Program för SUM-SIM Regionsfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 11 november 2018 kl. 16:00 (Insim kl. 14:30-15:50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m medley pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
1 |
|
Jousef Hanna |
2003 |
TÄBY SIM |
6:01.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
2 |
|
Karl Lingham |
2002 |
TÄBY SIM |
5:43.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
3 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
5:40.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
4 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
WISBY SS |
5:37.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
5:39.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
644 |
6 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
SPIF SF |
5:42.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
7 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
5:44.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
8 |
|
Albin Kappling |
2003 |
TÄBY SIM |
6:10.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
1 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
5:26.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
2 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
5:16.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
3 |
|
Linus Thörn |
2002 |
SK NEPTUN |
5:13.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
4 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
5:06.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
5 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
5:07.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
6 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
5:14.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
7 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
5:26.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
8 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
ÄLVSJÖ SF |
5:27.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
1 |
|
Isac Rune |
2003 |
TÄBY SIM |
5:02.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
4:55.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
3 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
4:47.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
4 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
TÄBY SIM |
4:35.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Simon Fröde |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
4:36.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
6 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
4:48.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
7 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
5:00.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
598 |
8 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
SS04 |
5:05.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-11 15:31:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|