1999 |
TYRESÖ SS |
28.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women |
Heats 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
27.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
KVIK |
27.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
HOVEDSTAD |
26.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
4 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
25.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
HOVEDSTAD |
26.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
HS |
27.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
27.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
8 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
MKK |
28.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-25 20:35:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|