Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Vejledende starttid 16:30 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
373 |
3 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:09.96 |
89 |
4 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:52.28 |
16 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
4:53.78 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
246 |
2 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
4:51.54 |
403 |
3 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
50m |
4:51.16 |
388 |
4 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
4:50.11 |
338 |
5 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:50.24 |
130 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:51.41 |
49 |
7 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:52.05 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:49.68 |
202 |
2 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GREVE |
|
50m |
4:48.62 |
370 |
3 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:48.17 |
280 |
4 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
50m |
4:45.00 |
91 |
5 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
4:46.67 |
28 |
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
4:48.36 |
198 |
7 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
4:48.88 |
327 |
8 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
4:50.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
4:43.98 |
137 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:43.02 |
283 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
4:42.20 |
337 |
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:41.08 |
291 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
TRITON B |
|
50m |
4:41.19 |
56 |
6 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
4:42.92 |
395 |
7 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
4:43.98 |
30 |
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:44.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:40.45 |
334 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:40.12 |
197 |
3 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
4:38.89 |
75 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:37.07 |
145 |
5 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:38.02 |
241 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:38.90 |
182 |
7 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
4:40.29 |
263 |
8 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
4:40.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:35.55 |
163 |
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
4:33.84 |
230 |
3 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
4:31.69 |
287 |
4 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
4:29.54 |
206 |
5 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:30.28 |
3 |
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
JYLLINGE |
|
50m |
4:33.69 |
57 |
7 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
4:35.25 |
101 |
8 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
4:37.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
JYLLINGE |
|
50m |
4:26.94 |
127 |
2 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:26.59 |
13 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
50m |
4:24.04 |
154 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
4:16.15 |
23 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:23.37 |
129 |
6 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:25.29 |
294 |
7 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
4:26.76 |
100 |
8 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
4:28.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|