Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 105
|
Stævne navn |
Regionalt årgangsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederiksværk |
|
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 105, 100m Butterfly Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 10:11 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:42.38 |
64 |
2 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:31.06 |
17 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.27 |
51 |
4 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:29.69 |
208 |
5 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.76 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.85 |
171 |
2 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.87 |
105 |
3 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.46 |
152 |
4 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.64 |
104 |
5 |
Katrine G. Kristensen |
2005 |
0576AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:27.28 |
129 |
6 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.48 |
264 |
2 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.46 |
163 |
3 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.93 |
169 |
4 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.02 |
126 |
5 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.06 |
276 |
6 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:24.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.82 |
246 |
2 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:22.47 |
263 |
3 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:21.56 |
145 |
4 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.42 |
14 |
5 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.77 |
132 |
6 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:21.03 |
54 |
2 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
25m |
1:20.77 |
200 |
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.56 |
89 |
4 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.77 |
125 |
5 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.85 |
236 |
6 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
0638AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:20.18 |
256 |
2 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:19.10 |
109 |
3 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.87 |
173 |
4 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.88 |
18 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:19.67 |
207 |
6 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:17.53 |
213 |
2 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.10 |
28 |
3 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.26 |
183 |
4 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:16.79 |
118 |
5 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.21 |
165 |
6 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.53 |
148 |
2 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.26 |
65 |
3 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:10.67 |
228 |
4 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.15 |
42 |
5 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:13.52 |
230 |
6 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.00 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.38 |
260 |
2 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:13.70 |
6 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.16 |
15 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.56 |
229 |
5 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.18 |
130 |
6 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.25 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.43 |
110 |
2 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.43 |
135 |
3 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.76 |
198 |
4 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.04 |
63 |
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:08.57 |
80 |
6 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:10.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|