Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag fm kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 14-15år
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Wallhoff Ekonomikonsult AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
0 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
SK HAJEN |
2:45.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
931 |
1 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:44.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Lova Persson |
2004 |
SK HAJEN |
2:43.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
3 |
|
Teodora Petric |
2005 |
MKK |
2:43.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
4 |
|
Emilia Berg |
2005 |
SK LÖDDE |
2:43.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
5 |
|
Fanny Hess |
2004 |
LANDSKRONA |
2:43.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Marte Pleym Grønhaug |
2004 |
Bergen SLK |
2:43.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
7 |
|
Thea Greco |
2004 |
KARLSKRONA |
2:44.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
ELFSBORG |
2:45.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
787 |
9 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK TRITON |
2:46.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 14-15år |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
0 |
|
Julia Nilsson |
2004 |
SK LÖDDE |
2:42.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
1 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
MKK |
2:39.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
2 |
|
Emma Hassling |
2004 |
LANDSKRONA |
2:38.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
830 |
3 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
VARBERG |
2:38.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
928 |
4 |
|
Ella Persson |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:37.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
5 |
|
Alba Arberg |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:37.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
6 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:38.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
795 |
7 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK TRITON |
2:38.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
8 |
|
Sofia Frisk |
2005 |
HS |
2:39.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
9 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
ELFSBORG |
2:43.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 14-15år |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
0 |
|
Ebba Jönsson |
2005 |
HS |
2:37.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
1 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
OSBY SS |
2:35.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
2 |
|
Vega Vollmer |
2005 |
HS |
2:35.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
3 |
|
Kornelia Pavlovic |
2004 |
HS |
2:34.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
4 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK TRITON |
2:33.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
614 |
5 |
|
Clara Johansson |
2005 |
OSBY SS |
2:34.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
6 |
|
Selma Seipp |
2005 |
OSBY SS |
2:35.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
7 |
|
Thilda Häll |
2005 |
ELFSBORG |
2:35.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
957 |
8 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
TRELLEBORG |
2:36.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
9 |
|
Tonje Merethe Lid Rasmussen |
2004 |
Bergen SLK |
2:37.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 14-15år |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
0 |
|
Astrid Nilsson |
2004 |
OSBY SS |
2:33.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Cajsa Wöhl |
2004 |
HS |
2:32.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
2 |
|
Isabel Smideberg |
2004 |
SK LÖDDE |
2:32.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
SK HAJEN |
2:31.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
954 |
4 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
TRELLEBORG |
2:31.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
790 |
5 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK TRITON |
2:31.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
6 |
|
Ida Rudelius |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:32.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
7 |
|
Siri Lindén |
2005 |
KARLSKRONA |
2:32.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
8 |
|
Ebba Egnell |
2005 |
GÖTEBORG |
2:32.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
9 |
|
Hildur Andersson |
2005 |
HS |
2:33.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor 14-15år |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
964 |
0 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
TRELLEBORG |
2:30.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
SS DELFIN |
2:29.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
GÖTEBORG |
2:28.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Liv Bexell |
2005 |
HS |
2:27.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
563 |
4 |
|
Tea Winblad |
2004 |
MKK |
2:24.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
572 |
5 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
2:25.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
HS |
2:27.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
7 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
2:29.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
8 |
|
Alva Landälv |
2005 |
HS |
2:29.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
9 |
|
Nina Podric |
2004 |
HS |
2:30.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-22 20:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|