Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
19 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer |
Indledende (11) |
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
VAT CPH |
|
50m |
1:25.23 |
338 |
2 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
1:20.83 |
325 |
3 |
Saga Evertsson |
2003 |
AE2803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:20.05 |
122 |
4 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
50m |
1:20.77 |
66 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:22.32 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
1:18.58 |
94 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.07 |
68 |
3 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.26 |
154 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
1:16.89 |
195 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.57 |
82 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:16.06 |
131 |
2 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:14.93 |
36 |
3 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.06 |
89 |
4 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.75 |
434 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.97 |
163 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:16.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.14 |
326 |
2 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:13.02 |
200 |
3 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.79 |
48 |
4 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
1:12.95 |
76 |
5 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.10 |
158 |
6 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
1:13.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.69 |
84 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.40 |
98 |
3 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.26 |
50 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
50m |
1:11.36 |
115 |
5 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GTI |
|
50m |
1:11.51 |
33 |
6 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:12.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.96 |
133 |
2 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:10.57 |
152 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:10.40 |
123 |
4 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
1:10.41 |
265 |
5 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.94 |
22 |
6 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:11.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.21 |
155 |
2 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:09.74 |
91 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.61 |
183 |
4 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.71 |
32 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.00 |
3 |
6 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:10.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:09.39 |
210 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
1:09.30 |
142 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
1:09.26 |
237 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
1:09.26 |
143 |
5 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
1:09.31 |
227 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:09.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:07.13 |
29 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.51 |
85 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.58 |
298 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.58 |
300 |
5 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.01 |
37 |
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH |
|
50m |
1:08.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:06.78 |
120 |
2 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
GTI |
|
50m |
1:04.45 |
114 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
1:01.20 |
147 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6 |
|
50m |
1:03.25 |
203 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.89 |
10 |
6 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:07.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.68 |
342 |
2 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:03.84 |
45 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
VAT CPH |
|
50m |
59.09 |
145 |
4 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
A6 |
|
50m |
1:03.10 |
314 |
5 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:05.49 |
340 |
6 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
19 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|