Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.10 |
241 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.40 |
398 |
3 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.86 |
150 |
4 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:07.73 |
25 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.83 |
242 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.27 |
71 |
7 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:08.87 |
49 |
8 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:09.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.07 |
210 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.84 |
400 |
3 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
1:06.39 |
284 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:05.19 |
147 |
5 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.30 |
35 |
6 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.83 |
63 |
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:07.03 |
232 |
8 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:13 |
|