Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 11:02 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Kajsa Andkjær |
2008 |
0816AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
152 |
2 |
Mille Mouritzen |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
234 |
3 |
Liv Peters |
2009 |
0966AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
132 |
4 |
Liva Dines Hansen |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
172 |
5 |
Julia Højer Øster |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Sofie Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:59.22 |
159 |
2 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
25m |
1:51.17 |
24 |
3 |
Liv Rosenkrantz |
2008 |
0856AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:48.92 |
41 |
4 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.72 |
138 |
5 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
0822AF |
KVIK |
|
25m |
1:51.24 |
146 |
6 |
Lina Louardi |
2009 |
|
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Anna Lundbek Nüchel |
2006 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:45.13 |
123 |
2 |
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
KVIK |
|
25m |
1:42.48 |
23 |
3 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.98 |
14 |
4 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.38 |
63 |
5 |
Rosa Mantoni |
2008 |
0838AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.67 |
106 |
6 |
Silvia Eskildsen |
2003 |
0342BG |
ORIENT |
|
25m |
1:46.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.00 |
52 |
2 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.25 |
74 |
3 |
Clara Nyrup |
2008 |
0802AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.00 |
82 |
4 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.00 |
15 |
5 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.89 |
79 |
6 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.27 |
228 |
2 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:35.70 |
107 |
3 |
Maja Frydenlund |
2001 |
0118BE |
ORIENT |
|
25m |
1:35.13 |
161 |
4 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:35.47 |
131 |
5 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
25m |
1:35.74 |
99 |
6 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.00 |
126 |
2 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:33.13 |
80 |
3 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.07 |
167 |
4 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:29.92 |
112 |
5 |
Asta Edelbo Pedersen |
2006 |
|
ORIENT |
|
25m |
1:33.56 |
16 |
6 |
Alma Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:34.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.28 |
140 |
2 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
1:25.36 |
33 |
3 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.55 |
119 |
4 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
1:25.07 |
145 |
5 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
50m |
1:25.51 |
198 |
6 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.72 |
203 |
2 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.78 |
92 |
3 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.05 |
272 |
4 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.36 |
60 |
5 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.10 |
181 |
6 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:10.59 |
62 |
2 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.18 |
185 |
3 |
Anna Røjel |
2006 |
0634AG |
SØLLERØD |
|
50m |
1:09.77 |
76 |
4 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.83 |
66 |
5 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.41 |
240 |
6 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.25 |
190 |
2 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:06.38 |
47 |
3 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.82 |
273 |
4 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.02 |
184 |
5 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:07.47 |
175 |
6 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|