Program för LH-Games 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag EM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Arrangör: |
HS & LS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jul 2019 till den 7 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Fama Trading |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
1 |
|
Max Petersson |
2008 |
KARLSKRONA |
4:00.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
2 |
|
Gustav Jacobsson |
2007 |
SK LAXEN |
3:24.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
3 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
KARLSKRONA |
3:17.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
4 |
|
Filip Kalin |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:07.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
707 |
5 |
|
Noel Lundström |
2007 |
TÄBY SIM |
3:09.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
6 |
|
Alexander Alvstrand |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:24.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
7 |
|
Max Löfgren |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:48.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
8 |
|
Johannes Edman |
2004 |
LANDSKRONA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
1 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:05.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
2 |
|
Elias Chawki |
2006 |
SK LAXEN |
3:02.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Hannes Aminoff |
2009 |
GÖTEBORG |
2:57.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
4 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
SS IDEN |
2:56.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
5 |
|
Max Andersson |
2007 |
KUNGSBACKA |
2:57.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
6 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:01.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
7 |
|
Elias Väinölä |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:04.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
8 |
|
Erik Edbom |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
3:05.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Karl Pettersson |
2004 |
GÖTEBORG |
2:52.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
2 |
|
Rasmus Strömstedt |
2007 |
SK LAXEN |
2:52.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Martin Löf |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
2:51.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Elias Lai |
2006 |
GÖTEBORG |
2:50.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Wille Damber |
2005 |
GÖTEBORG |
2:50.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
6 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
2:51.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
7 |
|
Viktor de Jonge |
2007 |
GÖTEBORG |
2:52.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
8 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
SS IDEN |
2:55.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
1 |
|
Jonathan Olofsson |
2006 |
SK SYDSIM |
2:48.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
753 |
2 |
|
Jonathan Gustafsson |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:45.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Kevin Chen |
2004 |
GÖTEBORG |
2:43.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
4 |
|
Maximilian Thorsell |
2007 |
KUNGSBACKA |
2:40.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
5 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
TÄBY SIM |
2:41.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
6 |
|
Melvin Petersson |
2005 |
KARLSKRONA |
2:44.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
7 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
LANDSKRONA |
2:45.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
8 |
|
Nils Franzen |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
2:49.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
1 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:39.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:37.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
3 |
|
Albin Amrén |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:36.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
4 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:36.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
5 |
|
Carl Thelin |
2004 |
VÄRNAMO SS |
2:36.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
6 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
2:36.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
7 |
|
Edvin Viktorsson |
2006 |
SK LAXEN |
2:37.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
8 |
|
Gustav Freiholtz |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:39.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 6 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
1 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
SK LAXEN |
2:35.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
2 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
SK RAN |
2:34.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
696 |
3 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
TÄBY SIM |
2:31.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
4 |
|
Mats Moen Mareliussen |
2004 |
Fauske SK |
2:30.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
5 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:30.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
730 |
6 |
|
Anders Runeqvist |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:32.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
7 |
|
William Madsen |
2006 |
SK RAN |
2:34.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
8 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
TÄBY SIM |
2:36.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 7 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
1 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
SK LAXEN |
2:29.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:28.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
3 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
KSLS |
2:27.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Viggo Holst |
2006 |
HS |
2:27.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
746 |
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:27.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
6 |
|
Anton Lind |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:28.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
7 |
|
Max Törnqvist |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:28.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
SS DELFIN |
2:30.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 8 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Anton Forsberg |
2005 |
HS |
2:26.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
2 |
|
Marcus Riis |
2004 |
LANDSKRONA |
2:26.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
|
Albert Lindroth |
2005 |
GÖTEBORG |
2:24.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
4 |
|
David Alderbrink |
2003 |
HS |
2:23.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Marius Genton |
2004 |
OI Svømmin |
2:23.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
August Kvan Welle |
2005 |
OI Svømmin |
2:25.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
7 |
|
Alfred Thunell |
2002 |
LANDSKRONA |
2:26.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
8 |
|
Gustav Bach |
2005 |
SK RAN |
2:26.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 9 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
1 |
|
Tim Ericksson |
2002 |
KALMAR SS |
2:22.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
|
Elliot Asplund |
2003 |
KALMAR SS |
2:22.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
623 |
3 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
SK SYDSIM |
2:21.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Niklas Jógvan Arge |
2004 |
Havnar |
2:20.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
5 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
SK LAXEN |
2:20.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
6 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:21.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
7 |
|
Jesper Ring |
2003 |
LANDSKRONA |
2:22.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Jonas Solbu Gulbrandsen |
2006 |
OI Svømmin |
2:23.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 10 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
678 |
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
2:18.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
2 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
KSLS |
2:16.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Isak Årnes |
2003 |
OI Svømmin |
2:16.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Jóhannis Erlendsson |
2003 |
Havnar |
2:15.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
5 |
|
Simon Swedblom |
2004 |
SK LAXEN |
2:15.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
6 |
|
Jesper Franzén |
2002 |
SK SYDSIM |
2:16.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
7 |
|
Kristian Eide Haugholt |
2004 |
OI Svømmin |
2:17.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
8 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
MKK |
2:19.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 11 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Noah Lockhart |
2003 |
OI Svømmin |
2:14.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
649 |
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK TRITON |
2:13.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
795 |
3 |
|
Simen Engan |
2001 |
Fauske SK |
2:12.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
4 |
|
Herman Modig |
2003 |
KSLS |
2:12.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
5 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
SK LÖDDE |
2:12.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
734 |
6 |
|
Leo Pekberg |
2002 |
ÄNGELHOLM |
2:12.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
7 |
|
Adam Juliusson |
2004 |
HS |
2:14.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
8 |
|
Mats Rehn |
2002 |
SK LAXEN |
2:15.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 12 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
607 |
1 |
|
Albin Rilby |
2004 |
S 02 |
2:11.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
681 |
2 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
2:09.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
574 |
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
MKK |
2:08.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
Havnar |
2:08.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
5 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
MKK |
2:08.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
6 |
|
Jonathan Einarsson |
2001 |
KUNGSBACKA |
2:08.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
Alexander Larsson |
2003 |
HS |
2:09.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
8 |
|
Vide Troberg Eskola |
2003 |
S 02 |
2:11.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 13 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
650 |
1 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:07.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Kalle Edelhamre |
2003 |
HS |
2:07.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
3 |
|
Tim Hagerström |
1999 |
MKK |
2:05.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Adam Skare |
2003 |
OI Svømmin |
2:05.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
5 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
TÄBY SIM |
2:05.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
6 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
S 02 |
2:07.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Karl Bohlin |
2001 |
GÖTEBORG |
2:07.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
8 |
|
Axel Sebastian Karal Melberg |
2005 |
OI Svømmin |
2:07.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Final 14 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK TRITON |
2:03.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Mads Lind |
2002 |
HVIDOVRE |
2:02.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
641 |
3 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK TRITON |
2:00.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
756 |
4 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
TRELLEBORG |
1:54.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
HVIDOVRE |
1:58.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
6 |
|
Axel Andrén |
2001 |
MKK |
2:02.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
7 |
|
Dennis Micin |
2002 |
KARLSKRONA |
2:02.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
727 |
8 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
2:04.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-05 11:06:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|