Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.45 |
389 |
2 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
1:01.93 |
397 |
3 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:01.48 |
286 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
1:01.20 |
115 |
5 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:01.47 |
396 |
6 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
1:01.83 |
6 |
7 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:02.24 |
116 |
8 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:02.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:00.78 |
196 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
1:00.69 |
231 |
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
59.43 |
203 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
59.02 |
154 |
5 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
59.20 |
9 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
50m |
1:00.13 |
241 |
7 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.75 |
294 |
8 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
1:01.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|