Program för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 203 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 50 m | 25.59 | |
2 | 231 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 26.15 | |
3 | 218 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 9196AG | 50 m | 26.45 | |
4 | 148 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | HOVEDSTAD | 9564AT | 50 m | 26.82 | |
5 | 400 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 26.86 | |
6 | 9 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 26.90 | |
7 | 12 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 50 m | 27.07 | |
8 | 286 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 27.46 | |
9 | 394 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 50 m | 27.52 | |
10 | 210 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 27.55 | |
11 | 389 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 27.57 | |
12 | 196 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 50 m | 27.63 | |
13 | 314 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 27.65 | |
14 | 115 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 27.70 | |
15 | 331 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 27.75 | |
16 | 284 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 27.76 | |
17 | 106 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 27.80 | |
18 | 229 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 27.94 | |
19 | 205 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 27.97 | |
20 | 241 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 28.02 | |
21 | 47 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 28.06 | |
22 | 84 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 28.06 | |
23 | 6 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 28.08 | |
24 | 319 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 28.10 | |
25 | 58 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 28.12 | |
26 | 100 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 28.13 | |
27 | 232 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 28.16 | |
28 | 419 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 28.21 | |
29 | 8 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 28.22 | |
30 | 151 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 28.28 | |
31 | 415 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 28.29 | |
32 | 101 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 28.34 | |
33 | 140 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 28.35 | |
34 | 29 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 28.41 | |
35 | 408 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 28.41 | |
36 | 116 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 28.47 | |
37 | 76 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 28.49 | |
38 | 339 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 28.50 | |
39 | 242 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 28.56 | |
40 | 83 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 28.59 | |
41 | 150 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 28.63 | |
42 | 152 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 28.63 | |
43 | 252 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 28.65 | |
44 | 336 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 50 m | 28.68 | |
45 | 396 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 28.70 | |
46 | 324 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 28.73 | |
47 | 337 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 28.73 | |
48 | 104 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 28.74 | |
49 | 169 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 50 m | 28.74 | |
50 | 270 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 28.74 | |
51 | 24 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 28.78 | |
52 | 48 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 28.86 | |
53 | 398 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 28.92 | |
54 | 328 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 28.98 | |
55 | 228 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 29.06 | |
56 | 50 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.07 | |
57 | 370 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 29.07 | |
58 | 323 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 29.15 | |
59 | 111 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 29.22 | |
60 | 202 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 29.23 | |
61 | 119 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 29.27 | |
62 | 97 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 29.55 | |
63 | 137 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 29.56 | |
64 | 175 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 29.59 | |
65 | 177 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 29.59 | |
66 | 55 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 29.72 | |
67 | 320 | Baadsgaard Nicoline H. | 2004 | TUNE | 0464AK | 50 m | 29.73 | |
68 | 135 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 50 m | 29.75 | |
69 | 309 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 29.83 | |
70 | 74 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 29.84 | |
71 | 174 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 30.44 | |
72 | 300 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 50 m | 30.83 | |
73 | 223 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 30.94 | |
74 | 338 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 50 m | 31.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:55 |