Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 15 november 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Lyko.se |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
24.38 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
SWE |
SWE |
Singapore |
SGP |
2009-11-22 |
|
|
WJ |
25.14 |
|
Rikako Ikee |
2000 |
JPN |
JPN |
Tokyo |
JPN |
2017-11-14 |
|
|
ER |
24.38 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
SWE |
SWE |
Singapore |
SGN |
2009-11-22 |
|
|
EJ |
25.52 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
24.38 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
SWE |
SWE |
Singapore |
SGP |
2009-11-22 |
|
|
SR |
24.38 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
Täby Sim |
SWE |
Singapore |
SGP |
2009-11-22 |
|
|
SJ |
24.90 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Herning |
DEN |
2013-12-13 |
|
|
MR |
24.69 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2016-11-05 |
|
|
VM |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Sara Junevik (2000) 25.98 |
FJ: Sara Junevik (2000) 26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Ebba Stillman |
1996 |
JÖNKÖPING |
29.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
SK NEPTUN |
28.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
3 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
VÄSBY SS |
27.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
4 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
26.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
5 |
|
Rebecka Palm |
1990 |
LASS |
26.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
6 |
|
Christin Heina |
1996 |
LASS |
27.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
7 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
SÖDERTÖRN |
28.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 2 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
3 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
JÖNKÖPING |
29.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
4 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
29.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
29.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Frida Gustafsson |
2001 |
ESKILSTUNA |
29.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Clara Thomasson |
2001 |
HS |
29.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
POSEIDON |
29.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Linn Rosenius |
2002 |
KARLSKRONA |
29.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
29.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
7 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
29.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
1 |
|
Nikki Brockmar |
1999 |
SKÖVDE SS |
28.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Ida Swegmark |
2000 |
MASS |
28.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
3 |
|
Stina Lindberg |
2000 |
POSEIDON |
28.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
28.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
5 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
28.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
6 |
|
Alice Müllern |
1998 |
JÖNKÖPING |
28.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
Rebecka Loikala |
2000 |
ESKILSTUNA |
28.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
8 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
28.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
28.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
28.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
3 |
|
Trine Forss |
2003 |
SKÖVDE SS |
28.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
4 |
|
Rebecca Hesslevik |
2000 |
HS |
28.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Tea Gladher |
2000 |
KARLSKRONA |
28.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
6 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
28.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
7 |
|
Cassandra Engback |
1999 |
SÖDERTÖRN |
28.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
8 |
|
Klara Hasslin |
2001 |
TROLLHÄTTA |
28.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
28.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
2 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
VÄSTERÅS |
27.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
3 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
ÄNGELHOLM |
26.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
25.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
5 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
26.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
6 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
27.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
28.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
8 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
28.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-14 20:18:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|