Program for Grand Prix 2
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
SSF/Upsala S |
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar |
Försök (5) |
Europarekord Seniorer: Milorad Cavic 23.11 2008-03-19 |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
3 |
Joakim Q Hammarlind |
1993 |
AM7593 |
POLISEN |
|
50m |
28.56 |
139 |
4 |
Mårten Ericsson |
1991 |
AQ1991 |
UPSALA S |
|
50m |
27.42 |
23 |
5 |
Kristjan Juerisoo |
1993 |
|
EST |
|
50m |
27.59 |
84 |
6 |
Konrad Nilsson |
1995 |
AI6595 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
29.01 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
138 |
1 |
Kristofer Dooley |
1991 |
AH8991 |
UPSALA S |
|
50m |
27.21 |
105 |
2 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
AC3392 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
26.93 |
31 |
3 |
Christos Katrantzis |
1992 |
|
GRE |
|
50m |
26.72 |
63 |
4 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
26.68 |
22 |
5 |
Pjotr Degtjarov |
1993 |
|
EST |
|
50m |
26.70 |
199 |
6 |
Niklas Lindström |
1991 |
AQ6991 |
SKURU IK |
|
50m |
26.93 |
78 |
7 |
Anton Marcusson |
1989 |
AH7189 |
POLISEN |
|
50m |
27.19 |
164 |
8 |
Jacob Larsson |
1992 |
AM5792 |
ELFSBORG |
|
50m |
27.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
56 |
1 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
26.39 |
8 |
2 |
Nather Ahmed Al Hamoud |
1992 |
|
KSA |
|
50m |
25.98 |
93 |
3 |
Kristoffer Brander |
1989 |
AQ8189 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.42 |
61 |
4 |
Lars Frölander |
1974 |
AA0174 |
LASS |
|
50m |
23.60 |
121 |
5 |
Konstantin Sundin |
1987 |
AE9987 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
24.89 |
80 |
6 |
Anders Wallin |
1979 |
AC8179 |
POLISEN |
|
50m |
25.69 |
120 |
7 |
Stefan Sandberg |
1987 |
AB1387 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.16 |
35 |
8 |
Emil Davidsson |
1990 |
AS0190 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
26.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
90 |
1 |
Albert Brock |
1993 |
AB7793 |
SK LÖDDE |
|
50m |
26.32 |
13 |
2 |
Sindre Eilertsen |
1990 |
|
Lambertset |
|
50m |
25.94 |
66 |
3 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
50m |
25.23 |
94 |
4 |
Pontus Flodqvist |
1988 |
AB5388 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.53 |
30 |
5 |
Fotios Koliopoulos |
1991 |
|
GRE |
|
50m |
24.36 |
169 |
6 |
Timay Edholm |
1993 |
AO1993 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.53 |
33 |
7 |
Georgios Syrianos |
1989 |
|
GRE |
|
50m |
26.07 |
202 |
8 |
Niclas Svensson |
1989 |
AN7189 |
SK SYDSIM |
|
50m |
26.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
AB6989 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
26.32 |
1 |
2 |
Almog Olstein |
1993 |
|
ISR |
|
50m |
25.80 |
145 |
3 |
Björn Sundin |
1990 |
AO4590 |
UPSALA S |
|
50m |
25.00 |
100 |
4 |
Petter Stymne |
1983 |
AB6983 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.50 |
74 |
5 |
David Ernstsson |
1992 |
AK8792 |
POLISEN |
|
50m |
24.08 |
157 |
6 |
Nir Barnea |
1990 |
|
ISR |
|
50m |
25.50 |
2 |
7 |
Dan Moshe Cohen |
1992 |
|
ISR |
|
50m |
26.00 |
172 |
8 |
Carl Wikblom |
1987 |
AC6387 |
SUNDSVALL |
|
50m |
26.61 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
16:16 |
|