Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 11:12 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Anika Rosen Andersen |
2007 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:08.50 |
157 |
2 |
Maja Procter |
2008 |
0898AE |
KVIK |
|
25m |
1:07.19 |
228 |
3 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
25m |
55.49 |
63 |
4 |
Rosa Mantoni |
2008 |
0838AI |
GENTOFTE |
|
25m |
57.73 |
159 |
5 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
25m |
1:07.27 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
54.00 |
82 |
2 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
53.00 |
126 |
3 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
52.78 |
68 |
4 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
53.00 |
205 |
5 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
53.23 |
160 |
6 |
Dagmar Rønnow |
2008 |
0852AI |
KVIK |
|
25m |
54.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
52.00 |
74 |
2 |
Clara Nyrup |
2008 |
0802AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
51.00 |
77 |
3 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
50.00 |
44 |
4 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
50.91 |
80 |
5 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
51.63 |
230 |
6 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
48.54 |
213 |
2 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
50m |
47.40 |
79 |
3 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
46.44 |
279 |
4 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
46.53 |
201 |
5 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
47.75 |
113 |
6 |
Frederikke Vesth |
2007 |
|
ORIENT |
|
25m |
48.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
45.93 |
131 |
2 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
25m |
44.27 |
212 |
3 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
42.76 |
33 |
4 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
43.26 |
137 |
5 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
44.60 |
210 |
6 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
46.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
41.09 |
56 |
2 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
40.72 |
140 |
3 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
40.26 |
211 |
4 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
40.49 |
119 |
5 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
40.99 |
198 |
6 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
50m |
42.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
39.57 |
76 |
2 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
38.72 |
87 |
3 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
50m |
38.35 |
49 |
4 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
38.40 |
92 |
5 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
38.77 |
203 |
6 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
50m |
40.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
37.71 |
90 |
2 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
36.14 |
273 |
3 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
35.03 |
40 |
4 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
35.18 |
104 |
5 |
Marie Reno Bernack |
2003 |
0376AN |
ORIENT |
|
25m |
37.53 |
206 |
6 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
37.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
34.37 |
73 |
2 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
50m |
31.73 |
47 |
3 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
30.14 |
270 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
31.15 |
248 |
5 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
32.16 |
62 |
6 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
34.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|