Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
50m |
3:03.25 |
101 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
3:02.12 |
243 |
5 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
3:02.30 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
513 |
1 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
0566AR |
SMUT |
|
25m |
2:58.18 |
72 |
2 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
50m |
3:02.10 |
163 |
3 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:01.05 |
42 |
4 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
50m |
3:00.64 |
512 |
5 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
50m |
3:00.76 |
82 |
6 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
3:02.06 |
51 |
7 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:02.11 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
50m |
3:00.42 |
475 |
2 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
50m |
2:59.82 |
135 |
3 |
Luna Luminari |
2005 |
0534AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:59.66 |
31 |
4 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
50m |
2:59.23 |
391 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:59.45 |
383 |
6 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:59.76 |
9 |
7 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
50m |
3:00.09 |
167 |
8 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
50m |
3:00.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
50m |
2:58.94 |
143 |
2 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
IKAST |
|
50m |
2:58.90 |
337 |
3 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.81 |
194 |
4 |
Jette Muusmann |
2005 |
0532AO |
BOV |
|
50m |
2:56.76 |
74 |
5 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.93 |
204 |
6 |
Elisabeth Vingborg |
2005 |
0526AL |
VIBORG |
|
50m |
2:57.99 |
3 |
7 |
Frederikke Larsen |
2005 |
0524AS |
SØLLERØD |
|
50m |
2:58.93 |
528 |
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
50m |
2:59.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:55.74 |
255 |
2 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.86 |
336 |
3 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:49.45 |
457 |
4 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
50m |
2:43.68 |
377 |
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
50m |
2:47.04 |
561 |
6 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
50m |
2:50.44 |
463 |
7 |
Marie Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:54.18 |
175 |
8 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:56.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
578 |
1 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
2:54.85 |
248 |
2 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:50.91 |
280 |
3 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
2:49.43 |
28 |
4 |
Mathilde Bager |
2005 |
0524AN |
AALBORG |
|
50m |
2:42.47 |
388 |
5 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.20 |
500 |
6 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
50m |
2:50.42 |
341 |
7 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:53.18 |
452 |
8 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:56.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
2:54.77 |
215 |
2 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
A6 SLANGE |
|
50m |
2:50.59 |
558 |
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
2:49.16 |
238 |
4 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
2:41.89 |
382 |
5 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
0574AN |
HELSINGØR |
|
50m |
2:43.93 |
6 |
6 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
2:49.68 |
242 |
7 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:52.38 |
370 |
8 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:56.22 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:30 |
|