Startliste for DM Ã…rgang Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 15.30
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
DM-K Årgang |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 februar 2019 |
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 15:47 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
271 |
2 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
2:50.00 |
190 |
3 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
25m |
2:43.64 |
586 |
4 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
25m |
2:42.31 |
214 |
5 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
2:43.05 |
72 |
6 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
25m |
2:43.99 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
2:42.05 |
332 |
2 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
25m |
2:39.90 |
500 |
3 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
2:39.77 |
287 |
4 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.60 |
582 |
5 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
25m |
2:39.70 |
279 |
6 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.83 |
159 |
7 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
25m |
2:41.33 |
441 |
8 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:42.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Cilas Madsen |
2005 |
0557AB |
GREVE |
|
25m |
2:39.42 |
360 |
2 |
Emil Neumann |
2004 |
0465AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:38.52 |
266 |
3 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
2:38.37 |
55 |
4 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
2:37.59 |
295 |
5 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
2:37.80 |
405 |
6 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
0495AG |
RINGE |
|
25m |
2:38.50 |
182 |
7 |
Malthe Berlin |
2005 |
0525AK |
RØNNE |
|
25m |
2:38.55 |
211 |
8 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
2:39.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:34.88 |
179 |
2 |
Andreas Weis Kallesøe |
2004 |
0491AM |
VIBORG |
|
25m |
2:32.49 |
498 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:31.31 |
281 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:29.59 |
169 |
5 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
2:30.08 |
42 |
6 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
2:32.31 |
347 |
7 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:33.68 |
460 |
8 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
25m |
2:35.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
2:29.33 |
165 |
2 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
2:27.61 |
324 |
3 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
2:23.26 |
12 |
4 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
2:21.40 |
483 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:22.31 |
105 |
6 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.81 |
551 |
7 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:28.22 |
382 |
8 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
25m |
2:29.38 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:34.47 |
317 |
2 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
25m |
2:31.56 |
146 |
3 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
AALBORG |
|
25m |
2:30.02 |
463 |
4 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
2:20.61 |
245 |
5 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
2:28.62 |
331 |
6 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
TUNE |
|
25m |
2:30.77 |
495 |
7 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:31.61 |
131 |
8 |
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
AALBORG |
|
25m |
2:38.53 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:19.78 |
428 |
2 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
25m |
2:18.91 |
408 |
3 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
25m |
2:17.84 |
525 |
4 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:16.69 |
28 |
5 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:16.88 |
585 |
6 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
0465AA |
H2Odense |
|
25m |
2:18.05 |
535 |
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.57 |
328 |
8 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
2:19.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 februar 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
14:11 |
|