Startliste for Sigma Allerød Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2019 |
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 10:47 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
213 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
|
149 |
3 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
8 |
4 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
25m |
|
349 |
5 |
Therese Dommer |
2009 |
0932AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
Freja Lego Berg |
2007 |
0744AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
244 |
3 |
Liv Peters |
2009 |
0966AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
145 |
4 |
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
110 |
5 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Mathilde Fallenkamp |
2009 |
0926AA |
GLADSAXE |
|
25m |
4:04.17 |
132 |
2 |
Kamille Løkkegaard Hansen |
2009 |
0936AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:39.89 |
115 |
3 |
Sofia Tang |
2008 |
0814AJ |
KVIK |
|
25m |
3:31.17 |
304 |
4 |
Emma Jørgensen |
2005 |
0592AY |
SLAGELSE |
|
25m |
3:31.98 |
147 |
5 |
Nanna Hessner |
2007 |
0764AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:45.11 |
324 |
6 |
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
KVIK |
|
25m |
4:13.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:20.27 |
119 |
2 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
3:06.43 |
305 |
3 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
3:04.92 |
289 |
4 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:06.28 |
73 |
5 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
3:20.19 |
100 |
6 |
Josephine Michelsen |
2007 |
0704AJ |
KVIK |
|
25m |
3:29.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
3:02.86 |
307 |
2 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
50m |
2:59.72 |
226 |
3 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
2:52.16 |
227 |
4 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:53.72 |
290 |
5 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:01.30 |
161 |
6 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:03.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
25m |
2:42.34 |
225 |
2 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.43 |
156 |
3 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:15.22 |
252 |
4 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:37.59 |
216 |
5 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.59 |
321 |
6 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:51.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|