Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
|
225 |
2 |
Petra Jensen |
2008 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
12 |
3 |
Kajsa Andkjær |
2008 |
0816AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
15 |
4 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
|
24 |
5 |
Liv Rosenkrantz |
2008 |
0856AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
20 |
6 |
Sofie Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Anika Rosen Andersen |
2007 |
|
ORIENT |
|
25m |
2:10.68 |
52 |
2 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:03.64 |
68 |
3 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:00.20 |
41 |
4 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:00.21 |
123 |
5 |
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
KVIK |
|
25m |
2:06.81 |
214 |
6 |
Klara Vanell |
2007 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.99 |
74 |
2 |
Clara Nyrup |
2008 |
0802AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:57.00 |
77 |
3 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:55.00 |
130 |
4 |
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
KVIK |
|
25m |
1:56.41 |
63 |
5 |
Rosa Mantoni |
2008 |
0838AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.95 |
160 |
6 |
Dagmar Rønnow |
2008 |
0852AI |
KVIK |
|
25m |
2:00.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
0822AF |
KVIK |
|
25m |
1:50.57 |
167 |
2 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:49.94 |
79 |
3 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.70 |
126 |
4 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:47.53 |
23 |
5 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:50.14 |
231 |
6 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:51.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.69 |
16 |
2 |
Alma Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:43.20 |
131 |
3 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
25m |
1:41.23 |
205 |
4 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:41.62 |
202 |
5 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:44.31 |
112 |
6 |
Asta Edelbo Pedersen |
2006 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:46.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
1:39.92 |
213 |
2 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:38.60 |
56 |
3 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.16 |
210 |
4 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:38.47 |
158 |
5 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
0756AN |
KVIK |
|
25m |
1:39.34 |
228 |
6 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Frederikke Vesth |
2007 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:35.73 |
178 |
2 |
Asta-Marie Mailund Clan |
2006 |
0652AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:34.33 |
33 |
3 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.15 |
201 |
4 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:34.18 |
187 |
5 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:34.79 |
119 |
6 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
1:36.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.78 |
279 |
2 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.31 |
203 |
3 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.48 |
127 |
4 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:32.94 |
212 |
5 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.56 |
211 |
6 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.08 |
140 |
2 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
1:31.10 |
60 |
3 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.74 |
145 |
4 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
25m |
1:30.85 |
197 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.44 |
109 |
6 |
Philippa Mitchell |
2006 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:32.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.06 |
183 |
2 |
Frederikke Larsen |
2005 |
0524AS |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.88 |
240 |
3 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:21.92 |
40 |
4 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.60 |
87 |
5 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.89 |
206 |
6 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.10 |
256 |
2 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.43 |
249 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.22 |
248 |
4 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.71 |
66 |
5 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.90 |
76 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.36 |
262 |
2 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.49 |
47 |
3 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.37 |
73 |
4 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.14 |
62 |
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.25 |
90 |
6 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|