Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: SparNord |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 39 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH | 9928AB | 50 m | 1:08.74 | |
2 | 153 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 1:12.92 | |
3 | 91 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:12.94 | |
4 | 334 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 1:12.94 | |
5 | 9 | Axelsson-Wiesel Edith | 2002 | TEAM WEST | AO3602 | 50 m | 1:12.99 | |
6 | 189 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:13.48 | |
7 | 293 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:13.53 | |
8 | 225 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:13.68 | |
9 | 37 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH | 0096AO | 50 m | 1:13.79 | |
10 | 142 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 1:14.16 | |
11 | 144 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 1:14.47 | |
12 | 25 | Alsop Lovisa | 2001 | TEAM WEST | AJ9601 | 50 m | 1:14.94 | |
13 | 22 | Almqvist Cornelia | 2002 | TEAM WEST | AJ6602 | 50 m | 1:15.07 | |
14 | 11 | Bergdahl Moa | 2003 | TEAM WEST | BB8603 | 50 m | 1:15.36 | |
15 | 258 | Stoltz Emma | 2004 | SIGMA | 0448AE | 50 m | 1:15.48 | |
16 | 210 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:15.69 | |
17 | 5 | Edgren Linnea | 2002 | TEAM WEST | AT7202 | 50 m | 1:15.86 | |
18 | 90 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.16 | |
19 | 157 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 50 m | 1:16.17 | |
20 | 219 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | TRITON B | 50 m | 1:16.30 | ||
21 | 59 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:16.79 | |
22 | 29 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:16.93 | |
23 | 201 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | HOVEDSTAD | 0306AA | 50 m | 1:17.03 | |
24 | 200 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 50 m | 1:17.17 | |
25 | 23 | Warborn Stella | 2003 | TEAM WEST | AW4603 | 50 m | 1:17.34 | |
26 | 138 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | A6 | 0232AJ | 50 m | 1:18.15 | |
27 | 151 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6 | 0358AB | 50 m | 1:18.25 | |
28 | 154 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 1:19.29 | |
29 | 130 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 50 m | 1:19.63 | |
30 | 312 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | AA2202 | 50 m | 1:19.72 | |
31 | 190 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:20.00 | |
32 | 338 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | 1:20.11 | |
33 | 119 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | GTI | 0464AK | 50 m | 1:20.52 | |
34 | 176 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:21.37 | |
35 | 290 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 50 m | 1:21.48 | |
36 | 100 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:21.90 | |
37 | 102 | Juul-Olsen Marie | 2004 | LYNGBY | 0426AW | 50 m | 1:22.22 | |
38 | 226 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 1:22.28 | |
39 | 223 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 50 m | 1:22.55 | |
40 | 248 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:22.75 | |
41 | 52 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 1:23.01 | |
42 | 71 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:23.26 | |
43 | 68 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 1:23.29 | |
44 | 167 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 50 m | 1:23.39 | |
45 | 42 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 1:23.47 | |
46 | 280 | Maack Emily | 2004 | LYNGBY | 0446AB | 50 m | 1:23.53 | |
47 | 434 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:23.79 | |
48 | 82 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:24.00 | |
49 | 260 | Bergqvist Cornelia | 2003 | SIGMA | 0346AE | 50 m | 1:24.21 | |
50 | 206 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 50 m | 1:24.56 | |
51 | 125 | Wolter Julie | 2003 | GTI | 0374AJ | 50 m | 1:24.90 | |
52 | 118 | Svendsen Mathilde | 2004 | GTI | 0472AQ | 50 m | 1:24.95 | |
53 | 36 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 1:25.19 | |
54 | 328 | Alexandersson Tufva | 2002 | KARLSKRONA | AV9202 | 50 m | 1:25.73 | |
55 | 321 | Greco Thea | 2004 | KARLSKRONA | AA4604 | 50 m | 1:26.74 | |
56 | 63 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:26.92 | |
57 | 323 | Petersson Sarah | 2003 | KARLSKRONA | AC7803 | 50 m | 1:26.99 | |
58 | 32 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 1:27.04 | |
59 | 194 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 50 m | 1:27.06 | |
60 | 113 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | GTI | 0362AE | 50 m | 1:27.26 | |
61 | 256 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | SIGMA | 0398AD | 50 m | 1:27.52 | |
62 | 268 | Meyer Emilie Højen | 2004 | HERLUFSHOL | 0454AJ | 50 m | 1:28.46 | |
63 | 73 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:28.63 | |
64 | 345 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:28.89 | |
65 | 54 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 1:28.95 | |
66 | 330 | Bergelin Elsa | 2004 | KARLSKRONA | AH0204 | 50 m | 1:29.14 | |
67 | 66 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 1:30.71 | |
68 | 58 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 1:31.83 | |
69 | 195 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 50 m | 1:33.28 | |
70 | 341 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 1:33.56 | |
71 | 31 | Kristensen Laura | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AW | 50 m | 1:34.29 | |
72 | 331 | Argenius Sigrid | 2003 | KARLSKRONA | BL1803 | 50 m | 1:37.30 | |
73 | 324 | Evertsson Alva | 2003 | KARLSKRONA | AE7603 | 50 m | 1:37.32 | |
74 | 131 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 1:37.87 | |
75 | 40 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH | 0212AL | 50 m | 1:41.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:42 |