Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästgivaregård |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
SS IDEN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Oscar Nord |
2006 |
OSBY SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
4 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
5 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Erik Moberg |
2006 |
OSBY SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
OSBY SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
2 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
SJÖBO SS |
3:27.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:07.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
4 |
|
Alfred Pettersson |
2005 |
POSEIDON |
3:00.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
5 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:05.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
SS IDEN |
3:16.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
7 |
|
Albin Wikström |
2007 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
8 |
|
Vide Sandberg |
2007 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
1 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:53.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
2 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
2:53.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
3 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:48.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
4 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:45.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
5 |
|
Filip Lönnerfors |
2006 |
POSEIDON |
2:47.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
6 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
2:51.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
7 |
|
Jesper Franzén |
2002 |
SK SYDSIM |
2:53.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
8 |
|
Olle Zetterström |
2003 |
POSEIDON |
2:57.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
1 |
|
Edvard Levau |
2004 |
POSEIDON |
2:42.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
HOVEDSTAD |
2:41.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Elias af Trampe |
2004 |
POSEIDON |
2:39.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
POSEIDON |
2:35.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
5 |
|
Alex Baes Maidens |
2004 |
VAT CPH-MK |
2:39.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
6 |
|
Axel Carlius |
2006 |
POSEIDON |
2:40.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
7 |
|
Troels Fode |
2004 |
HOVEDSTAD |
2:41.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
8 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:42.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Carl Elmer |
2003 |
POSEIDON |
2:30.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
2 |
|
Carl Terp Larsen |
2001 |
VAT CPH-MK |
2:30.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
3 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
2:27.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
4 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
TRELLEBORG |
2:24.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
5 |
|
Lucas Bontidean |
2005 |
POSEIDON |
2:26.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
6 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
HOVEDSTAD |
2:28.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
7 |
|
Ivan Sivolov |
2003 |
POSEIDON |
2:30.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
8 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
TRELLEBORG |
2:34.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 92, 200m Ryggsim Herrar öppen klass |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:22.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
2 |
|
Mads Møller |
2005 |
HOVEDSTAD |
2:20.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
3 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
2:17.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:05.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
HOVEDSTAD |
2:11.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
554 |
6 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
LYNGBY |
2:17.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
7 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
SJÖBO SS |
2:21.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
William Studsgaard |
2004 |
RØNNE |
2:22.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-16 14:06:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|