Program för Sum-Sim (25m) riksfinal 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 16 december 2018 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Spårvägen SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 dec 2018 till den 16 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m ryggsim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
ÅET Consulting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
1:58.33 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS |
SWE |
Jönköping |
SWE |
2016-12-04 |
|
|
FM: Jonatan Carlsson (2001) 2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1825 |
1 |
|
Jacob Söderberg |
2003 |
HS |
2:18.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
2 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:17.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1623 |
3 |
|
Noah Emanuelsson |
2003 |
S 02 |
2:17.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
4 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
2:16.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
5 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
2:16.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
695 |
6 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2161 |
7 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
2:18.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2068 |
8 |
|
Bo Beckman |
2002 |
MKK |
2:19.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m ryggsim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
1 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
2:16.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2114 |
2 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
SK HAJEN |
2:15.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1992 |
3 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
2:13.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
847 |
4 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
TUREBERG |
2:13.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
5 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:13.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
821 |
6 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:15.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2233 |
7 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:16.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
784 |
8 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:16.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m ryggsim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2028 |
1 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:13.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:12.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
871 |
3 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
TÄBY SIM |
2:11.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
678 |
4 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:03.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1203 |
5 |
|
Emil Kernen |
2002 |
NKK |
2:04.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
966 |
6 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
2:12.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1242 |
7 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
OSKARSHAMN |
2:12.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1088 |
8 |
|
Carl Lingström |
2002 |
KALMAR SS |
2:13.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-16 08:26:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|