Program för Novembersim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Novembersim |
|
Utskriftsdatum |
03 november 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eslöv |
|
Utskriftstid |
17:35 |
|
|
Arrangör |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 november 2018 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: BA Bygg AB |
|
Beräknad start 09:35 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Isak Berild Andersen |
2007 |
AI1307 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:01.49 |
108 |
2 |
Arman Zembo |
2006 |
AK8306 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:55.51 |
147 |
3 |
Sebastian Björk |
2007 |
AA5907 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:43.33 |
233 |
4 |
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
AA2308 |
SK TRITON |
|
50m |
1:49.66 |
152 |
5 |
Tim Edelberg |
2007 |
AB1507 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:55.65 |
72 |
6 |
Ishak Hadzimahovic |
2009 |
AG5309 |
SK HAJEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Sebastian Nilsson |
2006 |
AN5706 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:38.12 |
54 |
2 |
Carl Rogmark |
2004 |
AM7504 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:32.10 |
266 |
3 |
Benjamin Huasson |
2007 |
AA5707 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:31.57 |
96 |
4 |
Viggo Thomsen |
2004 |
AE4904 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:31.63 |
15 |
5 |
Jakob Tidén |
2006 |
AD2906 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:37.90 |
65 |
6 |
Markus Thorsson |
2008 |
AB1508 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:42.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Karl Hansson |
2003 |
AT3703 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:30.44 |
11 |
2 |
Hampus Ståhl |
2004 |
AK8304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:26.69 |
190 |
3 |
Alexander Nilsson |
2003 |
AY9903 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:22.40 |
50 |
4 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:23.66 |
17 |
5 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:26.91 |
148 |
6 |
Pelle Erdös |
2005 |
AI5305 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:30.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:19.35 |
209 |
2 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
AF9300 |
SK TRITON |
|
25m |
1:16.55 |
265 |
3 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:13.93 |
267 |
4 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:15.23 |
6 |
5 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:17.59 |
100 |
6 |
Ludvig Hoff |
2005 |
AB8705 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.57 |
95 |
2 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.17 |
277 |
3 |
Axel Andrén |
2001 |
ad6301 |
MKK |
|
25m |
1:09.07 |
81 |
4 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.05 |
208 |
5 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
1:11.18 |
212 |
6 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
25m |
1:12.19 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
03 november 2018 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
Utskriftstid |
17:35 |
|