Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Medley Damer |
Finaler (16) |
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 |
|
Vejledende starttid 12:40 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
VEST |
|
25m |
|
94 |
2 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
|
35 |
3 |
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:41.61 |
18 |
4 |
Zoi Asholt |
2011 |
1122AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.66 |
93 |
5 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
|
406 |
6 |
Thea Emilia Andersen |
2007 |
0748AW |
TRITON B |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.78 |
265 |
2 |
Ella Trøstrup |
2008 |
0812AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:12.39 |
59 |
3 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.05 |
66 |
4 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.93 |
266 |
5 |
Frida Fly Haastrup |
2008 |
0884AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:15.73 |
291 |
6 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
2:28.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Molly Overby Traberg |
2011 |
1152AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:06.98 |
269 |
2 |
Isabell Biensø-Olsen |
2007 |
0782AS |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:03.13 |
403 |
3 |
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:02.02 |
205 |
4 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
2:03.01 |
51 |
5 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.32 |
155 |
6 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:07.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
GSK |
|
25m |
2:00.20 |
204 |
2 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
1:56.81 |
206 |
3 |
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
GSK |
|
25m |
1:55.02 |
188 |
4 |
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
GSK |
|
25m |
1:56.73 |
202 |
5 |
Natalie Meyer |
2009 |
0944AC |
GSK |
|
25m |
1:58.46 |
271 |
6 |
Ronja Friborg Johnsen |
2008 |
0898AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:00.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:54.56 |
199 |
2 |
Maiken Stoel Nielsen |
2009 |
0954AC |
GSK |
|
25m |
1:52.14 |
69 |
3 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:51.38 |
31 |
4 |
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:51.99 |
345 |
5 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
25m |
1:54.00 |
299 |
6 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
1:54.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:50.09 |
136 |
2 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:48.86 |
211 |
3 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
GSK |
|
25m |
1:46.68 |
239 |
4 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:47.97 |
289 |
5 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
VEST |
|
25m |
1:49.43 |
286 |
6 |
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
VEST |
|
25m |
1:51.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
VEST |
|
25m |
1:45.20 |
58 |
2 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.56 |
352 |
3 |
Merle Otzen |
2008 |
0856AH |
VEST |
|
25m |
1:43.70 |
203 |
4 |
Ann-Louise Schledermann |
2009 |
0964AC |
GSK |
|
25m |
1:43.96 |
72 |
5 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.72 |
268 |
6 |
Lucca Helsinghof |
2008 |
0806AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:46.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.67 |
245 |
2 |
Helena Gagnér |
2008 |
0884AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:41.18 |
292 |
3 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
25m |
1:40.81 |
159 |
4 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:41.14 |
116 |
5 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.46 |
68 |
6 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:40.08 |
347 |
2 |
Ila Murphy |
2007 |
0748AJ |
VEST |
|
25m |
1:38.72 |
283 |
3 |
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
VEST |
|
25m |
1:37.68 |
153 |
4 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
0784AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.35 |
152 |
5 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.92 |
42 |
6 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
1:36.75 |
176 |
2 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
1:32.80 |
60 |
3 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
0962AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.85 |
341 |
4 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
1:32.32 |
288 |
5 |
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
VEST |
|
25m |
1:36.06 |
247 |
6 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:37.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
1:30.60 |
175 |
2 |
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
GSK |
|
25m |
1:28.90 |
172 |
3 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
1:28.40 |
178 |
4 |
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
GSK |
|
25m |
1:28.46 |
112 |
5 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.82 |
50 |
6 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Helena Lendal |
2006 |
0624AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:27.18 |
356 |
2 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
1:26.55 |
103 |
3 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.18 |
235 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:25.74 |
344 |
5 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
25m |
1:26.98 |
105 |
6 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
1:23.79 |
257 |
2 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:22.41 |
319 |
3 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:18.39 |
177 |
4 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
1:21.53 |
237 |
5 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:22.99 |
140 |
6 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:24.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Isabell Hansen |
2007 |
0754AS |
GSK |
|
25m |
1:17.57 |
162 |
2 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:17.36 |
101 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.43 |
326 |
4 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:16.83 |
100 |
5 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.53 |
324 |
6 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
1:18.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:14.29 |
225 |
2 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
1:13.29 |
230 |
3 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:12.81 |
330 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:12.89 |
126 |
5 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSÖR |
|
25m |
1:13.94 |
195 |
6 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:14.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:11.07 |
333 |
2 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
1:09.37 |
367 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:05.24 |
365 |
4 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:08.39 |
362 |
5 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
TRITON B |
|
25m |
1:10.53 |
379 |
6 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:12.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|