Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 11:25 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
139 |
3 |
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
148 |
4 |
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
147 |
5 |
Samuel Lourenco |
2007 |
|
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.85 |
30 |
2 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.87 |
81 |
3 |
Frederik Rosenbom |
2006 |
0677AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.92 |
21 |
4 |
William Madsen |
2008 |
0847AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.20 |
17 |
5 |
Rasmus Heilmann |
2008 |
0801AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.15 |
78 |
6 |
Fang Qi |
2008 |
0879AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.65 |
64 |
2 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.51 |
166 |
3 |
Hector Vildrik Thougaard |
2007 |
0709AE |
KVIK |
|
25m |
1:36.24 |
153 |
4 |
Gustav Yde Munkebæk |
2007 |
0767AB |
KVIK |
|
25m |
1:36.30 |
224 |
5 |
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.45 |
11 |
6 |
Jeppe Borring Andersen |
2008 |
0887AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:36.05 |
58 |
2 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.67 |
70 |
3 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.25 |
28 |
4 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.64 |
85 |
5 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.04 |
101 |
6 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
KVIK |
|
25m |
1:31.62 |
114 |
2 |
Viggo Vignal-Schjøth |
2003 |
0375AS |
ORIENT |
|
25m |
1:30.34 |
37 |
3 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.00 |
155 |
4 |
Jonathan Petersen |
2007 |
0759AE |
KVIK |
|
25m |
1:30.05 |
162 |
5 |
Karl-Emil Porup Sterll |
2006 |
0611AM |
KVIK |
|
25m |
1:31.11 |
13 |
6 |
Gustav Elvis Capaldi |
2007 |
0773AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Storm Useinovski Krat |
2007 |
0779AE |
KVIK |
|
25m |
1:28.54 |
89 |
2 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.77 |
133 |
3 |
Simon Dines Hansen |
2006 |
0621AK |
KVIK |
|
25m |
1:25.95 |
135 |
4 |
Jacob Riiber Hvid |
2007 |
0703AC |
KVIK |
|
25m |
1:26.02 |
91 |
5 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.27 |
75 |
6 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
KVIK |
|
25m |
1:24.67 |
103 |
2 |
Christian Andersen |
2003 |
0331AR |
ORIENT |
|
25m |
1:23.55 |
65 |
3 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.27 |
108 |
4 |
Jonathan Zeuthen Gradman |
2004 |
0487AQ |
ORIENT |
|
25m |
1:23.13 |
121 |
5 |
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
KVIK |
|
25m |
1:24.57 |
144 |
6 |
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
KVIK |
|
25m |
1:25.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.87 |
86 |
2 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.46 |
43 |
3 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.56 |
265 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:11.12 |
253 |
5 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.01 |
83 |
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.78 |
258 |
2 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.59 |
32 |
3 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.33 |
251 |
4 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.35 |
48 |
5 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.09 |
50 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:04.92 |
88 |
2 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.34 |
264 |
3 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:02.26 |
254 |
4 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.48 |
177 |
5 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:04.42 |
188 |
6 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:06.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.74 |
176 |
2 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
58.48 |
180 |
3 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
SØLLERØD |
|
25m |
57.24 |
84 |
4 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
25m |
58.23 |
260 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.34 |
100 |
6 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|