Program for Färsingadoppet
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 15-oä
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Husargården |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
1 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
OSBY SS |
38.39 |
25m |
|
|
S9 - A, 12, + |
|
351 |
2 |
|
Aydin Sahifi |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
37.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
3 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
36.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
4 |
|
Louie Hermansen |
2004 |
VAT CPH-MK |
35.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
5 |
|
Carl Rogmark |
2004 |
SK HAJEN |
35.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
6 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
37.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
7 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
SK HAJEN |
37.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Erik Koch |
2004 |
SK HAJEN |
40.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 15-oä |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
1 |
|
Alex Baes Maidens |
2004 |
VAT CPH-MK |
34.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
2 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
33.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Malte Laurén |
2004 |
SK HAJEN |
33.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
OSBY SS |
32.88 |
25m |
S14 - 0 |
|
|
9 |
5 |
|
Phillip Quist |
2003 |
RØNNE |
33.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
6 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
VATCPH-STT |
33.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
7 |
|
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
VI39 |
34.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
8 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
34.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 15-oä |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
1 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
SJÖBO SS |
31.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
2 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
31.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
RØNNE |
31.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
4 |
|
Antoine Montier |
1993 |
VAT CPH-MK |
30.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
5 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
SJÖBO SS |
30.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
6 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
31.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
7 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
SK SYDSIM |
31.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
8 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
31.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 15-oä |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
1 |
|
Oscar Nordström |
2003 |
KIVIKS SK |
29.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
HOVEDSTAD |
29.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
HOVEDSTAD |
28.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
4 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
SK SYDSIM |
26.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
HOVEDSTAD |
27.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
6 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
SK HAJEN |
28.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
7 |
|
Carl Terp Larsen |
2001 |
VAT CPH-MK |
29.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
HOVEDSTAD |
29.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-14 13:30:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|